Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Létezhet az, hogy egy mérnöki...

Létezhet az, hogy egy mérnöki diploma semmit nem ér?

Figyelt kérdés
34 éves vagyok, idén végeztem a szegedi MK-n, mezőgazdasági és élelmiszeripari gépészmérnök levelező tagozatán. Nagyon sokat tanultam, mondhatom elég kemény volt befejezni. Azonban eddig 4 helyre adtam be az önéletrajzom és csak annyi visszajelzést kaptam 3 helyről, hogy "nem önre esett" a választás. Nem mondhatom, hogy nulla a szaktudásom, mert 2 szer 5 évet töltöttem olyan műhelyekben, ahol volt időm tapasztalatot szerezni, szóval nem hasonlíthatom össze magam egy iskolapadból kiesett újonccal.

#gépészmérnök #mérnök #élelmiszeri gépészmérnök
2018. júl. 23. 08:39
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Atya ég mennyien írtak, köszönöm szépen! Végre 2 helyről kerestek: az egyik egy élelmiszeripari cég, ahol technológus állást pályáztam meg, egy másik munkahely, amit szerintem a mérnöki kar menedzselt meg pedig tervezőmérnök. Mindkettő nagyon szimpatikus, azonban nem tudom mennyit fizetnének ezek.....?
2018. júl. 25. 10:59
 12/13 anonim ***** válasza:
Egyébként zárójelesen mondom, hogy a mezőgazdasági és élelmiszeripari gépészmérnök, az nem is tartozik a műszaki karhoz, hanem agrárhoz. Szóval max a nevében van a mérnök.
2018. júl. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
Elárulom én is, hogy teljesen mindegy hova tartozik (valóban agrár), mert ugyanazokat a tantárgyakat, ugyanazzal a követelményrendszerrel oktatják, csak van plusz más tantárgy is, pl. élip gépek (ha jól tudom). Nekem több ismerősöm végzett élip gépészmérnökként és dolgozik NEM élelmiszeripari tervező gépészmérnökként. Ez sajnos egy kihaltabb szakterület, pont most, amikor több mezőgazdasági és élelmiszeripari cég van itthon, fellendülőben, ahol kétkézzel kapkodnak az élipes gépészekért.
2018. júl. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!