Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Most hogy a közszférában...

Most hogy a közszférában létszámstop van, a közgazdászoknak szinte lehetetlen elhelyezkedniük?

Figyelt kérdés
Most hogy így belegondolok, a közgazdász ismerőseim kb harmada dolgozik a közszférában.

2018. nov. 2. 16:49
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
53%

10, írtam, hogy igen. Nem tudsz olvasni?

A rugalmas munkaidő úgy működött, hogy "9 előtt ne gyere dolgozni". Kösz, de akkor elvinni el tudom, de elhozni már nem a gyereket.

2) ha bármikor hamarabb elmentem, a Nexxonos beléptető csak akkor vette "ledolgozottnak" a munkaidő rövidítést, ha az elkövetkező napokban 6 után bentmaradtam, mert csak onnan számolta a "túlórát", nem 5-től, mint ami a munkaidő vége.

2018. nov. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
9-es: Írtam a nyugodtabb munkát.
2018. nov. 2. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
53%

Én is azért váltottam a versenypiacról, mert nem akartam a gyerekemet csak fényképről ismerni. :)


A munka itt sem nyugis, de van hétvége, naponta csak 8 óra munka, rugalmas munkaidő, kevesebb bér. De nekem most pont erre van szükségem, még kevesebb bérért is megfelel...

2018. nov. 3. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
51%

A multiknál erős előitélettel fogadják azt aki a közszférából jön hiába van meg a végzettsége.

A másik probléma a megfelelő nyelvtudás hiánya.

2018. nov. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Miért fogadják előítélettel azokat, akik a közszférából váltanának a versenyszférába? Bár nem közgazdászokat, hanem jogászokat ismerek, akik ott dolgoznak, igaz központi szinten, többük PhD-zik, beszél nyelveket stb., tehát nem mondanám, hogy "selejekt". Viszont ők azért választották, mivel kezdő jogászi fizetésként többet kapnak ott most, mint ügyvédjelöltként és emellett további képzéseket is tudnak csinálni az emberi munkaidő miatt.
2018. nov. 4. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
59%

Először is a hírhedt aktatologató közszolgálati munkastílus miatt.

Másodszor meg azért mert aki hosszú éveket dolgozott közigazgatásban azt elég hosszan kell betanítani a vállalati adminisztráció működésére és erre nincs idő.

A harmadik a napi munkához szükséges élő nyelvtudás hiánya.

2018. nov. 5. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
63%
A multinál senkit sem érdekel, hogy mit miért és hogyan nem lehet megoldani. Ott eredmények kellenek és azonnal, nem vakarózás visszamutogatás és felelősök keresése a múltban.
2018. nov. 5. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
94%

Ez általánosítás.


Több évtized után kerültem a közszférába, mivel az életemben akkor éppen az volt a megfelelő. Én ettől még nem vagyok rosszabb másoknál.

Már bocsi, de ne az alapján ítéljenek meg, hogy dolgoztam pár évet a "másik oldalon" is.


Egyébként a közszférában is a fejétől bűzlik a láb. Ha a vezető megfelelő, akkor egy ügyintéző nem csak az aktákat tologatja és kávézik egész nap. Sz@r vezető (vannak) semmi mást nem idéz elő, mint a dolgozók közötti konfliktusokat, feszültségeket.


Ez igaz a versenyszférára is...

2018. nov. 5. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
49%

???

Nem értem a kérdést. Közgazdász nem azt jelenti hogy kizárólag közszférában dolgozó gazdász. Van több közgazdász ismerősöm, egyik sem dolgozik a közszférában.

2019. jan. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
#19: De te nem lehetsz közgazdász, mert akkor értenéd a kérdést.
2019. jan. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!