Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Sokan miért mondják, hogy a...

Sokan miért mondják, hogy a diplomások csak annyit keresnek, mint a gyári munkások, kevesebbet, mint a szakmunkások?

Figyelt kérdés

Ez maximum a közszférában dolgozókra igaz.Bár, ott egyre kevesebb a diplomás a hányadék bérek miatt.



A versenyszférában viszont teljesen más a helyzet.


Egy kezdő diplomás, valóban nincs rendesen megfizetve és kb annyi a fizetésük, mint egy közepesen megfizetett gyári munkásnak (Kb Br 300-330).

Viszont, ez csak a pályakezdőkre igaz.


Amint gyűlnek a tapasztalatok, a diplomás bére elhúz.

Egy tapasztalt fejlesztőmérnök,illetve gazdasági diplomával rendelkező br 700 ezret is megkap nem vezetői pozícióban.


Egy gyári munkás bére viszont nem fejlődik,sohasem fog annyit keresni, mint egy tapasztalt diplomás.


Továbbá, az sem mindegy,hogy egy télen hideg, nyáron szauna csarnokban dolgozik, vagy egy légkondis irodában, rugalmas vagy kötetlen munkaidő beosztással, nem pedig hajnalban kelve.


Tehát, érdemes tanulni.

Én mindenkinek azt mondom, tanuljon.


2018. szept. 29. 09:00
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

#10-es: na igen vannak szakok (a legtöbb), amit egyszerűen meg kellene szüntetni! Többek között amit én végeztem is ide tartozik...

Sok idióta barom (mint én is) jelentkezik, mert mindenhonnét az jött, hogy egyetemre kell járni, meg mindegy mit, de el kell végezni valamilyen felsőfokú képzést... kár, hogy hazugság az egész.

És most ne jöjjön senki azzal, hogy "tudhattad volna, hogy mire jelentkezel, meg amire mész az egy értelmetlen büfészak". Igen ez így is van, de ha egyszer az ehhez a szakhoz való tárgyakból voltam nagyon jó középsuliban, ehhez a szakhoz volt baromi sok felvételi pontom, akkor mit csináltam volna? Az időben nem tudok visszamennék és "más érdeklődési kört választani" magamnak, de ha most újból kezdhetném az életemet, nagyjából 14 évesen, inkább valamilyen szakközépbe mennék.

2018. okt. 2. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
53%

@11

Pontosan így. Még a kedvencem a "fel kellett volna mérni a keresletet erre a szakra". Hja, mert egy 16-18 éves GYEREK pontosan piacgazdasági kutatásokat fog végezni és munkahelyi statisztikákat olvasni, hogy mi éri meg. Nem. Ez úgy működik, hogy oda megy ilyenkor az ember, ami érdekli, max a szülei több vagy kevesebb sikerrel elmagyarázzák neki, hogy mit kellene. Már amikor nekik van bármi rálátásuk a témára.

2018. okt. 2. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Minden attol fugg mit tanulsz, legyen az foiskola/egyetem vagy valami szakma.

Vannak diplomasok akik nem tudnak elhelyezkedni a diplomajukkal. Felesegemnek olyan diplomaja van amivel csak ugy talalna allast ha mesterkepzest es PHD-t is szerez melle.

Nekem szobafesto szakmam van amivel nem lehet nagyon jol keresni viszont barmikor talalok masik allast. Most azon vagyok hogy vallalkozasban csinaljam mert igy lehet a legtobb penzt keresni es a sajat magam ura vagyok.

Erdemes tanulni de csak akkor ha olyat tanulsz amiben aztan nagyon jo vagy.

Mi kulfoldon elunk. Itt nagyon draga az egyetem es ha hitelt veszel fel a tanulmanyaidra de aztan allast meg nem talasz akkor buktad. Mehetsz boltba dolgozni vagy etterembe felszolgalni ugy hogy mellette fizeted a diakhitelt.

Felesegem egyik volt osztalytarsa nem ment egyetemre hanem rogton dolgozni ment. Otthon lakott, dolgozott, sporolt es mar vettek a baratjaval hazat, mire a tobbiek akik egyetemre mentek azok csak epp hogy elkezdtek dolgozni.

2018. okt. 27. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!