Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » IT álláskeresésnél előnynek...

IT álláskeresésnél előnynek számít, ha valaki hozzácsatolja az önéletrajzához, hogy elvégzett néhány Udemy-s kurzust?

Figyelt kérdés

Még mielőtt valaki nekem támadna, van IT diplomám is, tehát nem egy "4 hónapos programozás tanfolyam" szökevény vagyok.

Viszont rengeteget tanultam egyetem mellett is önszorgalomból, mert önmagában az egyetem csak arra jó, hogy egyáltalán azt tudd, hogy mit nem tudsz és miben kell fejlődnöd, illetve egy átfogó elméleti képet adjon az egészről. Persze még ez is sokkal több mint amit sokan gondolnak, erre szoktam mondani, hogy egy középfokú informatikai végzettség még a semminél is kevesebb, mert a delikvens azt hiszi, hogy word, excell, access, html tudással ő már "IT-s munkát" tud végezni, és IT-s béreket kérne érte :D Aztán csodálkozik, hogy kinevetik a HR-esek.

Visszatérve rám, a Udemy-n ugye mindenről kapsz egy ilyen bizonylatot "certificate of completion", amivel igazolják hogy elvégezted a kurzust. Általában 30-40 óra videóanyag amíg egy teljes framework minden csínján végig visznek, és egy mindent átfogó példa projektet felépítenek, használva az adott framework-öt. Én jó sok ilyet elvégeztem (Node.js, React.js + Redux, Angular, Spring, Vue.js, stb.) és ezekről mind van "bizonylatom" is, amit a Udemy állított ki.

Friss diplomásként, első munkahely keresésnél ezt figyelembe veszi a HR-es? Esetleg előnyt jelenthet a többi jelentkező körül, akik "itt a diplomám de nem értek semmihez" szinten jöttek ki az egyetemről?


2018. okt. 11. 08:24
 1/3 anonim ***** válasza:
Nyilván előny az önképzés. Nekem a certek linkedin accounthoz vannak hozzáadva és a linkedin profil elérése van berakva önéletrajzba.
2018. okt. 11. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Tapasztalatból nem tudok beszélni, hogy mit szólnak hozzá, de én betenném őket, ha relevánsak. (Tehát ha mondjuk több területen is végeztem tanfolyamot, akkor csak az adott álláshoz hasznosat említeném meg.) De én is inkább a linkedin-es változatra szavaznék.
2018. okt. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A HR-es örül, ha talál valakit, aki távolról beleillik a betöltendő pozíció leírásába... Nem ezen fog múlni, manapság szerintem mindenkit behívnak az interjúra
2018. okt. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!