Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi fizetésre számíthatok...

Mennyi fizetésre számíthatok középfokú végzettséggel bankban?

Figyelt kérdés
Közgazdasági érettségim van,németül és angolul is tudok. Ez lenne az első munkahelyem, banki szektorban milyen állást érdemes pályáznom h viszonylag magas fizetést kapjak? Hallottam jókat a CIB és az OTP bankról, viszont az Erste-tsokan lehúzzák, szerintetek?

2018. aug. 13. 09:13
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%

Te nem vagy tisztában alapvető fogalmakkal. A garantált bérminimum nem egyenlő a minimálbérrel.


Lehet 250-el kezdeni valóban banknál, csak nem OKJ-vel. Egy Junior Risk Analyst kezdőtizetése mozog például 250 nettó körül. De az életben nem fognak felvenni OKJ-vel egy ilyen pozícióba, középiskolai végzettséggel meg pláne nem.


És nem egészen értem, ki néz engem hülyének? Ezzel mire célzol?

2018. aug. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
100%
Várok továbbra is középiskolás vagy OKJ-s végzettséget igénylő pozíciót, ami nettó 250-el kezd.
2018. aug. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
48%
#12: Úgy emlékszem, hogy az ilyen univerzális tanácsadó pozíció a bankoknál néhány éve nettó 130 + kafetériát fizetett Pesten.
2018. aug. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%
1-2 éve reális, meg jelenleg is Pesten. De ezelhez is kell szakképesítés, érettségivel nem vesznek fel. A 10-es által említett 250 nettó diploma nélkül science fiction kategória.
2018. aug. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
48%

Tisztában vagyok vele, szakmai minimálbér.

Pontos nevét nem tudok.

Ügyintéző.

Másrészt arra gondoltam, hogy azért, mert te 120 ezerért dolgozol, az nem azt jelenti, hogy más is.

2018. aug. 13. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
83%

Erről beszélek. Pontos nevet nem tudsz, tulajdonképpen fogalmad sincs róla, hogy mit csinál, de idejössz osztani az észt. Egy sima banki/pénzügy számviteli ügyintéző biztos nem fog kapni 250 nettót kezdőnek, de még bruttót se. (És akkor még tegyük hozzá, hogy itt az érettségit igénylő állásokról van szó:) Járj utána tulajdonképpen miről beszélsz, aztán visszatérhetünk a témára.


Másrészt pedig semmi közöd nincs a fizetésemhez, de talán az eddigiek alapján rájöhettél volna, hogy nem véletlenül vagyok tisztában ennyire a fizetésekkel. Vezető pozícióban dolgozom egy budapesti bankfiókban, rálátok a saját alkalmazottaim fizetésére.

2018. aug. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
65%

Nem is ertem, a sok erettsegis mit akar 200 nettot keresni:D

Bankba biztos nem vesznek fel - dolgoztam bankban, tisztaban vagyok vele, hogy korberohogik az oneletrajzodat es kuka - raadasul orulj, ha egyaltalan kellesz valahol 150ert:D

2018. aug. 13. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%

Pénzügyes OKJ nem ártana, ha bankban szeretnél dolgozni.


Én nem rég voltam interjún ( közben elhelyezkedtem máshol) ügyintézőnek/ számlavezetőnek. Oda pl alap szintű nyelvtudás, értékpapírkezelői vagy valutapénztárosi kell többnyire.

Az alap, az a gar.bérminimum, azaz br. 180.500+ erre jön valamennyi teljesítménypótlék+ cafeteria.


Nyelvpótlékot meg akkor kapsz, ha a munkaidőd 30%-ban használod a nyelvet.

2018. aug. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
Én tavaly kezdtem gazdasági diplomával nettó 200-ért bankban (middle office), egy másik, back office banki pozícióba egy kicsit ettől is kevesebb kezdőt ajánlottak. És mindkét pozícióba elvárták a felsőfokú végzettséget.
2018. aug. 15. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
Nekem van ismerősöm aki kb 8 évvel ez előtt is már 170 nettót keresett telebankárként, érettségivel a Raiffeisen bankban. Azóta cégen belül továbblépkedett backoffice pozíciókba és sokkal jobban keres, továbbra is érettségivel.
2018. aug. 16. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!