Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Magyarországon és Amerikában...

Magyarországon és Amerikában hol tud dolgozni egy biológus?

Figyelt kérdés

Molekuláris vagy Neurobiológus milyen cégeknél vagy helyeken lehet dolgozni?


Válaszokat köszönöm!



2018. aug. 7. 21:07
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Elkeserítő amúgy, hogy a tanársegéd kevesebbet keres(het) mint a PhD, ami nettó 180 2 év után.

Amúgy 2.5 IF kell a nehezebbeken is elsőszerzősből. Az azért nem egy nagy szám külföldön.


Viszont ha sikerül egy nagyobb lapba publikálni, pl Nature Methods, vagy Cell stb... ott összejöhet 10-20-30 is akár. Na akkor elég jó helyet lehet külföldön is keríteni.


Azért ha jobb cégeknél PhD-zel, és értesz máshoz is, kiegészítéssel már összejön a 250-350 nettó. Cserébe kell mást is csinálnod és azért versenyszféra.


Állami intézetek poshadt állóvízéhez képest itt tényleg dolgozni kell :D Nem lehet ellébecolni éveket.

2018. aug. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

# 10 Újpesten hol van Egis, Richter? Én a Sanofiról tudok. Amúgy amiket felsoroltál, szinte mindegyikhez jelentkeztem már. A Wesslinghez épp most már nem is tudom hányadjára. Az esetek 99%-ában válaszra se méltatnak.

Technikusi állásra ha válaszolnak, az a válasz hogy túlképzett vagyok.

Vegyész MSc-vel rendelkezem, 8 év analitikai (műszeres) tapasztalattal.

Egyszer már nem is tudom hogy melyik céghez kivételesen behívtak egy-két éve. Fizetési igényt kérdeztek. Nettó 180-at mondtam és erre lekezelő stílusban kvázi kiröhögtek, hogy nem vezérigazgatót keresnek...

Szóval biztos vannak azok a jól fizető helyek, csak valahogy nem akadunk egymásra...

2018. aug. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Hát ennél már az is jobb akkor ha PhD-zel. Ott garantált a nettó 180 2 év után és nem szakadsz meg. Nálunk van kémia osztály, itt szerintem kiegészítéssel simán meglenne a 250 is. Bár nem tudom keresnek-e most embert. A cégnek megéri a PhD-s, mert fizet havi jelképes 50-100 ezret minimális adóteherrel és kivált egy bruttó 250-400K-s állást.
2018. aug. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!