Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az új párom (pasim) nettó...

Az új párom (pasim) nettó 800. 000-et keres, de sem autója, sem lakása nincs! Annyira keveset költ mintha átlagbért keresne. Szerintetek?

Figyelt kérdés

Azt mondja neki fontosabb a biztonságérzet hogy ott van a számláján a pénz amihez bármikor nyúlhat ha tényleg fontos.

Megdöbbentem mikor megtudtam hogy ennyit keres és nem értettem.Máson aki ennyit keres azon látszana,az autóján,ház stb.Neki a hobbijából lett a munkája és aztmondja így az ember nem költ annyit mert a munka is örömteli és nem kell annyi "pótszer" hogy jól érezze magát.


2018. aug. 24. 23:45
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
30%
Én most nettóba 700 ezer felett keresek a munkahelyemen, de például tavaly majdnem 1 millió volt a nettóm (akkor volt még egy plusz bevételem). Ennek ellenére az első autómat tavaly vettem meg (most vagyok 30 éves) használtan, 900 ezer forintért és egyébként ritkán használom, mert nagyrészt tömegközlekedéssel járok munkába. Nekem is nagyon megnyugtató, hogy a számlámon ott csücsülnek a milliók és bármi probléma lenne, akkor nem kell azon izgulnom, hogy mitévő legyek. Meg azért azt is hozzá kell tenni, hogy akinek sok pénze van, nem azért van sok pénze, mert proli módjára elkölti minden baromságra.
2018. aug. 25. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
27%
20-as: Rengeteg alkalmazott keres nettó 800 ezret, de még többet is.
2018. aug. 25. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
14%
Milyen teruleten ,meg hán év tapasztalat után? Mert nem mindegy.
2018. aug. 25. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
27%

Jaja, a drón árát azt tudod, de hogy mennyit keres, azt nem. Egyébként nem nagyon van ev, aki ugyanannyit keres minden hónapban, és drága, ezt még le is adózza majd májusban (nem, nem február, mert tuti lesz, aki beszól).

Plusz jó nagy hülye, ha olyan helyen vette, ahol áfa volt rá (havi 800e-vel simán áfás, közösségeinél is van levonási joga)...

Ugye érted, miért vannak kétségeim a történetet illetően...

2018. aug. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
27%
46%-os: De mindegy. Te azt írtad alkalmazottként nem lehet ennyi fizetést elérni, pedig számos munkahelyen elérhető. Rengeteg informatikus, mérnök, közgazdász, mérnök, jogász, orvos megkeres ennyi pénzt például többek között.
2018. aug. 25. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
60%
#25. Erről jutott eszembe: A rezidens nőgyógyászom busszal jár be a rendelőbe!
2018. aug. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
0%
Miért "proli" az, aki nem arra izgul, hogy ül a pénzén és számolgatja a millióit "jó lesz ez majd egyszer" jeligére, hanem szereti élvezni annak gyümölcsét, hogy sokat tanult és keményen dolgozik?
2018. aug. 25. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
22%
De bezzeg neked kellene a pótszer mi???
2018. aug. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
68%
#27 - Én nem azt mondtam, hogy az ember ne költsön semmire. Én is szoktam pénzt költeni. Például a hobbimra szívesen költök én is, idén már jó 2 milliót el költöttem ilyen célra. Szóval nem azt mondom, hogy csak ülök a pénzemen. De például nem fogok 10-20 milliós autót venni csak azért, hogy a szomszédok lássák nekem milyen jól megy. Ez például egy proli szokás, ami elég gyakori.
2018. aug. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
73%

Mi ketten keresünk valamivel többet ennél és bőven jól élünk. Nem látszik rajtunk, mert ugyan saját lakásban élünk és eljárunk nyaralni évente párszor, nagyjából ennyi.

Nem vagyunk hajlandók luxus cikkekre költeni. Fölöslegesnek érzem 15 ezerért venni egy nadrágot, mert megtehetem, ha vehetek 5 ezerért is. Nem kell 250 ezres telefon, amikor telefonálni a 80 ezressel is lehet. És még sorolhatnám. Minden tételnél van egy lélektani határ, ami fölött már nem áldozunk rá. Ebből van a saját lakásunk többnyire. Azt is csak azért tartottuk fontosnak, mert nem gondolom normális dolognak havi 100-150 ezret más zsebébe tömködni. Most törlesztőt fizetünk, ami fele ennyi.

Ha nem lennénk spórolósak, nem élnénk jól ebből a fizetésből, bármennyire is ellentmondásosnak tűnik ez a kijelentés. :)

Az ismerőseink, főleg ahol szintén mérnök párosról beszélünk, ugyanennyit keresnek kb. és senkire nincs ráírva mindez.


Egyébként nagyon sok múlik azon is, honnan jöttél, milyen közegben nevelkedtél. Ahol nem volt anyagi probléma, sőt, luxusnyaralásokra járt az ember gyerekként és prémium márkák boltjaiból öltözködött, ott ez alap felnőttként is.


Nekem nem az. Tudom milyen számolgatni a forintokat hó végén, így nekem jobb érzés bebiztosítani magunkat úgy, hogy így sem érzem, hogy hiányt szenvednénk bármiből is.

2018. aug. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!