Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Próba idő lejárta után allá...

Próba idő lejárta után allá irtanak velem valamit?

Figyelt kérdés
3 hónap próbaidőn vagyok elvileg ez a 4 hónapom .Mondjuk ebbe beletartozik egy nem teljes hónap is . Ha letelik a próba időm aláirtnak velem valamit ?
2018. aug. 1. 18:31
 1/9 anonim ***** válasza:
7%
A határozott vagy határozott idejű munkaszerződést.
2018. aug. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
7%

*határozott vagy határozatlan.

Elnézést.

2018. aug. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%
Nem kell aláírni semmit.
2018. aug. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Az baj abba reménykedtem hogy próbaidős vagyok és ki tudok lépni .
2018. aug. 1. 19:29
 5/9 anonim ***** válasza:
17%
Akkor kérdezd meg még az vagy-e. Meg kell mondaniuk. Ha már lejárt volna, akkor íratták volna alá az új szerződést.
2018. aug. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
93%

Tudnod kéne, hogy mennyi idő a próbaidőd (elvileg tudod is, hiszen írod, hogy 3 hónap), és nyilván azt is tudod, mikor léptél be. Innentől nem olyan nehéz megállapítani, hogy tart-e még a próbaidőd.


A próbaidő végén nem kell aláírni/aláíratni semmit. Az eredeti szerződés él tovább, csak már lejárt próbaidővel.

2018. aug. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
64%

Ha mondjuk február 14-én kezdődött a munkaviszonyod, és 3 hónap próbaidő van kikötve (tehát nem napokban állapították meg a próbaidőt, hanem hónapban), akkor május 14-én még próbaidőd van, május 15-én már nem.

Mindig a 3. hónap ugyanazon napját vesszük, amely naptól indultál függetlenül attól, hogy melyik hónap hány napos. Abban az esetben, ha nincs olyan nap az adott hónapban, akkor az adott hónap utolsó napja lesz a végdátum. Például 31-én kezdtél, de a 3. hónap csak 30 napos. Ilyenkor nem megy át a következő hónap elsejére a végdátum, hanem 30-a lesz a próbaidő vége.


Ha napban állapítják meg a próbaidőt, akkor napra pontosan számoljuk ki a dátumot.

2018. aug. 2. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem szóltak, hogy lejárt a próbaidő és aláírtam az új szerződést. Tegyük hozzá én akkor fizetés emelést is kaptam, mivel így szólt a megállapodás mikor felvettek. Szóval csak e miatt kellett az új szerződés.
2018. aug. 2. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ahogy írják, ha letelik a 3 hónap (ami az első munkanapodon indul), onnantól már nem vagy próbaidős. Olvasd el a szerződésedet, jó eséllyel az áll benne, hogy határozatlan idejű. Tehát legközelebb akkor kapsz papírt, ha változik valami: fizetést emelnek, másik munkakört kapsz, más lesz a munkáltató neve, bármi ilyesmi. A próbaidőnek akkor van vége, ha lejár a 3 hónap, ez benne is van a szerződésben, csak nem pont így megfogalmazva, ha az lejár, és egyik fél sem mondta fel a szerződést, akkor él tovább a szerződés.
2018. aug. 2. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!