Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért mondják hogy érdemes...

Miért mondják hogy érdemes tovább tanulni, ha sokszor ugyanazt a fizetést kapja az ember diplomával is mint szakmával?

Figyelt kérdés
Én dolgoztam együtt mérnökökkel, diplomás emberekkel és nekik is ugyanaz volt az órabérük mint nekem az OKJ bizonyítványommal. Ha valaki diplomával gyári szalagmunkára megy, akkor is kb. a minimálbér környékén van. Szóval akkor minek a diploma, a nyelvvizsga, ha kikerülsz az iskolából és kb. ugyanúgy dolgozni kell és sokszor ugyanannyiért?

2018. júl. 27. 04:22
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
87%

Szia!


Szerény véleményem szerint, ha van magasabb iskolai képesítésed, akkor kitörhetsz még abból a droid munkából, de ha semmilyen képzettséged nincs, akkor még az esélyed sincs meg rá. Sajnos elég baj, hogy itt tartunk, hogy a magasabb képesítés is ennyit ér.

2018. júl. 27. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
24%
Aki értelmes az dolgozni megy minél előbb. Én 13 éves koromtól dolgoztam, hol napszámban, hol 4 vagy 8 órás melóban, középsuliban diákmeló, ott is igyekeztem 12 órákat. Mondjuk kicsit munkaelvű is lettem, de 26 éves koromra veszek házat, már most saját kocsival járok és mindig van mit félretennem. Aki el lityi-lötyizi a fiatalságát, az még 30 évesen is a szüleinél fog élni, minimálbért vagy még azt sem fog kapni, később lesz családja, gyereke, stb. Szóval dolgozni, dolgozni, dolgozni.
2018. júl. 27. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 szenes43 ***** válasza:
52%

Aki csak azért megy főiskolára,egyetemre hogy valami diplomához jusson pld. bölcsész vagy hasonló az ne a termelő üzemágban keressen magának munkát.

Azért egy gépészmérnök nem hiszem hogy a szerelőszalag mellé fog állni és minimálbérért becsavar három csavart.Az OKJ tanfolyam sem helyettesítheti a 3 éves szakmunkás képzést,mert még a kezdő szakmunkásnak is rengeteg tanulnivalója van.Pld. egy jó hegesztő megfelelő gyakorlattal többet fog keresni mint egy könyvtáros akinek bölcsész diplomája van.

2018. júl. 27. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
75%
Én "alacsonyabb" példát is tudok mondani. Hat hónapos OKJ-s tanfolyammal, és nyolc osztállyal pénztáros voltam a Te.co-ban. A barátnőm érettségivel csak árú-feltöltő lehetett. Vicc.
2018. júl. 27. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
74%
Aki pl. arra sem jön rá, hogy ez "karrier" kérdés, az ne is reménykedjen magasabb fizetésben!
2018. júl. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
67%
Na en pl a kozgaz diplomammal.egyetemnutan havi 100.000et kaptam. Ez 15 eve volt, most havi 2 millional tartok. Az melosok meg eletuk vegeig allhatnak a szalag mellett szutyok penzert. Hat ezert.
2018. júl. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
89%

Pályakezdőknél nem nagyon van különbség. Sőt: egy adminisztrátor Mancika valami himi-humi "bőcsészgazdász" diplomával simán lehet, hogy kevesebbet keres, mint Melós Miska. Csak épp Mancika hétfőtől péntekig 8-tól 5-ig jár, rugalmas munkaidőben, tiszta, légkondis irodában ücsörög, Melós Miska meg nyomhatja a három műszakot.

A gondok majd úgy nagyjából tíz év múlva indulnak. Melós Miska még akkor is lehet, hogy többet fog keresni, mint Adminisztrátor Mancika, csak már tele lesz mindene azzal, hogy hétvégén is dolgozik, éjszakázik, műszak végére hótt' koszos, nem ér oda a gyerek ballagására és ha csak egy órával kellene hamarabb elmennie valamiért, akkor is cigánykodhat a műszakvezetőnek vagy vehet ki egy egész szabadnapot. Ezzel szemben Mancika még akkor is a maga kényelmes munkájában fog dolgozni, reggel el tudja vinni a gyereket óvodába-iskolába, délután különórára, nem kell apával egyeztetnie, hogy melyik nap melyikük a délelőttös vagy délutános, ha megbetegszik a gyerek, leléphet hamarabb, hogy elvigye orvoshoz, mert majd lecsúsztatja - család mellett piszok jó dolog ám az egyműszakos, irodai munka.

Ha pedig Mancika nem elégszik meg az aktatologatással, hanem eleve valami értelmes egyetemi szakot végez, majd képzi is magát, tíz év múlva már messze lehagyja Melós Miskát fizetésben. Nyugdíjas korára pedig lehet, hogy sokkal jobb fizikai és szellemi állapotban lesz.

Jól látod, hogy az iskolából kikerülve előnyben vannak a "melósok", mert ők már 18 évesen elkezdhetnek dolgozni, de később a diplomások messze behozzák ezt a hátrányt, ugyanis normális, embernek való munkák esetén csak diplomásokkal állnak szóba a munkáltatók.

2018. júl. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
53%

Otthon lehet.


Svájcban a párom 8000 chf-ot keres info diplomával.


Ha OKJ programozói állással pályázott volna (mint otthon megtehené) kiröhögték volna.

2018. júl. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem igazad van, ne szerezz diplomát, dolgozz 8 általánossal.
2018. júl. 27. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
81%

Ahogy a 6-os mondja. Az öcsém és a férjem is programozó, pályakezdőként 150-200 ezret kerestek, amit egy gyári munkás is megkereshet. Aztán teltek az évek, az öcsém most nettó 500 ezernél, a férjem nettó 800 ezernél tart. A melós meg ugyanott.


Én meg nyelvszakon végeztem (bölcsész), kezdetben iskolában dolgoztam 1000 Ft körüli órabérért, most magán nyelvtanárként 3500 Ft/óra, fordítás kb. 3000-4000 Ft/óra, tolmácsolás 8000-15000 Ft/óra.

2018. júl. 27. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!