Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Diákmunka 16 évesen suli mellett?

Diákmunka 16 évesen suli mellett?

Figyelt kérdés

/L

-Hogy birjátok?

-Mettől-meddig dolgoztok?

-Tanulás rovására megy? (én nehezen tanulok)

-mennyi a fizetés egy átlagos munkahelyen?


Milyen munkák vannak ami nem olyan megterhelő?

Betelnek a helyek?


Eléggé rosszul állunk szóval segiteni szeretnék a családomnak.


Köszönöm szépen aki segit<3



2018. aug. 10. 22:20
 1/1 anonim ***** válasza:

16 évesen nehezebb dolgod van.

Iskolába még járnod kell. Emiatt a fő munkaidős sávból kiesel. Csak iskola utáni, csak hétvégi, vagy iskola utáni+hétvégi munka nagyon kevés van. Amik vannak, azoknak is elesel egy részétől, mert nem dolgozhatsz este 10-nél tovább.


16 évesen két irányban mehetsz:

1.- Diákszövetkezeten keresztül keresel diákmunkát.

2.- Hagyományosan keresel egy munkahelyet, ahol hajlandóak úgy megalkotni a szerződést, hogy megfelelő legyen (pl. Juttatásos tanulmányi szerződés)


Én a 2. vonalon mentem. Én 14 évesen kezdtem el dolgozni. Én akkor "Pénzügyi tervező" munkakörben voltam. Nekem kellett foglalkoznom a teljes költségvetéssel. Gyakorlatilag a Gazdasági Igazgató voltam (amig ott voltam, beszűntették a gazdasági igazgató pozíciót), dehát egy 14 évest csak nem tehettek meg igazgatónak, így maradt más megnevezés.


A kérdésekre sorban:


-Hogyan bírtam? Mettől meddig dolgoztam?

Jól. A munkám nagyrészt kötetlen idejű volt. Könnyen lehetett bírni, dehát ez mind a munkától magától függ.


-Tanulás rovása?

Ez tényleg abszolút egyéni. Nekem megvoltak a tantárgyak (töri, irodalom) ami akkor sem ment ha kitanultam a lelkem, míg a matekom, üzleti számvitelem max pontszámos volt majdnem minden dolgozatnál, anélkül hogy kinyitottam volna otthon a könyvet vagy füzetet.


-Fizetés?

Mind a munkától és a munkaidőtől függ. Lányként a fizikai diákmunkák egy részétől elesel. Számít a lakhelyed is egyébként, mert Szegeden nem adnak ugyanannyit ugyanazért a melóért, mint Budapesten.

Egyik Hostess munkára kapsz nettó 700/órát, másik Hostess munkára kahatsz nettó 1100/órát.

Diákmunkánál sokkal nehezebb átlagot vonni, mint a hagyományos foglalkoztatásnál.


-Mi az ami nem megterhelő?

Ha megmondod, hogy melyik városban keresel, akkor megpróbálok neked pár megbízhatót kilistázni! :)


-Betlenek-e?

Ahol fixen meg van adva, hogy hány főt keresnek, ott általában gyorsan betelik.

Ahol viszont általános megfogalmazású a szöveg (lehet hogy egyes számban írja, pl. "keresünk olyan diákot", nem pedig "keresünk olyan diákokat", de attól még az jó), de nem számszerűsíti a keresett emberszámot, ott általában forgó állomány van. Azaz folyamatos a keresés és nem fog betelni.


20/F

2018. aug. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!