Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Aki nem talál munkát, az nem...

Aki nem talál munkát, az nem elég kitartó, élelmes satöbbi vagy tényleg ennyire szörnyű a helyzet?

Figyelt kérdés

Nem provokatív szándékkal írtam ki a kérdésemet, csak nem Magyarországon élek és már (sajnos) nem ismerek otthon szinte senkit, akit kérdezhetnék, egyébként is eléggé visszahúzódó életet élek.


Azért tettem fel a kérdést, mert látom, hogy mennyien szenvednek az álláskereséssel. De ez azt hiszem mindig is így volt (jó, talán a kommunizmusban nem :) ), nekem is azért kellett elhagynom az országot 15 éve, mert 2 év keresés után sehova nem kellettem a bölcsész diplomámmal. Ami nyilván nem olyan meglepő, de az ember csak talál valami megoldást, nem?

Vagy azóta már annyira rossz a helyzet, hogy bármilyen szintű élelmesség is kevés? Bár ezt nekem nehéz elképzelnem, kérlek magyarázzátok el.

Köszönöm a válaszokat.


2018. nov. 1. 21:50
 1/5 anonim ***** válasza:
93%

Én azt mondom az én tapasztalatom szerint.

Vannak olyan munkák, amiket meg se hirdetnek, és csak azok tudják akik ismerő ismerősei... kapcsolat útján és stb.

Pl senki nem tudja hogy egy kínai srác fizet Pesten 30 ezret készhez mindennap, ilyen rakodásért árut kell átpakolni egyik kamionbol a másikba.

Ezt a munkát sem hirdetik, és azért valjuk be nettó 600 ezer nem olyan rossz pénz.

Aztán vannak a hirdetett munkák, nagyon nagyn kicsi az esélye hogy téged választanak önéletrajz alapján.

Ha esteleg téged, és eljutsz az interjúig még onnan is van egy rosta , nyilván nem egyedül leszel az interjun.

Nagyon meg kell felelni, és csak a legjbbakat választják ki.

persze segédnek ellehet menni betonozni, kevés pénzért, vagy gyárba de arra elég hogy ne halj éhen.

Én szerintem ez az egész emberiség , el van szállva magától.

Mindenkinek a pénz kell,nem amásik ember lelki szegénysége, aki erős, és megtudja oldani a helyzetet, akár munkával, aki nem az meg kiesik ebből, és vagy külföldön probál szerencsét, vagy öngyilkos lesz.

Erről szól a mai élet amiben élünk.

2018. nov. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
33%
Aki akar dolgozni az találhat munkát.
2018. nov. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Vannak szakmák amik keresettebbek vannak amik nem. Mostanában például van ahol a segédmunkás is megkapja a 12-15k forintot naponta mert abból hiány van a megrebdelésekhez képest.
2018. nov. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
82%

A rossz melókat mindig hirdetik :D

Fizikai munkást megfizetik nagyon keményen.

2018. nov. 2. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
65%

"Pl senki nem tudja hogy egy kínai srác fizet Pesten 30 ezret készhez mindennap, ilyen rakodásért árut kell átpakolni egyik kamionbol a másikba."


Kamu. A kínaiak éppen arról híresek, hogy alig fizetnek valamit.

2018. nov. 2. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!