Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha most kezdenétek az életetek...

Ha most kezdenétek az életeteket milyen munkát választanátok?

Figyelt kérdés
2018. aug. 8. 18:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Viktor haverja lennék
2018. aug. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Úgyanúgy fejlesztő lennék,csak már egyetem előtt elmentem volna egy programozói előképzésre,aztán egyből már benne dolgozni és úgy egyetemre 20 évesen,valszeg már még előrébb járnék.
2018. aug. 8. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Burger King
2018. aug. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
68%
Gyakorikérdések moderátor
2018. aug. 9. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
25%
Teljesen mindegy, viszont életem legnagyobb hibáját nem követném el még egyszer. Ez pedig az volt, hogy egyetemre mentem. Úgy vettem észre, hogy egy frissen érettségizettnek sokkal jobbak a kilátásai, mint egy diplomásnak. Ha a mostani munkámat végezném 18 éves korom óta (a hónap sikerességétől függően nettó 140 és 170 közti fizetéssel, olyan munkáért, amihez egyáltalán nem kell felsőfokú végzettség), most nem 26 éves autóval járnék, nem a szüleimmel laknék, és nem a diákhitelt nyögném életem végéig. Utóbbi külön cuki, ugyanis hiába fizetem majdnem minden hónapban -már amikor éppen tudom-, mégis csak egyre nő és nő a tartozásom. Kétmilláról indultunk, ami mostanra valamilyen varázslatos módon 2,2-ig ment fel...
2018. aug. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó piacképes egyetemre menni azért megéri.

Nyilván meg kell nézni mire van kereslet és nem büfé bölcsész szakra menni.

Egy programozó nem 170e-ret keres gyakornokként sem.

Az az érettségizett azonban meg fog ragadni egy szinten,és ugyanott lesz.

2018. aug. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
77%

@6

Én soha az életben nem terveztem a területemnek megfelelő munkát találni, nem is kerestem ilyet. Idegen nyelvi szakot végeztem egyébként. Pusztán az vezérelt, hogy a "diploma" szó presztízse miatt normális munkám lesz majd. Nem így lett, ahhoz ugyanis nőnek kellett volna születnem.


Majdnem fél év alatt találtam magamnak munkát ezzel a semmitérő diplomával, az is árufeltöltés volt. Ott fél év alatt felmondtam a vállalhatatlan bánásmód és a nevetséges fizetés miatt, és csak újabb három hónap múlva lett meg a jelenlegi munkám.


Haverom informatikai OKJ-vel nem vitte többre irodai közmunkánál. Mindeközben a frissen érettségizett barátnője nagyjából egy hónap alatt kapott protekció nélkül könyvelői állást nettó kétszázért. Soha az életében egy másodpercet nem dolgozott még és a pénzügyekhez sincs semmi köze. De nem is egyedi eset, folyamatosan azt látom, hogy a nők és a frissen érettségizettek azonnal kapnak ilyen lehetőségeket, ha meg a két feltétel egyszerre jelentkezik, nyert ügyük van.


És akkor ne durranjon el az ember agya négy évnyi szopás után, annyi tartozással a háta mögött, amit soha nem fog visszafizetni.

2018. aug. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
76%

Haverod gondolom nem JavaEE fejlesztő meg nem ért Springhez meg ilyenekhez.

IT OKJ kb. bekapcsolni a számítógépet,ez a hagyjuk kategória.

Én most fejezem be a BSc-t proginfen de már 10 éve dolgozok a szakmámban.

Ez a gond,hogy gondolom nem kínai vagy japán szakon tanultál,mert most degeszre keresnéd magad.

Diploma presztízse végett suliba menni,tehát nem volt célod csak legyen itt az eredménye,célok kellenek,tudatosan épitkezni ahogy sokan tettük 18 évesen.

2018. aug. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
64%

Szuper vagy, bravó! Le a kalappal, buksisimi, gratulálok, és a többi. De azért ne várjuk már el egy teljesen fogalmatlan 16-18 éves GYEREKTŐL, hogy átlássa a munkaerő-piacot, sőt még azt se, hogy konkrét tervei legyenek, amikor fingja nincs arról, hogy néz ki a világ. Hogy haverom mit tud és mit nem, azt nem tudom, mert sosem érdekelt az informatika (az ugye megvan, hogy ha én infós szakra mentem volna, az első félévben megbuktam volna mindenből?), csak azt látom, hogy 3 műszakos gyárakba kényszerülne, ha egyáltalán oda meg felvennék és nem az lenne, hogy túlképzett. Nem arról volt szó különben, hogy a gyárakba nagyon kell az ember? Ha ennyire válogathatnak, valszeg mégsem kell annyira...


Egyébként a szak elvégzésének vége felé elgondolkodtam, hogy legyek-e szabadúszó fordító. Aztán rájöttem, hogy ha én ezt legálisan akarom űzni, akkor az első bő másfél évben örülhetek, ha nullszaldósan kijövök, főállásként lehetetlen ezzel foglalkozni. Tolmács nem lennék, de nem is lennék rá képes, azóta meg felejtettem is annyit, hogy kb. nulláról kelljen kezdenem a nyelvtanulást. Ja és még annyit, hogy akik "degeszre keresik magukat" nyelvi szakkal, azok valószínűleg bejelentetlenül tanítanak nyelvet. Na, ők addig fognak jól élni, amíg fel nem keresi őket az első NAV-os, akiknek meg jobb dolguk nincs, mint a kisembert bszogatni.

2018. aug. 9. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
48%

PEdig de látni kellene 18 évesen mi az irány.

Konkrétan tájékozódni kellene szerintem,csak ma már nem divat csak ,,majd lesz valahogy" elven élnek,pont ezt eredményezi.

Nem magamat akartam fényezni,csak máskép nem fog menni.

Nem bántásból mondtam,csak,hogy a fiataloknak kicsit fel kellene nőni már 18 éves korára.

Nekem kedves lány barátomat 18 évesen kivágták otthonról,menjél lányom old meg.

És megoldotta,mára már eléggé talpraesett nő,férfiakat is kenterbe veri.

Ez kellene sok embernek sajnos.

2018. aug. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!