Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szabadságra alkudni lehet...

Szabadságra alkudni lehet Magyarországon?

Figyelt kérdés
Hallottam, hogy Amerikában divat az állásinterjún nemcsak fizetésre, hanem szabadságra is alkudni. Tehát ha több pénzt nem adnak, adnak-e több nap szabadságot Magyarországon? Milyen jogi lehetőségek vannak?

2018. okt. 27. 18:31
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Én olyanról tudok ahol mindenki kap plusz 2 napot. Mondjuk cserébe viszont elő van írva, hogy két hét egybefüggő szabadságot kötelező kivenni valamikor az évben. Jó, végül is ez nem akkora probléma azért, csak mégse olyan laza, mint nálunk, hogy össze-vissza akkor veszek ki amikor tetszik.

De törvényileg csak 7 nappal rendelkezik mindenki szabadon, így is legtöbb munkáltató jófej, hogy sokkal engedékenyebb.

2018. okt. 28. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Van pár pesti multi pénzügyi és IT területen, ahol a juttatások része valamennyi többletszabadság.

Az alkupozíciótól függ, hogy ébred érdemes-e ilyet felvetni. Egy gyárban kiröhögnek, de ha van egy magas szellemi hozzáadott értékkel operáló cég, amivel nagyon bejöttök egymásnak, csak nem akarnak eleget fizetni, én biztos bepróbálkoznék.

2018. okt. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!