Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek ma Magyarországon...

Szerintetek ma Magyarországon nettó 500 ezerből ketten meg lehet élni normálisan? Lakáshitel, kocsi van, gyerek nincs.

Figyelt kérdés

*normális=átlag színvonal, lehet e spórolni? nyaralásra, jövőre félretenni?

Pest megye.

Fiatal felnőttek.



2018. aug. 30. 11:18
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Tehát kb. 320 000 Ft marad ezután. Azért annyiból már el lehet éldegélni, ha nem költekeztek megállás nélkül. Ebből simán lehet spórolni.
2018. aug. 30. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
56%-os te tényleg ennyire pronyó vagy? Elolvastad egyáltalán a kérdést, vagy téged csak az érdekel hogy másokat lepontozhass? Mert akkor nyomhatsz egyet ide is, legyen neked karácsony. Itt mereszted a segged, ahelyett hogy mennél költeni. Gondolom tömnek otthonról, úgy könnyű prolizni.
2018. aug. 30. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

sajt lajos


Én elhiszem, hogy megéltek ennyiből, de akkor alighanem nincs semmilyen hiteletek. Sokat számít az is, hogy hol éltek. Pl. 500 lelkes kisközségben élő anyáméknak az áramdíja havi 12 ezer körül van, nekünk (5-en vagyunk) havi 3500, csak mert mi társasházban élünk, ők pedig családi házban, 15 km-re megyeszékhelytől. Mi 5 emberre fizetünk ugyanannyi gázszámlát, mint ők 3 emberre.

2018. aug. 30. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Igen, hitel nincs, kisváros, sok ingyen program, de a tüzelő árát ilyenkor nyáron elszórakozzuk. A gyerek megkeresi arra amit meg akar venni, ennyivel könnyebb. Tényleg megvan mindenünk, étterembe is simán elmehetünk, vagy bárhová. Persze nem napi rendszerességgel. A kérdés az volt :átlagos életet lehet e ennyi pénzből. Szerintem lehet. Sőt, megkockáztatom még kicsivel átlag felettit is. Persze aki magánrepülőre vágyik.........
2018. aug. 30. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
26%
Hany evesek vagytok?
2018. aug. 30. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
29
2018. aug. 30. 18:23
 17/20 anonim ***** válasza:
70%

Komoly igényeitek lehetnek Lajos ha 150 ezerből szerinted átlag felett éltek. Sör, cigi meg süti (de ez csak hétvégén) meglegyen azt jólvan. Erre mondtam, hogy proli, de most ezen mit szépítsük ha egyszer azok vagytok, hát nem? :)


Tömnek otthonról, aha csakis. Úgy nőttem fel, hogy azt néztem otthon ahogy anyám hónapról hónapra nyomja a kis magyar kvízjátékot, a na melyik számla nem lesz most befizetve éppent...


Na akkor határoztam el, hogy én soha nem leszek ilyen, tudatosan dolgoztam ezen és el is értem. Természetesen szüleimnek azóta nincs ilyen problémájuk mert amikor szükséges volt segítettem és már ők is egyenesben vannak. Most épp abban segítettem anyukámnak, hogy milyen mibe fektesse a spórolt pénzét :)


Mondjuk nekik se az az életcél, hogy legyen cigire meg sörre...


De hát kinek mi, igaz Lajos? Na, menj nyiss ki egy harmadik sör mára, megérdemled ;)

2018. aug. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Pont ez a cél a mai magyar társadalom tekintetében, hogy elhiggyék, szegényként is jól élnek.
2018. aug. 31. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
És pont ők a Fidesz szavazói...
2019. jan. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Ööööööö, magyar állampolgár vagy?

Akkor miért írtad ki a kérdést?

Ketten élünk 300000-ból. Van mit enni, el tudunk menni nyaralni is-a környező országokba, sátorral, konzerveket fogyasztva, az autót viszont nehéz fenntartani.

Fel kéne újítani a tetőt. Az már egy kicsit irreális.

De mégis úgy érzem, jól vagyunk.

Mégis milyen életszínvonalat szeretnél?

2020. okt. 24. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!