Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Csak én látom problémának,...

Csak én látom problémának, hogy az ország háromnegyedében csak szalagmunka van?

Figyelt kérdés

Van Budapest meg a nyugat-magyarországi nagyvárosok, különösen Győr,Szombathely..stb, kifújt.

A többi régióban többnyire csak szalagmunkák vannak.



Én eredetileg Kecskemétről származom, a szüleim betanított munkások, annak ellenére,hogy mindegyiknek van középfokú végzettsége, ami abban az időben nagy dolognak számított, többre lennének képesek, de azon a környéken sajnos nincsenek normális munkahelyek, csak ez a 3 műszakba járós szalagmunka.


A Daimler teremtett néhány diplomás állást, de nagymértékben nem javított a helyzeten, mivel elsősorban termelnek, nem pedig fejlesztenek.


Engem szigorúan fogtak gyerekkoromba, majd "elküldtek" Budapestre egyetemre, mivel ahogy mondták, nem akarják,hogy úgy járjak, mint ők.Azóta ott ragadtam, illetve laktam és dolgoztam Győrben is.


Győrben van valódi fejlesztői munka, sok diplomás munkahely, Budapesthez hasonlóan.


Viszont, az ország maradéka, kvázi háromnegyedében csak szalagmunka van, meg valami nettó 120 ezer forintos excel táblázat töltögetős munka az önkormányzatoknál.


Ha én odaköltöznék mondjuk Béké megyébe vagy akár Pécsre, nem találnék állást.

Pedig a paramétereim a következők:

-gazdasági felsőfokú végzettség

-angol-német folyékony

-4 év tapasztalat ,ebből 1 év külföldi kiküldetésen szerzett


2018. okt. 7. 19:22
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Van normális csak nehéz bekerülni :/

Nálunk tudok olyan gyárról aki 500 főt foglalkoztat még sem kell egy ember sem nekik (jól fizet meg jó a körülmények)

Szalagmunkán kívül még sok munka van de tény ebből van a legnagyobb hiány.

Néhány példa

- sofőr már akad B-katos állások is C+E meg Dről ne is beszéljünk

- kereskedelem (eladó, árufeltöltő, pénztáros) Tény ezek sem álom állások, de azért még sem szalagmunka

- raktáros/targoncás, na belőlük is hiány van


Te amit komoly munkának gondolsz az másutt is megtalálható, csak jóval kevesebb


Ha elmaradott megyeszékhelyre mennél akkor a folyékony angollal/némettel találnál állás csak kérdés az hogy milyet meg mennyiért (meg hogy vállalnád-e)

2018. okt. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak te látod így. Az annyira hirdetett munkaerőhiány szinte kivétel nélkül az ilyen alacsonyabb képzettséget igénylő munkákat jelenti. És ez valóban így van, gyári sori melóra egyszerűen nincs ember, se áruházi dolgozónak, se egyéb hasonló kvalitású munkára!

Viszont az érdekesség, hogy nincs munkás aki termeljen fizetni viszont nem akar egyik ilyen cég sem. Most hétvégén is kaptam egy "csodálatos" állásajánlatot (tegyük hozzá diplomás vagyok), hogy az önéletrajzom (profession-ön fenn vagyok) alapján ajánlanak egy OPERÁTORI munkát! Ez még hagyján de kemény 1050 Ft-os bruttó órabérért nehéz fizikai munkát és 12 órás műszakot kellene bevállalni... a szégyen az, hogy egyáltalán le merik írni ezt!

A másik véglet amikor "superman"-eket keresnek, értsen mindenhez, legyen 10+ év tapasztalata stb.

2018. okt. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

@2

Bwáháháhá!!! Engem is megtaláltak! :D :D Axongya a csaj: betanított állómunka van (itt valamiért fontosnak tartotta kiemelni, hogy nem szalagmunka - mert nem tök mindegy), folyamatos munkavégzéssel 3 műszakban, nettó 140 körüli pénzért. Azzal kezdte, látta az önéletrajzomat Professionön. Majdnem visszakérdeztem, hogy ő tényleg látta-e, mert ha igen, akkor valszeg olvasta, hogy diplomám van és nem tudom, miből gondolta, hogy nekem az kelleni fog. Most éppen bolti eladó vagyok (továbbra is diplomával), több fizuért, több órányi itt tartózkodásért, csak éppen senki nem hajt, 10-ből jó, ha 4 órát munkával töltök, a többiben netezgetek. Igen, hót biztos, hogy a normáért fogok gürizni, miközben valami idegbeteg hajcsár pofázik nekem a soron.


