Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Diplomás ember 6 órában nettó...

Diplomás ember 6 órában nettó 120, csomagoló 4 órában nettó 120-mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Diplomás emberként diplomás munkakörben tizenéves tapasztalattal 6 órásként (vagyis 30 ó /hét) kapok 120 nettót. Állami hivatal.

Felelősség bőven van, jogszabályokat naprakészen kell ismerni, pénzügyi-számviteli felelősség is van. stb.


Ismerősöm gyereke most érettségizett nem tanul tovább és elment egy céghez betanított embernek. 4 órás munka, semmi se kell hozzá még érettségi se, 8 általános és 4 órára kap nettó 120-at.

Azonnal felvették, nem tolakodnak az állásért.


Ha engem kirúgnának/eljönnék, az emberek egymást taposnák a helyemért, és persze csakis kapcsolati alapon tudna bárki is bekerülni. Állami hivatal ha 80 diplomád van és oxfordi zseni vagy akkor se állnak szóba veled álláskeresőként hacsak nem ismersz „valakit“.


Mit gondoltok erről?


2018. aug. 11. 18:31
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
94%
Mi akadályoz meg benne, hogy csomagolj?
2018. aug. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

Ez nem a kérdésemre a válazs, de ha mindenáron választ akarsz szted egy 45 felettit felvennének?

Nem. Akármekkora a hiány csak ránéznek a dátumra és nem kellek.

Ha meg megtudják hogy diplomás vagyok még össze is röhögik magukat.

2018. aug. 11. 18:36
 3/27 Koplárovics Béci ***** válasza:
90%
45 év felett nem lehetetlen még tanulni sem, és váltani sem. Kivéve, ha kész szerencsétlenség valaki.
2018. aug. 11. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
71%
Na, megint egy Balazska. Nem kotelezo amugy a kenyelmes irodaban ulni, csak mondom:)
2018. aug. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
65%

a csomagoló termeli a pénzt, a hivatalnok meg pénzbe kerül a társadalomnak.


ennyi:)

2018. aug. 11. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
76%

10 éves közszféra tapasztalattal egy "valakit" sem ismersz a közszférában jobban fizető helyen?

Mert azért vannak "külön jogszabályos"/életpályamodelles/ eltérített bérű helyek jobb fizetésért.

2018. aug. 11. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
80%
Lehet váltani és lehetett volna váltani évekkel ezelőtt is.Én pályakezdőként, nulla tapasztalattal, jó nyelvtudással és egy diplomával kb kétszer annyit kapok magán cégnél(persze elvárás is van). Ha nem akarsz váltani akkor mi a lényege a kérdésnek? Másrészt meg figyelembe kell venni azt is, hogy kényelmes munka vagy nem. A kemény fizikai munkák sokszor többet fizetnek mint a kellemesebb diplomás munkák. Valóban az állami hivatalokban nem az ész számít mert én még csak fogyikkal találkoztam (tisztelet a kivételnek, persze) hanem, hogy kinek a kije vagy meg kinek tetted szét a lábad. Erre nem lehet mit mondani. Ez van, szabad országban élünk és el lehet menni máshova.
2018. aug. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
84%

Azt gondolom, hogy:


- 45 évesen inkább 25 év tapasztalatodnak kéne lennie, nem "tizenévesnek"

- Ha tényleg érteni kéne a pénzügy - számvitel vonalhoz akkor már réges régen nem a közszférában lopnád a napot, hanem a versenyszférában dolgoznál ennek a fizetésnek a sokszorosáért.

- Végezetül pedig aki ezt eltűri és önként csinálja az ne sírjon. Vagy lehet menni a versenyszférába. Csak akit én ismerek és a közszférából ment át a versenybe pár hónap után sikítva menekült vissza, mert azt hitte, hogy addig keményen dolgozott aztán rá kellett jönnie, hogy közel sem...

2018. aug. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
86%

Tanárként heti 36 órás munkarendben kapok br. 186e-et. Minden második péntek szabad ez évi 26 nap, továbbá van 46 nap szabim és átlag 7 nap van egyéb okok miatt kiadva szabadként, összesen 79 napra jön ki.

Auditól br. 240e-es ajánlatot kaptam fejvadászon keresztül 24 nap szabival.


Nem váltottam, maradtam közalkalmazott, nettó 432e-el kevesebb bér évente, de 55 nappal több szabi.

Idén dolgoztam a Balatonon 20 napot, 1 nap munka (12h, nettó 12e) 1 nap pihenő teljes ellátással, a szállás elég lepusztult volt, de szinte ingyen kijött a nyaralás és még kerestem is.

2018. aug. 11. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
80%

Én sem értem, hogy miért vagy ott már ennyi ideje.

Valamiért csak jó, ha te is ennyire ragaszkodsz hozzá.

Ha annyira rossz lenne, akkor nem lennél ott több, mint 10 éve.

2018. aug. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!