Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A life coach szakma tényleg...

A life coach szakma tényleg népszerűtlen lenne?

Figyelt kérdés
Egy kérdés felelet-ben olvastam, hogy valaki azt írta, hogy ne legyen az illető life coach, mert a környék legnagyobb gyökerévé válna ettől. Meglepett. Érdekelne ki mit tid erről a szakmáról és a megítélésétől.

2018. aug. 1. 09:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%
Ez szakma?
2018. aug. 1. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%

Mindenki kócs akar lenni, mer' az olyan amerikai. Egy ismerősöm paekapcsolati "coach", nagyon komolyan veszi saját magát, de egyébként neki magának sosem volt egyetlen egészséges, nornális párkapcsolata sem.

Komolytalan az egész, na. Ha valakinek lelki problémája van, ott van a pszichológus, rendes szakember, felsőoktatásban képzett. Ez meg egy OKJs semmi.

2018. aug. 1. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
85%
Nyilván nevetséges mikor egy olyan ember akarja mások életét menedzselni, aki egyébként semmit nem ért el. Esetleg egy milliárdostól, olimpiai bajnoktól, politikustól, tudóstól hitelesebb lenne a tanács.
2018. aug. 1. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Sziasztok, igen, ez szakma, legalábbis hivatalosan annak számít.

Értem, mire gondoltok, hogy hiteltelen lehet, ha valaki olyan ember ad tanácsot, amiben ő maga sem jeleskedik. Erre gondoltok?

Persze mondjuk egy objektív kívülálló vélemény néha teljesen jó tud lenni. Én nem vagyok coach, én csak önfejlesztéssel foglalkoztam, illetve egy mentorral nagyon sokat beszélgettem már. Teljes alázattal mondom, minden nagyképű hencegés nélkül, hogy amiket megtanultam és alkalmaztam, azok pozitívan hatottak az életemre, illetve nagyon sokan szeretik kikérni a véleményemet, magam is meglepődöm ezen. Emiatt kezdtem kissé kutakodni, hogy az efféle segítségadás bogy vihető hivagalos mederbe.

De ha nagyon aggályos, akkor nyilván nem érdemes erre mennem. Köszi mindenkiek,

2018. aug. 1. 09:42
 5/13 anonim ***** válasza:
86%
Szellemi munkat vegzokent mondom, hogy ez a coach “szakma” totalis bullshit.
2018. aug. 1. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
81%
4.: magyarországon lassan már mindenki coach. Biztos vannak jók is, de okyannal még nem találkoztam. Pszichológia értelmesebb. Attól nem leszel jó szakember, hogy nagy mélyeket beszélgetsz valakivel
2018. aug. 1. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
79%

Ez a szakma tapasztalataim szerint úgy néz ki, hogy van egy illető, kibukik az első évben a felsőoktatásból, majd rájön hogy igazából az egyik alapozótantárgy jegyzetének első 5 oldalából és pár közmondásból tudna egy több órás "tanácsadást", vagy akár egy fellépést/előadást is vállalni.


Csinál magának/vagy a marketingese csinál neki egy kamu eredettörténetet, és már kezdődik is a coach szakma.


#4

Az, hogy valakinek a véleménye külső, csak néha teszi objektívvé. Inkább csak "máshogy torzított" lesz.

Ahhoz, hogy valaki objektív véleményt mondjon ismernie kell a torzításokat, lehetőleg úgy, hogy át is élte, majd felismerte, hogy akkor "emiatt a torzítás miatt döntött így".

2018. aug. 1. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
94%

Tulajdonképpen mit csinál egy "lájfkócs"? Tanácsokat osztogat, hogyan kellene élni? Mi alapján? Mert ahogy egy korábbi hozzászóló írta, erre maximum olyan embereknek lenne "jogosultságuk" akik el is értek valamit az életben...

Ráadásul egy ilyen dolgot TANULNI hogyan lehet?

2018. aug. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Egy ismerősöm, amíg sokat kondizott és fiatalabb volt és a csajoknál is menő. A tini srácoknak és a 40-eseknak osztogatta az életmód és csajozási tanácsokat, egy ideig elég jól megélt belőle.

Minél többet "dolgozott" annál kevesebb ideje volt a konditermezésre és a napi 12 óra edzésből lett napi 2, majd heti 2 órácska.


Izmai eltűntek, megkopaszodott 31 éves korára és egyre pufókabb lett... Nem érti miért tűntek el a korábbi megbízói, valaki most beugrasztotta egy továbbképzésre 300e-et fizetett ki rá, de még mindig nem talál ügyfeleket magának, így most ő is egy tanácsadóhoz jár!

2018. aug. 1. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
36%

Teljesen jól írják,hogy ehhez hiteles ember kell aki elèrt dolgokat.

Pl egy Lengyel Sàndor hiteles,mert elèrt az èletben sok mindent.

De a 85%-uk kuka,ismertem egy coachot,konkrètan Renaultja volt meg egy egèrlyukban èlt,na az ilyen üljön le a seggère kb.

Vagy sok PUA oktató is coachol akiknek nagyon nem kellene,egy kèrdèssel beforgatnàm,küldjön milyen női voltak kiket dugott meg.

Konkrètan a magyar PUA-k akik ismertebbek kèt fillèrt nem èr a bőrük,de ismerek olyanokat akik huhhh kb. luxus prosti szintű nőket dugnak dugtak,na ők hitelesek.

Csak az legyen coach aki letett valamit az asztalra vagy valamiket.

2018. aug. 1. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!