Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek kérhetnék fizetése...

Szerintetek kérhetnék fizetésemelést ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Szeptemberben lesz 1 éve, hogy a cégnél dolgozom. A próbaidő lejárta után (3 hónap volt) emeltek egy minimálisat, ahogy a felvételnél megegyeztünk. Aztán rá 1 hónapra megint volt egy emelés, de ezt mindenki megkapta, hogy a minimálbér emelése miatt ne "csússzanak össze" a bérek. Az első emelés egyébként bruttó 10 ezer, a második bruttó 15 ezret jelentett. Ettől függetlenül szerintem (még mindig) nagyon alacsony a bérem.

Szerintetek mindezek ellenére kérhetnék fizetésemelést?


Illetve olyan létezik, volt e már rá példa, hogy valaki plusz munkát szeretett volna "kérni", végezni a cégnél és ezért több fizetést kért? Nekem elég sok a szabadidőm, az "üresjárat" a munkaidő közben, ezért gondoltam, hogy nem egyszerűen fizetésemelést kérnék, hanem inkább több feladatot és ehhez mérten magasabb bért.

Mi a véleményetek erről? Nagyon nagy baromság?



2018. aug. 29. 09:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem próbáld meg. valószínűleg egyébként először több munkát fognak adni, hogy bizonyíts, és majd csak utána talán emelést. Nem hiszem hogy egy éven belül többször is emelnének, habár a 10-15 ezer emelés szinte semmi. Főleg ha bruttó. Mivel foglalkozol, emnnyit keresel? Legközelebb még a felvétel előtt próbálj kialkudni magasabb kezdőbért. Legtöbb helyen nem jellemző az évközbeni emelés, főleg nem több alkalommal . Persze ez függ a szektortól/bértől/munkahelytől sokmindentől.
2018. aug. 29. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Szándékosan nem akartam magasabb alapbért kérni, mivel több jelentkező is volt és az elsődleges ok, hogy engem választottak az pont a bérigény volt.

Egyébként a környéken ritka a normális(abb) irodai munka, többnyire gyári, 3 műszakos, összeszerelő állások vannak, ezért is akartam, hogy felvegyenek (ráadásul abszolút helyben van).

Az állás amúgy informatikusként volt meghirdetve, amikor felvettek, a szerződésben mint logisztikus szerepelek, és a logisztikához is tartozom, de egyébként inkább műszerész jellegűek a feladatok. Szóval eléggé becsapós és furcsa volt az egész, bérigényt is nehezen lehetett volna így meghatározni.

A munka amúgy jó, én szeretem csinálni, a munkatársakkal is jól kijövök, váltani nem szeretnék, de az alacsony bér miatt nem hinném, hogy nagyon tudnék még maradni.

Az alapbér 220 ezer bruttó, + 4000 étkezési utalvány és kb. 1800-2000Ft pénzbeli utalvány.

2018. aug. 29. 10:38
 3/11 anonim ***** válasza:
Kerhetni barmikor kerhetsz, csak tudd megindokolni. Jo otlet vallalni plusz munkat/felelosseget extra bevetelert, teljesen bevett szokas. Legy nyilt es egyuttmukodo a feletteseddel amikor errol beszelsz, mondd, hogy szeretnel emelni a kereseteden es erre milyen lehetosegek vannak a cegnel.
2018. aug. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Értem, tehát akkor szokás ilyet csinálni :D

A baj csak azzal van, hogy nekem legalább 80-100 ezres (bruttó) emelés lenne elég ahhoz, hogy maradjak, egy olyan cég, amelyik kemény 25 ezret tudott emelni 2 részletben, esélytelen, hogy ezt megadná.

2018. aug. 29. 12:16
 5/11 Nosco ***** válasza:
100%
Akkora emelésre szerintem ne számíts. Inkább kezdj el másik munkahelyet keresni és magasabb bért kialkudni.
2018. aug. 29. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ha laza a munkád ahogy írtad ahhoz képest nem is rossz a 220E bruttó. Más műszakol ennyiért.

Helyileg merre vagy?

A 1800-2000 kaja az nem 18-20ezer akart volna lenni?

2018. aug. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Most vettem észre az pénzbeli utalvány.

Utalványokkal együtt kb 150E nettóra jössz ki

2018. aug. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
4000 a kajautalvány és kb 1800 a pénzutalvány. Nem elírás, 1800Ft.
2018. aug. 29. 13:34
 9/11 A kérdező kommentje:
Dunántúl, közepesnek mondható város.
2018. aug. 29. 13:35
 10/11 anonim ***** válasza:
Dunántúl déli része? Mert ha nem a "szegényebb" régió, akkor ez nagyon nagoyn kevés fizetés.
2018. aug. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!