Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Te nem szoktál irigykedni? Ha...

Te nem szoktál irigykedni? Ha látod a tévében a milliárdosokat akik a kis ujjukat sem mozdítják mégis milliárdokat keresnek.

Figyelt kérdés

Látod azt hogy milyen jól élnek gondtalanul boldogan egészségben stb te pedig keményen a beledet is kidolgozod a rongyos 200-300 ezer forintért.

Amég Te életed nagy részét azzal töltöd hogy dolgozol addig ők életüket nyaralásal utazásal szórakozásal luxusban töltik el.



2018. szept. 29. 10:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
22%
Nem. Nézd meg ezeknek az embereknek a végét-semmi pénzért nem cserélnék velük.
2018. szept. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
81%

1. Nem tudom, a milliárdjaiknak mi az ára. Nem látom őket a nap 24 órájában. Rengeteg gazdag ugyanannyit dolgozik, mint én vagy te. Csak a pénzszerzés kényszere nem igaz rájuk.


2. Az irigységnek semmi értelme. A féllábú vagy vak emberek meg rád irigykedhetnének. Ha milliárdos akarsz lenni, az a mai világban - ha nehezen is, de már - elérhető. Az energiádat az irigység helyett fordítsd erre: művelődj, főleg a pénzkezelés és befektetés, majd a pénzszerzés tekintetében (marketing, várható trendek, kreativitás stb.). Én sem vagyok milliárdos, még milliomos sem, de efelé tartok.

2018. szept. 29. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
64%

Még annyi: nagyon kevesen születnek bele a pénzbe, a milliárdosok nagy része úgy szerezte meg azt. Sokuk tisztességesen, bármilyen hihetetlenül is hangzik ez.


Nem a pénz keresi meg az embert. Mindig az ember keresi meg a pénzt, sokszor nagyon sok lemondás, kockázat és munka árán. Csak más minőségű munkát végeznek, és sokkal több kockázatot vállalnak azoknál, akik megelégszenek a napi robottal és a párszázezres fizetésekkel.

2018. szept. 29. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
61%
Irigykedni nem szoktam, de van pár ember akit szívesen rács mögött látnék. De ez sose jön be. Pedig annyira bíztam a Budaiban.
2018. szept. 29. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
42%
Szóval amíg én azt csinálom amit szeretnék és még fizetnek is érte, ők meghalnak unalmukban a yachtjukon?
2018. szept. 29. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
64%
NEm szoktam veled ellentétben :)
2018. szept. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
15%

"Ha látod a tévében"


Nem nézek tévét. :)


"te pedig keményen a beledet is kidolgozod a rongyos 200-300 ezer forintért."


A jelenlegi órabéremmel ennyit havi 25 órányi munkával érhetnék el. Gyakorlatilag azt csinálom, amit legjobban szeretek, alkotok, termelek, hasznos vagyok és fizetnek érte. :)


Az irigykedés proli dolog, nem visz előbbre, csak visszaránt az által, hogy lehangol, depissé tesz. De ha élvezed, ha savanyú a szőlő és tudod sajnáltatni magad, akkor gondolj bele, hogy nem kell valakinek milliárdosnak lennie, hogy sokkal jobban éljen náladnál. Sokan vagyunk Magyarországon, akik havi nettó egymillió fölött keresünk kevesebb, mint havi száz órányi munkával, és az év harmadát, legalább, külföldön töltjük. ;)

2018. szept. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
82%

200-300 ezret keresel? Akkor én is legyek rád irigy és utáljalak, mert én csak nettó garantált bérminimumot kapom (120ezer) diplomával, 2 nyelvvizgával??


Nem, nem irigyellek, hanem inkább magammal foglalkozok és próbálok segíteni magamon, hogy mégis jussak valahova az életben.

2018. szept. 29. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Pupusz ***** válasza:
73%
A TV-ben nyilván nem azt mutatják, hogyan keresi a pénzt, hanem hogyan élvezi. Minden éremnek két oldala van, legalább. Akinek van pénze, annak meg kell küzdenie azzal, hogy ne a pénzével azonosuljon, ne legyen csupán pénz, hanem ember maradjon. A pénzére irigykedhetsz, de arra valószínűleg nem fogsz, ahogy megkereste, elérte. Mindenki csak az eredményeket irigyli, a befektetett munkát, kockázat vállalást, energiát, stresszt, az odáig vezető utat nem. Érdekes. Csak a dobogón állást irigyli a pór nép, a belefektetett életet nem. Na, az ilyeneknek ezért nem lesz a büdös életben komlyoabb összeg a számláján. Mivel rossz oldalról közelítik meg a dolgot. Azt kell ellesni, hogyan kereste meg a milliárdos és tanulni tőle, akkor nem kell majd irigykedni rá, mert meg lesz az a szint, ami elégedettséget jelent. Persze ehhez kell még pár dolog, ami vagy meg van, vagy nincs, vagy tanulható, vagy nem. Az irigység egyébként baromi gusztustalan. Itthon eléggé elterjedt állapot. Nem csak a milliárdosokra, már a szomszédra is, aki új kocsit vett, vagy azokra, akiknek kicsit több vaj jut a kenyérre. Ezt az energiát fordíthatnák az irigyek arra, hogy nekik is több jusson. De persze irigykedni könnyebb. Csak épp semmi jóra nem vezet, nem visz előre, csak hátra. Mint egy nehezék, egy ólom súly. Egyre lejjebb húz.
2018. szept. 30. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Na és mi van a milliárdos gyerekeivel a fiaival stb?



Ők nem tettek semmit még a kis ujjukat sem mozdították mégis úgy élnek mint a királyok kényesek büszkék le nézik a másikat elkényeztetek stb.

2018. szept. 30. 10:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!