6 havi megélhetés?

Figyelt kérdés
Több helyen olvastam, hogy ennyinek kell lenni minimum, ha bármi történik. Namost én havi netto 200körül keresek, de 120ból megélek. A többi vagy megy félre, vagy megajándékozom magam egy egy rövidebb kirándulással, kütyüvel stb. De fixen havi 50 et mindig elrakok. Akkor nálam ha jól értem ez a 6 havi dolog 6x 120ezer? Vagy 6x a fizetésem? Tudom ez szőrszálhasogatás, csak érdekel, ki hogyan gondolkodik erről.
2018. okt. 18. 11:40
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A te esetedben 6×120 elég ha nagyon biztosra akarsz menni lesen 150
2018. okt. 18. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Aki pénzügyileg tudatos, annak a 6h megélhetésre félretett pénz csak arra vonatkozik, ha esetleg elveszti a munkahelyét, de a hosszútávú megtakarítás - pl lakásra, autóra, váratlan kiadásra, nyugdíjra - ettől teljesen független, az ennek a sokszorosa.
2018. okt. 18. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

A 6 havi megélhetés az mindenkinél változó:

az én értelmezésemben azt jelenti, hogy lakásrezsi + minimális havi megélhetési költség szorozva 6-al.

pl. ha a lakásrezsid 40 ezer ft és a megélhetésed mondjuk 50 (bérlet, kaja, stb), akkor nem feltétlenül a 120 ezerhez kell viszonyítani a 6 havi megélhetést - persze annyi is lehet - hanem elég 6x90 is.


De ha valaki albérletben él és havi 120 a bérleti díj, akkor nála nyilván sokkal többről beszélünk.

2018. okt. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!