Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért nézik le az emberek...

Miért nézik le az emberek azokat a munkákat, amik nem igényelnek nagy tudást annak ellenére, hogy jól fizetnek?

Figyelt kérdés

az emberek többsége élből leszólja a takarítókat, az árufeltöltőket, a gyári munkásokat és a többi ilyen kategóriás munkást, pedig nem egy olyat ismerek és sok olyanról hallottam aki ilyen munkákkal havi 200-at is keres. egy ismerősöm például szégyelli, hogy takarító, amikor napi 4-6 óra takarítás mellett 190-210-et keres havonta, mert a megfelelő helyekre megy. én mostanában gondolkodtam azon, hogy a mostani állásomból kilépnék és árufeltöltő lennék egy közeli ruhaüzletben, mivel egy ismerősöm oda ment dolgozni és ugyanannyit keres mint én (190E plusz ő ingyen levásárolhat x összeget az üzletnél havonta) kevesebb stresszel, elvárással és odafigyeléssel, ráadásul elmondása szerint ott megvan a "középiskolára emlékeztető lazaság" és nagyon jókat röhögnek minden nap, nincs veszekedés és a főnök sem egy tahó. amikor meséltem ezt egy rokonomnak miután tudta, hogy a mostani munkahelyem az elejétől kezdve kifárasztott és olyat keresek ami nem igényel akkora szellemi odafigyelést azt mondta, hogy pont attól lesz "putri" egy munkahely, ha ezt nem követeli meg.

érdekelne mások véleménye is ebben a témában, nem tudom, hogy csak nekem van ilyen kifejezetten szűk látókörű környezetem, vagy esetleg én látnám rosszul a helyzetet és máshogy kéne felfognom.



2018. nov. 4. 17:08
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
29%
200 ezer az miota jo fizetés?
2018. nov. 4. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
30%
Vendéglátós vagyok. A munkám nem igényel szakképzettséget. Mégis imádom csinálni. Sose éreztem, hogy bárki lenézne. Tudod nem mindegy, a pult melyik oldalán áll az ember. Hatalmam van mindenki felett! Akkor iszik, ha viselkedik. Csúnyán mer rám nézni már füst!
2018. nov. 4. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

#1

én jónak mondanám a saját nézőpontomból, mert nem vágyok drága dolgokra ezért tökéletesen eléldegélek és félreteszek abból. gondolok itt arra, hogy nálam az egészséges kaják az elsők, viszont nem igénylek nagy tévét, autót, drága ruhákat, stb.


#2

egy volt osztálytársam is vendéglátós, le sem érettségizett aztán ő keres most legjobban az egész osztályból.:)

2018. nov. 4. 17:23
 4/25 anonim ***** válasza:
24%
Jujj de kemenyvagy, elmondanad hogy hol dolgozol hogy veletlenul se tegyem be oda a labam... Amugy az a remek hozzaallas hkgy a vendegnek kell megkoszonni ha kiszolgaljak
2018. nov. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
28%

Hát figyelj, nem keresek fél milliót, de nem 100E-ből élek. Én még csak most csinálom az érettségit. Üzletvezető szeretnék lenni majd.


Nem mondom el, hol dolgozom. és igen, a vendégnek meg kell köszönnie, ha kiszolgálják! Tudod nálunk fegyelem van. Két dolgot várok el a vendégtől. A tiszteletet és a jó magaviseletet! Ha ez megvan, engem is kenyérre lehet kenni. Mert imádnak a vendégeim. De a suttyó fiatalokkal, akik pl felülnek a billiárd asztalra, meg köszönés helyett csak néznek, mint borjú az anyjára, ugatok! Majdnem egy éve dolgozom a jelenlegi helyemen és egynéhány fiatalt már tiszteletre tanítottam. Érdekes, azóta pitiznek. És ez nagyon jót tesz az egómnak :)


18/f

2018. nov. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
52%
Huh de rossz eleted van ha ez okoz örömet... Mondjuk ha velem elkezdeniegy suttyo pultos kemenykedni akkor instant mennek el meg hagynek egy kedves üzenetet a főnokenek:), aztan lehetnel kemeny
2018. nov. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
0%
Az apám gyerekkori haverja a főnök, aki egyben anyám ált. iskolai társa :DDDDDDDDD egyébként meg, nincsenek főnökeim, ugyanis nálunk a pultosok szabad kezet kapnak. Ennyike ;)
2018. nov. 4. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
66%
tehát akkor akkora karriered van már ezen a helyen, hogy csak anyád meg apád által tudtál ide is bekerülni...:D és így keménykedsz. "ennyike"...az igen. mi vagy te, 18/f-élénk? :D
2018. nov. 4. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
13%

Igazából bárhova felvettek volna, mert jó munkaerő vagyok. Műszakomat a fegyelem és a kulturált viselkedés fémjelzi. Mindenkivel kedves vagyok, aki velem is az. De a vendég nem azt csinál, amit akar. Gondolkodás nélkül tiltok ki akárkit. Ennyikehhh :DDD ez a szó a flegmatikusságomat akarja sugallni ;)


Egyébként meg akadjatok már le rólam. Fogadjátok el, törődjetek bele, hogy minden vendéglátós hatalmat gyakorol a vendég felett. Mert ha egy pultosnak valami nem tetszik a vendégben, úgy vág, át, hogy észre sem veszed. vagyis Én, biztos, hogy megszívatlak. Kiugrik pár Forint a zsebedből, ha packázol velem, mikor a pulton belül vagyok. De szabadnapomon is előszeretettel jövök be rendezkedni. Egyből tudja mindenki, hol a kutyus helye :*

2018. nov. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
81%
a másik oldalról meg órákat tudtok rinyálni, ha nem kaptok borravalót :D na az ilyeneknek mondjuk nem adnék én se :D
2018. nov. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!