És nem, nem csak neked furcsa ez, kérdező. Itt JNSZ megyében szerinted mi van? Elmehetsz gyárba, elmehetsz boltba... és kész, ki is fújt. Az excelezés már protekcióhoz kötött munka, a diszpécseri és hasonló állás még inkább protekciós. Persze tény, hogy szakmunkás kell ide is, illetve sofőrökből is hiány van, de ennyi volt a teljes felhozatal. Aztán persze a fejüket vakargatják a cégek, hogy "vajon nettó 130-ért miért nem akarnak nálunk rabszolgáskodni 3 műszakban az emberek?" És ez Szolnok, mondjuk Karcagon vagy Túrkevén gyár sincs. Ott végképp nem értem, mit dolgoznak.

2018. okt. 8. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

#3-as: én Veszprém megyei vagyok, szóval a híresztelésekkel ellentétben itt sincs semmi értelmes meló. Max valamivel (elvileg) többet fizetnek a cégek. De szerintem már ez sem igaz, mint ahogy nem ez az első eset, hogy hasonló megalázó pénzekért keresnek embert.

Szóval marad a kényelmes irodai munkám, igaz nem fizet jól, de legalább nem kell három műszakban gürizni, senki nem üvöltözik velem, nincs darabszám, nincs teljesítmény kényszer... mivel nem is lehet az ilyenfajta munkát számszerűsítve mérni.

2018. okt. 8. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

3#

Üdv földim :) Szolnoktól nem messze lakom. Szolnoki vagy?

2018. okt. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Elolvastam újra és mintha szolnoki lennél. 1#es voltam amúgy

Amit ott írtam gyár az a Béres, gondolom protekcióval lehet bejutni...

Szolnok annyira "jó" hely hogy még segédmunkásnak is lemaradtam...ennyire van munkaerőhiány felénk...


Superman....hát igen nálunk is volt ilyen nem rég. Konkrétan leírták értsél mindenhez általánosan, autószervizben is legyél jártas, sofőrködni is kéne 120ezer nettóért.


Tudok olyan munkahelyet most ahol sofőrködés van 150 nettót kap az ember de már a saját rokona aki ott dolgozik is menekülne onnan....

2018. okt. 9. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

@5-6

Igen, szolnoki vagyok, csak ha netán a HR-es kiscsaj erre járna és megtalálná a válaszomat, könnyen beazonosítana, ezért nem akartam nyíltan kimondani (még ha a válaszomból egyértelmű is). Nem mintha bármit tudna tenni, meg hát alapból kicsi erre az esély. És igen, elvárások vannak, csak fizetés nincsen. Mert amikor én megkaptam a nettó 170-emet, azt hittem, tök jól elleszek belőle és még félre is teszek vagy 80-at. Csak azzal nem számoltam, hogy időközben beszereztem egy autót, aminek hála semmi megtakarításom nem marad, de úgy alapból mindennek folyamatosan megy felfele az ára.

2018. okt. 9. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

170nettónak én is örülnék, de elhiszem hogy az se sok. Az autó viszi a pénzt, de hát valamit valamiért :/

Nem rég járt itt ismerősöm, meséli hogy protekcióval lesz lakatos állása 1200 bruttó órabérért plusz évi 240E kafetéria folyamatos délelőtti munkavégzéssel Szolnokon. A munkája nem lesz hajtós, de a lové....gyárban 8 általánossal kapnak ennyit(és nem 3 műszak)

Durva hogy elméletileg hiányszakmával (lakatos) ráadásul kis protekcióval ennyit kap...:(

2018. okt. 9. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
#7-es: 2-es és 4-es vagyok. A "szuperfejlett" Nyugat-Dunántúlon is örülnék a 170 ezer nettónak, szóval arra felé nem hinném, hogy ez annyira rossz lenne. Ráadásul én (elvileg) nem operátor szintű munkát végzik. Elég sok múlhat azon ha vmit elcsesznék. Szóval továbbra is szánalmasak a bérek, főleg az árakhoz viszonyítva.
2018. okt. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért azt tegyük hozzá, hogy nekem az alapbérem nettó 145, heti 5x12 órára! A fusizásból és egyfajta jutalékból (illetve szolgáltatásnyújtásból) jön össze havi 20-30 ezer, ami már rögtön nem olyan fényes... Persze én is úgy voltam nagyon sokáig, hogy mit meg nem adnék nettó 150-ért is akár, és én voltam az is, aki sokáig itt ugatott, hogy márpedig a 150 egy jó pénz. Továbbra is azt mondom, hogy akinek a 150 "csak éhenhalni elég", ahogy itt hangoztatni szokás, az vagy szellemi fogyatékos, vagy csak barom, vagy játssza az agyát, de hogy sokra nem megy vele az ember, az megint biztos.
2018. okt. 9. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!