Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Létezhet hogy ennyit bukjak...

Létezhet hogy ennyit bukjak betegállomány alatt? Majdnem a 30%-át egy hét miatt?

Figyelt kérdés

131000 kellett volna kapnom, ha nem megyek betegállományba, 1 hetet voltam és 95000 kaptam.


Most néztem meg a fizum, hétfőn első dolgom a műszak vezetőkhöz visz. Csak kíváncsi vagyok ti mit gondoltok. Én bruttó 148000 vagyok bejelentve, erre jönnek rá a pótlékok meg a túlóra amikor van. Most pontosan tudom, hogy amúgy 131000 kellett volna kapnom. Van egy ösztönző teljesítmény béres rendszer, de az olyan netto 10-12 ezer körüli összeg. Ez azonnal elveszik ha betegszabira megyünk. De tudtommal más nincsen amit buknánk, és gondolom jár a kötelező 60% fizetés táppénz alatt.


Nagyon ideges vagyok, kíváncsi vagyok ti mit gondoltok, remélem ez valami tévedés lesz. Persze majd hétfőn kiderül, de addig is elmondhatjátok nálatok hogy szokott ez lenni


2018. szept. 28. 21:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Br. 148 eFt, az nettó 98.420 Ft.


Erre jönnek a pótlékok egyebek, így szerintem örülhetsz is a 95 e Ft-nak, és sajnos létezik....

2018. szept. 28. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
De cafeteria-t meg mindent nem vonhatnak meg szerintem betegállomány alatt. Legalábbis itt nem módi a tudomásom szerint, de majd kiderül.
2018. szept. 28. 23:13
 3/12 anonim ***** válasza:
22%
Manapság a munkáltatók vannak monopolhelyzetben, és simán megtehetik, hogy ott bsszanak ki a beosztottjaikkal, ahol akarnak. A munkavállalók érdekeit ugyanis senki nem képviseli.
2018. szept. 28. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Idén először voltál beteg?


Mert akkor eleve nem a táppénz ketyeg, hanem max. 15 napig betegszabi, ami ugyan a bruttó 70 %-a, de rosszabbul adózik, mint a 60 %-os táppénz (ami eleve csak akkor 60, ha több mint 2 éve dolgozol megszakítás nélkül).


És igen, egy hét ennyivel visszaveti a fizut.

2018. szept. 29. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
94%

Létezhet...


Ez nem a munkáltatón múlik, hanem a jogszabályokon.


Keresőképtelenség első 15 "munkanapja" betegszabadság. Távolléti díjad 70 százaléka jár rá, és minden levonás terheli, ami egyébként a bért terhelné.

15 nap lejárta utáni keresőképtelenség esetén már táppénz jár, ami a figyelembe vehető béred maximum 60 %-a, ebből csak 15 % SZJA-t vonnak. Ha kórházban voltál, akkor 60 % helyett csak 50 %, no meg akkor is, ha folyamatosan nem volt 2 év munkaviszonyod.


Ha csak a százalékokat megnézed, láthatod, nem éri meg bacilussal találkozni. :)

2018. szept. 29. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
82%

"Manapság a munkáltatók vannak monopolhelyzetben"


Fordítva. Az utóbbi időben a munkavállalók diktalnak. Olvass híreket, évek óta ez van. 10 éve még a munkáltatók diktáltak, de most munkaerő hiány van!

2018. szept. 29. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 kapo1588 ***** válasza:
45%
Nem lehet hogy a munkáltatód azokat a napokat 0-sra vette? az én cégemnél bevett szokás hogy ha a hónap második felében vagy beteg akkor azokat a napokat kinullázza és csak a következő hónapba lesz bérszámfejtve a betegszabadság... mert megoldhatatlan feladat még abba a hónapba lekönyvelni:D
2018. szept. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
50%

"10 éve még a munkáltatók diktáltak, de most munkaerő hiány van!"


Már ahol. Bőven akadnak települések, ahol 100% a munkanélküliség, még közmunka sincs. Ott a munkáltató azt tehet a beosztottal, amit csak akar.

2018. szept. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Igen, nálunk is úgy szokták, mint ahogy a 7-es írta!

De már biztos tudod, most látom, régebbi a kérdés.

2018. okt. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"Bőven akadnak települések, ahol 100% a munkanélküliség, még közmunka sincs. Ott a munkáltató azt tehet a beosztottal, amit csak akar."


100%-os munkanélküliség mellett számításaim szerint senkinek nincs munkáltatója.

2018. okt. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!