Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jelenlegi orvostanhallgatók!...

Jelenlegi orvostanhallgatók! Mennyi az a fizetés, amiért hajlandóak lennétek később itthon dolgozni?

Figyelt kérdés
A kérdés azoknak szól, akik külföldön tervezik a munkavállalást.

2015. okt. 4. 17:07
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
96%
Minimum netto 650 ezer Ft /hó. Lehet, hogy soknak tűnik, de Németországban az átlag orvosi fizetés 5500 EUR havonta, ami közel háromszorosa annak az összegnek amit írtam.
2015. okt. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
100%
Pályakezdőként 300/hó, később pedig arányosan a tapasztalattal 5-600 körül minimum. Nem gondolnám, hogy egy 20 éve pályán lévő orvos a közeljövőben megkeres majd akár 300-at is, szóval ebben nem bízom. :'D
2015. okt. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
10%

Ha államilag támogatottra jártok, nem mehettek külföldre. Itt meg nincs ennyi fizetés, nem is lesz.

Attól függetlenül nem sajnálom az orvosokat, ott a sok hálapénz, ami nélkül rá sem néznek az emberre. A legtöbbnek van magánprakszisa, ahova a kórházból lopja ki az anyagot.

2015. okt. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
100%

Tévedésben élsz. :D A személyi szabadságomat az állam sem korlátozhatja. Egyszerűen vissza kell fizetni a képzés díját.


Személy szerint undorodom az egész hálapénzes dologtól. Én sajnálom azokat az orvosokat akik erkölcsileg ilyen szinten vannak...

2015. okt. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
100%

"Ha államilag támogatottra jártok, nem mehettek külföldre. "


Ez az amiben tévedsz. Csak vissza kell fizetni a tanulmányokat, külföldi fizetésből az nem áll sokból. Másik, hogy van rá 15 éves határidő, ha meg valaki kint van 15 évet, utána lehet, hogy már nem akar visszajönni.


"Sajnálni" meg nem kell őket, elég ha rendesen megfizetik a munkájukat és a fáradtságot.


Vidéken így is nagy gond van már a szakorvosi ellátással, még 20 év és ha nem lesz radikális változás az egészségügyben akkor megnézhetik magukat a magyarok.

2015. okt. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
100%

Én ha orvosnak mennék minimum 400.000 NETTÓ,ami tiszta kp.,ebben nincsen kafetéria.

És azonnal mennék ki,a tököm dolgozzon 90-ért itthon,apám fogatlan alkesz melósa meg takarító többet keres.

És kinti fizuból azt a röghöz kötést kifizeted zsebből,ami nyilván személyi szabadság korlátozása,tehát,ez amit az állam csinál bűncselekmény.


Akkor fizessen egy kezdő orvosnak min. nettó 4kilót és még az is kevés,egy orvosnak minimum 6-7K-t kellene NETTÓban keresnie,mert megérdemlik,amennyit tanulnak meg emberi életekért felelnek.

Én nem bírnám azt amit ők,napi 10 óra tanulás non-stop és nincsen élete 12 évig,utána meg 90-el kezdjen életet,vicc.


Egyik ismim kint Németben kapott HÁZat orvosként meg akkora fizut,hogy tralala van a másik haverom szülészként szintén.

2015. okt. 5. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 A kérdező kommentje:

Hát én nagyon szeretnék itthon maradni, de ezért a fizetésért biztosan nem fogok.

Támogatásom nincs, úgyhogy biztosan ki kell mennem, ha egzisztenciát szeretnék teremteni magamnak.

Bár megoldódna ez a probléma az elkövetkezendő 3 évben, de valószínűleg nem fog... Pedig nettó 400-ért talán már maradnék.

2015. okt. 5. 17:02
 8/45 anonim ***** válasza:
100%

Igazad van kérdező,én sem gondolkodnék,nettó 90-et keressen akinek kan az anyja,nehogy már egy orvos annyit ér,mint egy csicska melós aki max kannás bort ismeri és hullik a foga?

A kormány is gondolkodhatna,kint meg kapnak szolgálati házat igen HÁZAT,HOUSE.

2015. okt. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
16%
Az a baj, hogy a magyar orvosi fizetések arányosak a kezelések minőségével. Kritikán aluli az egész, de a foci az kell.
2015. okt. 5. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 A kérdező kommentje:

Ne keverjük össze a kezelés minőségét az ellátás körülményeivel.

Azét én szerencsére rengeteg olyan lelkiismeretes, lelkes, alapos szakembert ismerek, akik minden tőlük telhetőt megtesznek a lehető legjobb ellátás nyújtásáért.

Persze van ellenpélda is bőven, de ne általánosítsunk.

2015. okt. 5. 20:13
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!