Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Informatikusként elhelyezkedés?

Informatikusként elhelyezkedés?

Figyelt kérdés

Kezdő informatikusként (gazdasági informatikus) hogyan tudnék elhelyezkedni, milyen lehetőségeim vannak? Idén végzetem és most nézek állást már több mint egy hónapja. Ami érdekelne az a rendszergazda/programozás/szervereket üzemeltetni, szóval ilyen IT-s cucc, viszont pályakezdő állást alig találok és nagyon nagyok az elvárások, pl több programozási nyelv ismerete, linux/windows server rendszergazdai ismeret/fejlesztői ismeret stb.


Én alapvető gazdaságot,hálózatot,programozást tanultam, de semmi komolyabb, amgamtól nem tudnék megírni egy teljes szoftvert és hálózatot létrehozni se, szóval igen bele kell még tanuljak.


A kérdésem az, hogy nem igazán hívnak be interjúra, de ahol voltam oda se vettek fel. Milyen lehetőségeim vannak? Én rontok el valamit? BP-n



2018. okt. 9. 18:03
 1/7 A kérdező kommentje:
okjs gazdasági informatikus nem egyetem
2018. okt. 9. 18:12
 2/7 anonim ***** válasza:

Az informatikus tipikusan tudásorientált szakma, nem végzettségorientált szakma.

Ez azt jelenti, hogy senkit sem érdekel, hogy gazdaságinformatikus vagy, az érdekel mindenkit, hogy mihez értesz. Programozási nyelvek, adatbàzisok, hálózatok, üzemeltetés?

Ha semmihez se, akkor nem lesz munkád, függetlenül a gazdasaginformatikus végzettségedtől.

2018. okt. 9. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Gyakornokoskodni kellett volna.
2018. okt. 9. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Gazdinfo alapbol se er sokat hat meg az okj.. bsc msc lenne akkor behivnanak.
2018. okt. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ne add fel. Jelentkezz sok helyre. Mellette tanulj még. Okj-val nehezebb mint diplomával de szerintem nem lehetetlen.
2018. okt. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
4-es: Hülyeség, hogy a BSc nem ér sokat. OKJ-vel viszont tényleg nem túl jók az ember esélyei önmagában.
2018. okt. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Keresgélj tovább, fogsz találni valamit.

Bérigényed milyen? Ne legyen túl sok, de persze túl kevés se. Első körben tapasztalatot szerezz, utána lehet igényed. Amíg keresgélsz addig is fejleszd magad valamilyen szakterületen. Ha gazdasági vonal akkor például egy erős sql, PL/SQL tudás nem árthat.


És döntsd el, hogy mi érdekel. Legalább egy egy interjú előtt. Mert interjún meg szokták kérdezni. És semmiképp ne ezt válaszold rá:"Ami érdekelne az a rendszergazda/programozás/szervereket üzemeltetni, szóval ilyen IT-s cucc".

2018. okt. 12. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!