Hogyan lehetek orvos?

Figyelt kérdés

Tudom már rengetek ilyen kérdés van gyk-n,de az én kérdésem pontosan ez:

Ha orvos ajarok lenni 8-dik után hova menjek? Hova adjam be a jelentkezésem? Pontosan gyermekorvos szeretnék lenni. Ez mennyire nehéz?



2018. szept. 13. 20:56
 1/5 anonim ***** válasza:
65%
Egy olyan középiskolába, lehetőség szerint gimnáziumba, ahol van lehetőséged az orvosihoz szükséges érettségi tárgyakat emelt szinten tanulni. Minél jobb nevű gimnázium reál tagozatára, elsősorban biológia-kémia, esetleg fizika szakra.
2018. szept. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
52%

Ahogy az előttem szóló is írta olyan suliba menj ahol magasabb szinten tanítják a biológiát, kémiát, fizikát, matematikát. Tehát az összes "reálos" tárgyat.

Ha ilyen nincs akkor magadtól is tanulhatod ezeket, önszorgalomból vagy eljársz különórákra. Ha jól tudom egyébként a kémi-biológia a legfontosabb az orvosin, szóval ezekre kell a legjobban ráfeküdni.

2018. szept. 14. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
93%

A reáltárgyak oktatásában igényes gimnáziumba.

A tantárgyak közül a kémiára, a biológiára, és a fizikára kell összpontosítanod. Ezenfelül általában is fontos a kiemelkedő tanulmányi átlag.

Aki nem tud tanulni, nem képes a középiskolai tananyagot 5-ösre bevágni (és átlátni, megérteni) annak nincs keresnivalója az orvosképzésben.

2018. szept. 15. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
76%
Na a matek meg a fizika egyáltalán nem kell, de a többi az igaz.
2018. szept. 15. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A matek azért kell, hogy ki tudd számolni a hálapénzt:)

Komolyra fordítva a szót, (ha a pályán kíván maradni) hónapokon át ingyen dolgoztatnám az állam részére az olyan orvost, aki, mint egy tudomásomra jutott konkrét esetben, a jó beszólás kedvéért azzal alázta meg a nehezen félretett 5000 Forintját odanyújtó kisnyugdíjas nénikét, hogy:

"-Köszönöm, már kávéztam."

Nagy poén volt...

2018. szept. 15. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!