Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire lenne ez jó/rossz...

Mennyire lenne ez jó/rossz ötlet lakásra gyűjtéshez?

Figyelt kérdés

Jelenleg az ország ÉK-i részén élek a szüleimmel. Úgy terveztem, hogy itt dolgoznék kb 2-3 évet (logisztikával, beszerzéssel foglalkozom egyébként). Ezalatt gyűjtenék valamennyi pénzt ahhoz, hogy egy albérletet tudjak fizetni, meg úgy egyébként sem árt, ha az embernek van tartaléka.

Sopronban vagy valahol az osztrák határ közelében szeretnék kivenni majd egy lakást, dolgozni pedig Ausztriába járnék át, mert ott az itteni fizetésem dupláját kapnám kb. Németül elég jól beszélek és ahogy néztem, munka is elég sok van. Most keresek nettó 200 ezret, ott kb 600 ezret kapnék, viszont a pénzt ugye hazahoznám. A hosszú távú célom saját lakás lenne elsősorban. Ha lehet, hitel nélkül. Ja, és egyedülálló vagyok, szóval arra nem alapozok, hogy majd lesz valakim és vele gyűjtögetünk.


2018. aug. 22. 15:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
13%

Ha te beszerzéssel, logisztikával 200 ezret keresel, akkor van még mit fejlődnöd a szakmában. Azért ezt nem árt ha bekalkulálod. Sopron és térségében, az osztákoknál elvárás is van, és ha ezzel a két területtel annyit tudsz csak összehozni, mint egy mezei sima szállítmányozási adminisztrátor/asszisztens, ott valami nagyon nagyon nem kóser veled.


Beszerzésnél 400 fölött keresnek tisztán az emberek, és ha ehhez még a logisztika is jön, akkor minimum duplázódik a pénz.


Szóval vizsgáld meg hogy miben kell fejlődnöd.

2018. aug. 22. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
30%
1+ ÉK Magyarországon most dübörögnek a logisztikások.
2018. aug. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem mindegy, hogy a fővárosban vagy vidéken dolgozol -e. Másrészt nem stratégiai beszerző vagyok meg nem is logisztikus. Ettől még foglalkozhatok beszerzéssel.
2018. aug. 22. 15:22
 4/12 anonim ***** válasza:
57%
Sajnos nem te vagy első, akinek ez eszébe jutott, így a Soprpni albérlet- és lakásárak az egekben vannak. Másrészt a határ menti munkahelyek is elég telítettek. Én még anno Magyarországon 5 km-re laktam az osztrák határtól, beszéltem németül is, de nem nagyon kapkodtak értem... Ha mindenképp ez a terved, keress vmi kisebb, olcsóbb települést Sopronnál, és vegyél egy megbízható autót, amivel át tudsz járni dolgozni. Én a német mellett elkezdenék a helyedben angolozni is, h úgy alap szinten menjen, mert a te szakmádban fontos az idegen nyelv. Sok sikert! :)
2018. aug. 22. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
30%
A 200 nak nem 600 a duplája. Inkább maradj ahol vagy. Ott egy ilyen baki ciki lenne.
2018. aug. 22. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
#5 Csak mondtam egy körülbelüli különbséget. Értsd jól.
2018. aug. 22. 15:26
 7/12 anonim ***** válasza:
81%
Ennek így semmi értelme. Ugyanis egy rakás pénzt dobsz ki albérletre, amit simán félre tudnál tenni a megtakarításba. Inkább menj ki külföldre dolgozni, ha még fiatal vagy, nincs családod, akkor bizonyos időt tölts kint, aztán pihenő, szabadság alatt pedig menj haza a szüleidhez aludni. Nyilván a rád eső rezsibe szállj be, így több pénzt tudsz félretenni.
2018. aug. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
17%

Körülbelül sem duplája a 600.

Írtad volna azt akkor, hogy a jelenlegi 200 helyett akár 600 at is megkereshetek ės pont.

Mindenesetre ėn nem alkalmaználak.

2018. aug. 22. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nem is fog rá sor kerülni valószínűleg, ne aggódj. Bizonyára mindent megtudtál rólam egy gyakorira kiírt kérdés alapján.
2018. aug. 22. 15:44
 10/12 anonim ***** válasza:
31%
Mindent nem, de sokat meg lehet tudni a kėrdės/válasz kiírásokból.
2018. aug. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!