Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Amikor a budapesti vállalkozók...

Amikor a budapesti vállalkozók azzal jönnek, hogy ők már az 1000 forintos nettó órabért is megfizetnék, de még sincs "normális" munkaerő, azt hogy értik?

Figyelt kérdés
Hogy értik azt, hogy normális? 3 Euro/óra bérekért, egy ilyen drága városban mint Budapest, mégis milyen munkaerőről ábrándoznak? Fel kéne már ébredni, hogy más országokban egy egyszerű fizikai munkás bére 8 általánossal és semmi szakmai tudással is 10-12 Euro/óra, sok helyen még 13. 14. havi fizu is jár meg szállás is. Miért nem néznek utána a vállalkozók, hogy Budapesten milyen életszínvonalon lehet élni 1000 forintos órabérből, a mostani árak mellett?

2018. szept. 14. 14:44
 1/3 anonim ***** válasza:
90%

Úgy, hogy mindenki minél többet szeretne kaszálni.

A vállalkozó amikor bért emel, akkor a saját zsebéből adja a dolgozónak.

Amúgy az 1.000 Ft-os nettó eléggé kevés. Segédmunkásként többet kapsz.

Persze azt is kell nézni, hogy mit csinálsz cserébe.


Ha csak ülsz egy monitor előtt és a 8 órában 3-4 óra netezés akkor már nem is olyan rossz.

2018. szept. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Sosem értettem ezeket a "bezzeg más országokban" hőbörgéseket. Akinek nem tetszik, az miért nem megy el már országba? Én pl. elmentem. És felesleges azt nézegetni, hogy hol mennyi az órabér. Nekünk a havi megélhetésünk átlagosan 850 ezer Ft 3 főre. Azért Magyarországon nem kell ennyi.
2018. szept. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Sok helyen leirtak mar: a magyaroknak nyugati szinvonualu szolgaltatas er aru kell keleti szinvonalu aron. Ez a ketto egyszerre nem megy. Ha minoseg van akkor azt meg kell fizetni amihez sajnos nincs kedvuk az embereknek.
2018. szept. 15. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!