Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Hollandiában elvették a...

Nozzy69 kérdése:

Hollandiában elvették a jogosítványomat bevonták fél évre. Hazamegyek lassan szabadságra 1 hónapra, ha kikérem az okmányirodában elveszett címszóval kiadják és vezethetek újra Magyarországon?

Figyelt kérdés

2017. okt. 7. 03:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
62%
Az okmányirodában hazudni fogsz amikor megkérdezik, hogy a jogsid milyen körülmények között veszett el. Ha később kiderül, hogy tudatosan megtévesztetted a hatóságot számíthatsz a szankciókra.
2017. okt. 7. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
66%
Nekem Romániában vették el, mert záróvonalon előztem. Csodálkoztam, hogy ott ilyenért elveszik. Hazajöttem, bejelentettem, hogy elveszett. 3 nap múlva kaptam másikat. No problem.
2017. okt. 7. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
30%
Hollandiában a hollandok problémája..itthon kérsz egy újat, mert elhagytad,vagy ellopták, oszt jónapot.
2017. okt. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Nekem két ismerősöm is megcsinálta ezt (magyar-román dupla állampolgárok), aztán román jogsi helyett lett magyar nekik. Egyenlőre nincs belőle gond.
2017. okt. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
50%
A jogosítvány nem azért vették el, hogy utána kamu dumával visszaszerezd.
2017. okt. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
49%
Amit a többiek javasolnak az minimum bűncselekmény.
2017. okt. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Igazából hogy bűncselekmény vagy sem.... ezt gondolja mindenki úgy ahogy akarja..


A külföldi hatóságokkal nem jó a rendszer tehát lukas a rendszer a rendszer hibája.. Ma már mindenki úgy érvényesül ahogy tud szerintem. :))


Ha lenne egy normális egységes világrendszer akkor nem lenne ez.


Vegyük csak a jogsi honosítását? Romániába vett jogsikat honosítottak itt Magyarországon stb... mert nem túl jó a rendszer és sikerült..


Egyik ismerősömnek is elvették a jogsiját szlovákoknál erős gyorshajtás miatt.. Haza jött kért egy másikat ellopták címszóval .. és meg is kapta hivatásos járművezető!


Hozzá teszem hogy a szlovák rendőr be sem vezettette a nyilvántartóba.. hanem fogta azt eldobta szerintem, mert minket ott ugye szeretnek nagyon. :)


Ez az én véleményem én nem mondom azt hogy csináltasson vagy sem.. Kinn sokszor alaptalanul veszik el és nincs felvezetve a nyilvántartóba.. Én is lehúzatnék másikat 4000.- ft


Ezek csak ilyen kis rálátások : Sziasztok ! :)

2017. okt. 9. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
48%
Értem, szóval szerinted az rendben hogy egy idegen országban áthágjuk a közlekedési szabályokat, aztán amikor büntetnek, akkor itthon kiskapukat kihasználva visszaszerezzük a jogsinkat? Magánvélemény, de aki ezt eljátssza azt egy életre el kellene tiltani az összes létező jogosítványtól.
2017. okt. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
31%
Az utolsótól hadd kérdezzem már meg, hogy az rendben van, hogy záróvonal átlépése miatt veszik el a jogsit a román rendőrök? Aztán van két hetem, hogy Bukarestbe elmenjek és ott majd visszaadják. Te biztos így csinálnád, ugye?
2017. okt. 9. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Romániában záróvonalon előzésért, és a zebrán a gyalogos át nem engedéséért, valamit elsőbbségadás elmulasztásáért azonnal ugrik a jogsi 1 hónapra. Ha 50 km/h-vel túlléped a megengedett sebességet, akkor is repül a jogsi, már 3 hónapra. Vannak módszerek arra, hogy a rendőr ott helyben elfelejtse hogy mit tettél, és továbbenged jogsival, gondolom érti mindenki mire gondolok. Ezt csak érdekességként írtam.

A kérdést pedig nem az erkölcsösségről szólt, hogy bűncselekmény vagy nem. Arról szól, hogy létezik e ez a lehetőség, és működik e a gyakorlatban. És igen, működik-

2017. okt. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!