Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért szidják a bölcsészeket?...

Miért szidják a bölcsészeket? A társadalom nagy százalékánál műveltebbek, mégis folyton kapják a savat.

Figyelt kérdés
2018. júl. 23. 15:15
1 2
 1/16 anonim válasza:
65%

Tegnap utaztam a vonaton es hallottam, ahogy szidta egy lany a bolcseszkart, szaros bolcseszeknek nevezve minket:)

Felvoltam haborodva, de ugy velem ez csak ot minositette.

Nevetseges az egesz, emlitesre sem melto..

2018. júl. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
20%
Mert nem gyakorlati tudást alkalmaznak, hanem roppant elvont és absztrakt dolgokat. Sokszor ezeket az absztrakt, a valóságtól teljesen elrugaszkodott és nem életképes elképzeléseiket, amelyek egy csak egy ideális társadalomban lennének működőképesek, ráakarják erőszakolni a társadalomra. A másik meg, hogy a végzettségükkel nem nagyon tudnak elhelyezkedni a versenyszférában és ezért sokszor csúfolják őket.
2018. júl. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
37%
Világéletemben imádtam az irodalmat, történelmet, nyelvtan. Semmi bajom a bölcsészekkel egészen addig még nem kezdenek el panaszkodni, hogy nem találnak munkát vagy diplomával kevés a fizetésük. Ők választották, feltehetően tudták, hogy mivel fog járni.
2018. júl. 23. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
26%

Azért mert nem tudnak szakmában elhelyezkedni és tok mást csinálnak, mint amit végeztek...

Egy bolcseszkent végzett network engineer

2018. júl. 23. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
5%
Az egyetemen megszerzett tudásuk kb haszontalan
2018. júl. 23. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
18%

"Felvoltam haborodva, de ugy velem ez csak ot minositette."


Szerintem inkabb teged. :)

2018. júl. 23. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
77%
Mert a korszellem azt diktálja, hogy csak a technikai fejlődés számít, a kultúra, az egyetemes értékek (vagyis a bölcsészettudományok tárgyai) magasról le vannak szrva. Láthatjuk is, mennyire boldogabbá váltak az emberek pusztán a technika fejlődésétől. :P
2018. júl. 23. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
47%

Nicns semmi baj a bölcsészekkel, igenis szükség van történészekre, irodalmárokra egyéb kultúrával, kulturális, történelmi örökségekkel foglalkozó emberekre, könyvtárosokra, régészekre stb.

DE! Csak kis "mennyiségben". Tehát csak olyan embereknek szabadna ilyen dolgokat tanulnia, akiket TÉNYLEG érdekel, szeretnek vele foglalkozni és SZÜKSÉG IS van rájuk!

Nem is velük van egyébként a baj, a bölcsészes viccek nem is róluk szólnak, hanem azokról az emberekről akik csak a munka, társadalmi-gazdasági értékteremtés (ha lehet így fogalmazni) elkerülése, halogatása miatt mennek ilyen egyetemi szakokra. És sajnos belőlük van a legtöbb. Akik otthon, a szüleik pénzén élősködnek még 30 éves korul fölött is, de valójában abszolút nem érdekli őket semmi.

2018. júl. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
72%
Az minosit engem, hogy zavart ha szaros bolcseszeknek nevezik az embereket? Gratulalok ;)
2018. júl. 23. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Sok bölcsész végzettségű ismerősöm van, de egyikük sem süt krumplit a mekiben. Szerintem ott végzettség nélküliek és diákok dolgoznak. Azok a bölcsész végzettségűek, akik nem a saját területükön dolgoznak, azok is azért egy irodai munkát tudnak szerezni, főleg, ha van nyelvtudásuk.
2018. júl. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!