Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A kirúgáson kívül lehet-e...

A kirúgáson kívül lehet-e valamilyen következménye, ha egyszerűen nem megyek be dolgozni?

Figyelt kérdés
2018. okt. 11. 18:12
 1/7 anonim ***** válasza:
74%
Munkáltatódnak lehet kártérítési igénye, ha nem töltöd le a felmindási időd
2018. okt. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És ha nem mondtam fel, hanem azt akarom, hogy kirúgjanak?
2018. okt. 11. 18:54
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A munkáltatónak lehet kártérítési igénye az el nem végzett munkádból adódó vesztesége miatt. Ha azt akarod, hogy kirúgjanak, arra megfelelő ez a módszer, mert biztos, hogy ha nem mész be, a cégen belüli eljárás (legtöbb helyen fegyelmi eljárás a neve) vége az lesz, hogy kirúgnak. Ha folyamatosan nem mész be, az esélyeid javulnak. De meg lehet ezt oldani más súlyos fegyelmi vétséggel is, általában az is gyors kirúgáshoz vezet, ha ittasan jelentkezel munkára. A munkahelyről történő lopás is hasonló kategória, de abból már büntetőügy is lehet, nem kell kockáztatni.

Persze hogy úgy általánosságban miért jó kirúgatni magadat, nem teljesen értem, de ez nem is az én sztorim, elég, ha neked jó.

2018. okt. 11. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Azt azért tudnod kell, hogy ha kirúgatod magad, akkor az a későbbiekben más munkahelyeken nem igazán lesz jó ajánlólevél - magyarul megnehezíted a saját helyzetedet - magad alatt vágod a fát.
2018. okt. 11. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
41%
Én többször váltottam már, soha nem kértek sehol ajánlólevelet.
2018. okt. 12. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

De miért nem mondasz fel és kész? Ha te el akarsz menni onnét akkor nem tarthat, ott ez azért (annyira) nem rabszolgaság!

Arra kötelezhet, hogy a felmondási időt ledolgozd. Ez idő alatt viszont te szépen elmész betegszabadságra és meg van oldva a probléma.

2018. okt. 12. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kivéve ha járna neki a végkielégítés, de közben már utálja a munkahelyét... akkor nem mindegy hogy felmondasz vagy a cég válik meg tőled.
2018. okt. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!