Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kevesebbet fizet a diákszövetk...

Kevesebbet fizet a diákszövetkezet, kinek a hibája?

Figyelt kérdés

Az állásinterjún a cégnél 1200 ft nettót-azaz 1500 bruttót beszéltünk meg (mindkettő elhangzott). Találtam egy olyan diákszövetkezetet, ahol csak SZJA-t vonnak le, semmi mást.

Így a fizetésem 1275 nettó lett volna óránként.

Alá is írtuk a szerződést 1500 bruttóra, azonban a diákszövetkezet elküldte szimplán az 1200as órabért, látványosan kevesebbet, mint amennyit szerződés alapján kaptam volna.

Gondoltam felhívom a diákszövetkezetet, de a telefonos csaj leb***tt, és a munkáltatóra mutogatott, hogy ők ennyit küldtek, és a diákszövetkezet csak továbbküldi a pénzt. Ha bajom van, beszéljem meg velük.

Nem ez a pár ezer forint vágna földhöz, de azért érdekelne a dolog.

Nekem szerződésem a diákszövetkezettel van. Ők nem küldtek elég pénzt. Akkor miért nekem kéne megharcolnom a munkáltatóval?

Nem tűnik ez nagyon törvénytelennek?



2018. okt. 11. 12:33
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
A te hibád.
2018. okt. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ugyanez van nálam is.

Nekem azt mondták, hogy 176 munkaórával számolnak egy hónapban és a 160 munkaórás hónapban nem jött ki amit havi bérre egyeztettünk.

Így engem is elküldtek a céghez...

2018. okt. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%

Itt nem az iskolaszövetkezet lesz a hunyó. Ha jól értem, akkor te egy céggel megállapodtál 1500-as bérben és utána hogy olcsóbb legyen, keresetetek egy szövetkezetet, hogy törvényes legyen minden és kedvezőbb az adózás.

Ebben az esetben tényleg a céggel beszélj, mert lehet, hogy ők kérték más összeggel a kifizetést, vagy a úgy gondolták, hogy 1500 lesz az az összeg, amit a szövetkezetnek fizet és ők abból a jutalékuk levonása után kifizetnek téged. Szóval a szövetkezet annyit utalt, amennyit a céggel egyeztetett.

2018. okt. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Te a fizetésedet a diákszövetkezettől kapod. Az hogy a cég kevesebbet utalt is az ő felelősségük. Ők azért vannak hogy ilyen esetben az ügyedben eljárjanak.
2018. okt. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!