Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért tanuljak ha nem kapok...

Balu700 kérdése:

Miért tanuljak ha nem kapok magasabb bért mint egy gyári munkás?

Figyelt kérdés
Nos, Magyarországon 100,000-200,000Ft egy átlag ember füzetése ha tanulók és van egy szakmám mondjuk pl.: szakács avval keresek x összeget de gyárban is kapok legalább 140,000-ezret akkor most mi értelme egyáltalán tanulni a havi +-10k-ért?
2018. szept. 28. 13:52
 1/8 anonim ***** válasza:
80%

+ 10.000-nél jóval nagyobb fizetéskülönbség érhető el, ha értesz valamihez. Míg a gyárban a soron életed végéig kapod a 140.000-et, addig akár egy jó szakmunkával is megkereshetsz 200-300 között, persze ehhez annyira tanulnod sem kell, csak gyakorolni a szakmát és igényesnek lenni a munkádra. Egy jó szakács sem 140-et visz haza.


Vagy ha nem is a pénz motivál, akkor sokkal jobb munkakörülményeket érhetsz el, sokkal kényelmesebb életed lehet. De egyébként ha családod lesz, sőt, ha már nem anyuék etetnek és mossák a gatyádat, sokkal jobban fog motiválni a pénz.


De nem kötelező tanulni, mindenki azt csinál az életével, amit akar.

2018. szept. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
65%

Semmiért. Ma a legjobb helyzetben, legalábbis a nyugati országrészben azok vannak, akiknek van egy érettségije / valamilyen középszintű végzettsége. Ők kedvükre váltogathatnak a gyárak között oda mennek ahol többet kapnak. Gyakorlatilag ezekben az összeszerelőüzemekben akkora munkaerőhiány, hogy nem mérlegelnek kit vegyenek fel. Szóval ha nem tetszik a munkásnak megy a következőbe. Magyarán sok értelme nincs érettségi után tanulni... DE! Ha nem tanulsz tovább NEM lesz esélyed arra, hogy ettől a szinttől feljebb lépj! Lehet, hogy a fizetésed nem lesz magasabb diplomásként vagy jó szakmát végezve, mint egy sori melósnak, viszont kényelmesebb és megbecsültebb, kevésbé megterhelő munkát végezhetsz vele, illetve meg lesz a lehetőséged arra, hogy magasabb pozícióba kerülj! Nyilván munkásként is van erre esély, de egyrészt több idő, másrészt ugyanúgy képezned kell magad és hajtanod.

Én pl diplomásként (1 éve végeztem), az első normális, bejelentett munkám nem gyári sori munka volt, hanem egyből irodára kerültem, egy kényelmes, nem túl megterhelő munkakörbe, ahol senki nem b*szogatott, nincs"darabszámkényszer", nem kell műszakoznom, nem kell túlóráznom és a felelősségem sem túl nagy (persze van, de azért nem óriási). Igaz, a fizetésem kevesebb, mint a legtöbb sori melósnak egy jobb cégnél, de valamit valamiért.

2018. szept. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Havi 300,000? Minimum 12 órába megállás nélkül dolgozol max akkor. Nem a pénz motivál engem de nyílván nem akarok keveset keresni!
2018. szept. 28. 14:23
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ mindenesetre ment a pozitív
2018. szept. 28. 14:27
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

"Havi 300,000? Minimum 12 órába megállás nélkül dolgozol max akkor." Erről azért kérdezz meg egy vízvezetékszerelőt, vagy hasonló szakit... Még egy jó kőműves is többet keres, bár ott tényleg dolgozni kell, de nem 12 órát.

Péket ismerek multinál, 300-350 bruttó (200-250 körül nettó), szigorúan bejelentve, szigorúan 8 órában, pihenőidőket, szabadságot betartva, túlóra nélkül. Pedig neki amúgy nincs meg az érettségije, csak a szakmája.

Tehát nem azt mondom, hogy kell tanulni, elég marketinges meg kommunikáció meg kutyatöke diplomás van már az országban. Csak azt mondom, hogy 140-nél könnyű többet elérni.

2018. szept. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
71%
Nem tudom én diplomával 350 nettót kapok és csak 1 év tapasztalatom van, szerintem sem éri meg tnaulni ne tanulj!
2018. szept. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező,


tedd hozzá, hogy csak a kezdő diplomások fizetése annyi, mint egy gyári munkásé (br 300-330).Viszont, amint több tapasztalatot szerez, máris megváltozik a dolog és messze lehagyja a szakmunkásokat, betanított munkásokat.


De, még az is hozzátartozik,hogy a diplomások , akik a versenyszférában dolgoznak, emberi munkabeosztással rendelkeznek, azaz rugalmas munkaidővel.

A gyári munkás meg kel hajnalban, a munkabeosztása kötött.


Meg, azért jobb egy légkondis irodában dolgozni, mint valami télen hideg, nyáron szauna gyártóüzemben.

2018. szept. 28. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"tedd hozzá, hogy csak a kezdő diplomások fizetése annyi, mint egy gyári munkásé (br 300-330)"

Jó is lenne, ha ez igaz lenne!

2018. okt. 1. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!