Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha most kezdenétek az életetek...

Ha most kezdenétek az életeteket milyen munkát választanátok?

Figyelt kérdés
2018. aug. 8. 18:31
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
75%

Ha most lennék 18-20 éves, akkor...

Vagy a szakirányválasztáskor tanárit választok az egyetemen vagy összeszedem minden bátorságom és megjelölöm az állatorvosit is ( annak idején elriasztott, hogy, ha véletlenül fizetősre tesznek, masfél milla a tandíj).

Vagy gyógypedagógusnak jelentkezem.

Vagy tolmácsnak.


Sajnos, a csaladban első egyetemistaként olyan szakra és szakirányra mentem, amiről akkor még nem tudtam, a piacképessége kb. nulla. Hosszú időn és depresszión keresztül vergődtem, mert hiába van jól hangzó, "tudomanyosnevű" szakmám, ha nagyon szűk a piaci része és az is telített.

Konkrétan évek kellettek ahhoz, hogy a "kisiklott" életemet rendbe tegyem.

2018. aug. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanígy hegesztőnek tanulnék.Érdekes,jó vagyok benne,szeretem csinálni.Jelenleg külföldön dolgozom,utazás,szállás,ebéd-vacsora,mindent a cég áll,15.50 euro nettó órabér.

Régebben volt aki lenézett mert csak szakmunkás suliba jártam,neki meg érettségi, főiskola..nemrég találkoztam az illetővel,jelenleg villanyszerelő segéd,kb annyit keres havonta mint én egy héten.Erről ennyit,nem iskola alapján kellene megítélni valakit.A szakmunkás,sima melós is ember.

2018. aug. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:

Ezt nem tudja az ember.. sajnos.

Apámat tudom felhozni példának leginkább. Szakiskolába járt autószerelőnek tanult. 3 évig csinálta, és megunta a dzsuvát, és a szenvedést. Elment rendőrnek. Viszont nem volt érettségije, és a rendőrségnél, hogy feljebb lépjen zászlósnak lekellet tennie, az érettségit. Utána nyugdíj. Tengődött. Volt ingatlanos, providentnél területi képviselő etc..

Ő sem tudta mit akar csinálni, és mindent ki próbált.

Jelenleg énis stressz helyzetben vagyok. Friss érettségis vagyok kereskedő szakmával, de nem ér semmit. 3 helyen voltam, és valószínűleg a korom miatt küldtek el, mert mindennek megfeleltem...

2018. aug. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
És elözö válaszolo mit dolgozol jelenleg? Én is kereskedönek tanultam.
2018. aug. 12. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!