Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A nő jóval többet keres egy...

A nő jóval többet keres egy férfinál, ilyen kapcsolat hosszútávon működhet?

Figyelt kérdés
a nő 540-650 ezer Ft között havonta ,a férfi 120 ezer
2018. aug. 27. 16:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
38%
Ekkora különbséggel szerintem nem fog működni. Egy átlagosnál jobb albérletnek a felét sem tudná kifizetni 120 ezerből a férfi. Fordítva sem hiszem, hogy működne hosszútávon, de valamivel elfogadottabb lenne, így az esély is kicsit jobb lenne.
2018. aug. 27. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
13%
Igen.Ha a fazon a nőt a tenyerén hordozza, és tényleg tökéletesen szereti, úgy ahogy azt a nőt kell. De hogy hosszútávon ne legyen probléma, a nőnek le kell tennie a keresetét, és úgy viselkedni, hogy ne érezze magát kitartottnak a férfi addig, míg ő is talpra tud állni.
2018. aug. 27. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
65%
Én nőként nagyjából ennyit keresek, őszintén szólva nem tudnám elképzelni. Nem azért, mert sznob vagyok, a szüleim sem milliomosok, nem egyszer volt olyan gyerekkoromban, hogy fizetés előtti napokban csak vajas kenyér volt otthon... Viszont mostanra nem kell gondolkoznom azon, ha mondjuk hétvégén nincs kedvem főzni, és a párommal 8-10 ezret otthagyunk egy étteremben. De ha a párom csak 120-at keresne, jó eséllyel ő nem érezné jól magát, hogy ennyi pénzt kiadunk egy ebédre. Az ő fizetéséből nem telne rá, ha meg őt nem zavarná, hogy mindig minden ilyent én fizetek, az meg engem zavarna.
2018. aug. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
44%

Szerintem nem.


Egyszerűen azért, mert túl nagy az eltérés az 500 ezres és a 120 ezres életszínvonal között. Utóbbiból egy önálló albérletet nem lehet fenntartani. De még saját lakással is nagyjából a vegetálás meg évi egy hétvégi Balatoni nyaralás fér bele, ha nem romlik el a hűtő.


Ha csak saját magam nézem, akkor 3-4 éve kerestem 180 ezret, még az is teljesen más színvonal volt a mostani életszínvonalamhoz képest. Jelenleg olyan 350 + 100 bónuszokból, maszek munkákból összejön havi szintre bontva. Így sem élek nagy lábon, sőt. Viszont teljesen más dolgokat engedek meg magamnak.


Ha visszagondolok, milyen fillérb..szó egyetemista voltam. Egy sörözésre sajnáltam 1000 forintot, vagy kajáldában az esti akcióknál álltam sorban. Most meg simán meghívom a haverokat. Van 1-2 ismerős akikkel mindig együtt eszünk, és nem számoljuk, ki mennyit fizet, csak egyszer ez egyszer az hívja meg a másikat. Vagy gondolok egyet akkor kidobhatok 100 ezret az ablakon, nem szívesen teszem, de nem is fogok sírni miatta.


Egyszerűen másak az igényei az embernek, ha a megélhetésért dolgozik, meg más, ha tud félretenni és biztonságban él. Másképp érez a pénz iránt, másképp gondolkozik, másképp áll a világhoz. Elég csak arra gondolni, a férfi majdnem fél évet dolgozik azért a pénzért, amiért a nő 1 hónapot.

2018. aug. 27. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
46%

Miért ne működhetne? Szerintem egy NORMÁLIS, EMBERI kapcsolat nem ezen múlik!

És ha a férfi nem is dolgozna? Mert mondjuk tanul még? Vagy fordítva? Akkor már nem is lehet jó egy kapcsolat?

Szóval ilyeneken ne parázz, nem az 1800-as években élünk, hogy a férfinek kell eltartania a nőt, meg a 8 gyereket.

Nem a pénz a lényeg, hanem, hogy képezze magát, tanuljon, törekedjen minél magasabb és jobb pozíciók elérésére. Gondolom te sem a két szép szemedért kapod a fizudat.

2018. aug. 28. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A miénk simán működött. A pénz csak egy eszköz számunkra, nem határozza meg az értékünket. 8 évvel később már ő is majdnem annyit keres, mint én, de a mai napig nem téma köztünk a pénz. Igaz ő nem egy komplexusos, frusztrált, nagyra nőtt fiúcska, mint sokan, így nem zavarta az egóját, amikor 5x annyit kerestem, mint amennyit ő tudott tanulás mellett.
2018. aug. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nekem sokkal kisebb különbséggel (nő-330, férfi-200) nem működött pár éve.

Pedig rengeteg energiát beleöltem, leültünk, megbeszéltük az elején, nem éltünk máshogy, stb...

Nem akart a srác közös kasszát, pedig én belementem volna. Mint utóbb kiderült, mindenféle hülyeségre szórta el a pénzét. Én akartam neki adni, de csak kölcsönbe fogadta el.

Még egy étterembe se tudtunk kéthavonta elmenni, sokat morgott a pénz miatt. Egy idő után már tiszta ideg volt bennem, ha vettem 1 új kabátot télen, rejtegettem, letagadtam, stb.

Végül megcsalt és elhagyott. :D


Igen, az emberi tényező fontos, de ez tényleg túl nagy különbség. Ha a férfi pl. gyesen lenne otthon, akkor oké. De ha nincs is ambíciója, frusztrált lesz a sikeres nő mellett, ahogy nálam történt.

2018. aug. 28. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
68%
Engem férfiként eléggé frusztrálna. Voltam hasonló élethelyzetben a feleségemmel. Én nappalis egyetemista voltam, mellette dolgoztam, 150-200 ezer körül kerestem, ő meg levelezőn csinálta a sulit, így volt mellette már régóta főállása, jutalékos idegenforgalmi szakmában dolgozott és volt, hogy 400 ezret is megkeresett havonta. 4 évig éltünk így együtt, kicsit zavart a helyzet, de tudtam, hogy ez csak átmeneti állapot. Most már én keresek többet, szóval átvészeltük ezt az állapotot és azóta is boldogan élünk :) De azért ilyen mértékű fizetéskülönbség nem volt köztünk.
2018. aug. 28. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Bravo emberek,hogy csak penzben méritek a kapcsolatokat is. Mivan hogyha a nő keres tobbet?

Miert kotelezo allandoan a ferfinak tobbet keresni es wltartani az amugy sem szegény nőt?

2018. dec. 8. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

9-es: ahogy itt többen is írták, nem a különbséggel van a baj, hanem a különbség mértékével.

Hogy most a férfi 300-at, a nő 400-at keres, oké.

De egy 120-as és 500-as fizetés között hatalmas életszínvonalbeli különbség van. Ne feledjük hogy egy nő nagy valószínűséggel elmegy GYESre, és akkor az a kereset kiesik.

Meg még nem is ez a legnagyobb baj, hanem mert sokan tapasztalatból írjuk, hogy a férfiak önérzete nem nyeli le hosszabb távon ezt a felállást. De persze, megint a nők a hülyék....

2018. dec. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!