Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen a kutatói életmód/élet?

Fizikakedvelő kérdése:

Milyen a kutatói életmód/élet?

Figyelt kérdés

Ha kutatókról van szó,akkor sokaknak leginkább az jut eszébe,hogy kevés fizetés és maximálisan elkötelezettnek kell hozzá lenni. A második bár közhely erőteljes igaz. De picit az elsőről gondolkodjunk már el. Mi az a rossz fizetés? Szerintem valamilyen szinten ez relatív. Ha valakinek nincsenek túlzott pénszórási hajlamai akkor is iszonyatos a kutató fizetés? Milyen a kutató élete? Gyötört a fizetés miatt,vagy boldog mert meg tud azért élni,teljességében az érdeklődése a munkája,külföldre is kijuthat? Személyes tapasztalatokat is szívesen várok.

Válaszokat előre is köszönöm!



2018. aug. 12. 23:37
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:
Rendben,köszönöm!
2018. aug. 13. 23:39
 22/27 anonim ***** válasza:
85%

Én egyetemen dolgozom docensként, a munkaidőm és a szabadidőm nagy részében kutatok. Havi 388 ezer a bruttóm az egyetemen, viszont nincs főnököm és azt csinálok amit akarok, ha az óráimat megtartom (egyik félévben 18 kontaktórám van hetente, a másik félévben 6). A kontakt órák száma átlagosan túl magas a színvonalas oktatáshoz, de a BSc-n úgysem számít, az MSc-s és PhD-s tárgyaimra pedig jobban odafigyelek, hiszen ott a hallgatói hozzáállás is minőségibb.


Szeretek hallgatókkal együtt kutatni témavezetőként, akár középiskolásokról (KutDiak) akár graduális hallgatókról, akár doktoranduszokról van szó.


Évi 1 db IF-es cikk kötelezően elvárt, de jobban szeretik, ha nagyobb a tudományos teljesítmény, mert kell a különböző pályázatok elszámolásaihoz.

2018. aug. 14. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm válaszod. Mellesleg elárulnád milyen területen kutatsz?
2018. aug. 14. 21:29
 24/27 anonim ***** válasza:
100%

Ez engem is érdekelne... főleg az, hogy hogyan lehet évi 1 IF cikket összegereblyézni.


Nálunk neurobiológia területen 4-5 év egy nagy cikk. Igaz az 10-20-30 IF.

Vannak kisebb publikációk, de maga a téma előkészítése is 1-2 év, mire eredmény lesz, + 2, mire a cikket befogadják simán elment 5 év.

Esetleg Protocolsba be lehet tolni kísérőnek technikai, műszaki cikket.


Vagy az Orvosi Hetilapba kéne publikálni 0.1 IF-ért? Oda elvileg szinte bármit bevesznek.


Egyelőre én nem hallottam még ilyen 1 éves publikációs kvótáról, sem idegtudományban, sem fizikában. Remélem nincs is ilyen... bár én valószínűleg nem mennék már vissza a egyetemre.

2018. aug. 14. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
89%

Ökológia, klímaváltozás, környezettudomány a profilom.


Évi 1 IF-es cikk elvárt, de az impact factor számértéke nem számít, csak az, hogy WoS-ben szerepeljen a cikk és JCR-ban a folyóirat. Az én publikációim 0,5-3 közötti lapokban jelennek meg leggyakrabban (nyilván az eredményektől függ, hogy mennyire lett sikeres a dolog, néha rossz lóra tesz az ember, de valami eredmény akkor is születik, ha módszertanilag egyébként helyesen jártunk el).


Ma már egy csomó folyóirat van, amelyik 2 hónapon belül vállalja a teljes lektorálási procedúra lefolytatását döntésig, és döntés után 2 héten belül megvan az OnlineFirst. Nálunk elégé elvárás az Open Access publikálás, csomó pályázat kötelezővé teszi.


Egy jó cikkhez vezető kutatás 3-5 év átlagosan, de egyszerre minimum 4 (egymástól persze nem független) témán dolgozik az ember, különböző kollégákkal együttműködve, így az évi 1 cikk biztonságosan hozható.

2018. aug. 15. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
100%
Mért gondolod hogy a gépelemek fizikátol mentes? Ez a terület használja gyakorlatilag a mechanika 1/2/3 anyagát. Ha ez neked nem fizika akkor mi az ?
2018. szept. 2. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
2018. szept. 2. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!