Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Aztán hol van a nagy nyugati...

Aztán hol van a nagy nyugati jólét? Csak a nyugatiaknak jár a keleti bevándorló mehet ugyanúgy a szobájába mint itthon?

Figyelt kérdés
Nem provokálnék 1 éve keresek majdnem külföldön munkát de én mér tisztességes ajánlattételt nem láttam pedig naponta többször is böngészem a netet. Az jött le hogy lehet menni bármelyik országba takarítónak meg raktárba, gyárba, hotelbe (nah az lányoknak csak a többi meg húzzon a szalaghoz) de megnéztem több100 hírdetést. Munkaközvetítők, hajós munka, profession, külföldi oldalak, hoster oldalak, jófogás, fejvadás cégek az összes ajánlat kivétel nélkül abból állt hogy a lakhatás az tömegszálláson volt megoldva. Vagy osztott vagy külön szobák de olyat én egyet se láttam ahol lett volna egy különálló apartmen pedig a lakhatás *housing* állítólag nem probléma nyugaton és nem szobákban vannak a munkások az ember azt hinné főleg hogy az olló kisebb mint itthon egy programozó 2× keres többet mint egy mosogató. Nem mentem még ki mivel osztott vagy külön szobába nem fogok elmenni hisz még itthon Budapesten is megélek egy szobát bérelve Pesten dolgozva mint árufeltöltő utcaseprő mekis. A raktári munkák kb. 92-95% a 3 műszakos, a gyárosoké is és rengeteg hotelban is 2-3 műszak van vagy esti beosztás. Ha lenne egy olyan ajánlat ahol a munkaadó kiutal nekem egy különálló házat ami szerintem alap elvárás egy nyugati jóléti országban már elmentem volna de miért mondják ennyien hogy jólét így meg úgy, a dunántúlon itthon is várnak a gyárakba 3 műszakba embereket (elég sokag kb. 0 a feltétel) ingyenes lakhatással szobákban. Nem hakarom hosszúra írni ezt de az a kérdés hogy én maradok le valamiről és nem találom azokat a hírdetéseket ahol a munkaadó biztosít lakást akár bérért (nyugaton nem adnak ki egész lakást ha nincs munkaszerzősés és szobát is nehezen) vagy nyugaton is az ott született nyugatiak vagy egyéb 2. generációs bevándorlók lakhatnak külön a keleti bevándorlóknak meg csak a szoba jut ott is? Mi ez a sok szobás ajánlat, jóléti országokban? Tömegszállásra én nem egyek nyugatra!!
2018. júl. 21. 18:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Milyen szakmád, végzettséged van? Mennyire tudsz a célország nyelvén?

Ez ugyanis a két fö kérdés, ha nem beszéled a nyelvet meg nincs rendes szakmád, akkor mégis mit vársz?

2018. júl. 21. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Azt várom hogy nyugaton többet kínáljanak mint itthon ha jobbnak mondják. De szobában itt is dolgozhatok budapesten, vagy van 3 műszakos gyári munka az alföldön ingyen szállással. Nyugaton az a kérdés miért jobb. Angolul németül is tudok. Piacképes szakmám nincs de mint mondtam az olló nem akkora mint itthon, a szakképzettek nem keresnek sokkal többet. Angliában írországban máltán, svájcban norvégiában németországban ausztriában nézem főleg az ajánlatokat de láttam egy csomó ausztráliait amerikait kanadait sőt még új-zélandit is. Európaim hajós munkákat is és nyugati tengerjáró hajós munkákat is.
2018. júl. 21. 19:12
 3/4 anonim ***** válasza:

1. Azért nem mindegy, hogy szobában laksz és közben pár év alatt félreteszed egy lakás árát, vagy szobában laksz és éppen kihúzod hónap végéig.


2. Soha nem a takarítók meg mosogatók jelentették a "nyugati jólétet". Ha nincs piacképes szakmád akkor a világon sehol nem fogsz jól élni.

2018. júl. 21. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mert minden munka annyit ér, amennyit fizetnek érte. Biorobot munkánál hatványozottan igaz.
2018. júl. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!