Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Biológus vagy Biomérnök?

Arnold277 kérdése:

Biológus vagy Biomérnök?

Figyelt kérdés
Melyikkel könnyebb elhelyezkedni és melyik keres jobban?

2018. júl. 23. 22:44
 1/7 anonim ***** válasza:

Utóbbi.

Több lehetősége van, jobban is keres..

2018. júl. 23. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod
2018. júl. 23. 23:10
 3/7 anonim ***** válasza:
Biomérnök
2018. júl. 24. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Biomérnök
2018. júl. 24. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi
2018. júl. 24. 09:21
 6/7 anonim ***** válasza:
34%

Hát én viszont a biológust javasolnám inkább, ha jó egyetemen tanulod (ELTE, SZIE, Szeged, Debrecen, Pécs), mert tágabbak a ráépülő lehetőségek.


A biomérnök inkább vegyészmérnök kis biotechnológiai kiegészítéssel (Ez a szak a BME-n jó, sok helyen viszont gagyi).


Melyikkel könnyebb elhelyezkedni? - BSc szinten egyikkel sem, szakirányú MSc-t kell szerezni, de legjobb ha PhD-t is. Ha BSc-nél megállsz, akkor olyan munkakörökben dolgozhatsz ahol mindegy, hogy biológia vagy biomérnök BSc-d van. Ha továbbmész akkor a biológus irány előnyösebb.


Melyik keres jobban? - Ez attól függ hol dolgozik. Mindkettő betölthet hasonló állásokat, így nem lehet különbséget tenni.

2018. aug. 2. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
78%

Biológusként végeztem, az előttem szóló ostobaságot ír.


A mérnökivel sokkal jobban el lehet helyezkedni, több helyre felel meg.

A bérezés pedig nyilván minden munkaltatónál más.

Biológusként az is talán kisebb, ugyanis a munkák túlnyomó része közalkalmazotti.

2018. aug. 2. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!