Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Anyukám és ismerősei azt...

Anyukám és ismerősei azt hajtogatják, hogy vannak olyan munkák, aminél csak az a feltétel, hogy legyen egy felsőfokú képzettséged, mindegy, hogy milyen és általános munkakörben alkalmaznak diplomás fizetésért,100 és 200 ezer között. Igaz ez?

Figyelt kérdés
Van egy főiskolai diplomám, ami nem igazán piacképes, de állítólag vannak ilyen melók. Abszolút tapasztalatlan és tudatlan vagyok munkák és lehetőségek terén. Hogy találok ilyet biztosan a lakóhelyem környékén? Most tanulok piacképes szakot, de anyagiak és a stressz (az őrület határán vagyok) miatt egyre inkább azon vagyok, hogy hagyom az egészet és elkezdek élni, dolgozni.

2018. nov. 5. 14:51
 1/8 A kérdező kommentje:
Anyukám már elég öreg, de biztosra állítja. Halgassak rá? Találok ilyet?
2018. nov. 5. 14:53
 2/8 A kérdező kommentje:
De már én sem vagyok fiatal.
2018. nov. 5. 14:54
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
SSC ben ha tudsz idegen nyelven
2018. nov. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Folyékony angollal és egy plusz másik nyelvvel nyert ügyed van bármelyik SSC-nél, ennél magasabb fizetésért is.
2018. nov. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Hivatalokban, állami cégeknél, ha van protekciód, bár akkor már a diploma se kell.
2018. nov. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

"Anyukám már elég öreg, de biztosra állítja."


Nem értelek, ha ennyire biztos, miért nem őt kéred meg, hogy mutasson neked ilyeneket?

2018. nov. 5. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen, sok ilyen van. Kb azok a munkák amire régen érettségi is elég volt.
2018. nov. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Vannak ilyenek, főleg ha nyelvtudás is van hozzá. Én pl. tanári diplomával dolgoztam egy olasz cégnél, mert felsőfokon beszéltem olaszul. Igazából a diploma sem volt annyira elvárás, de talán azért preferálták, mert az elődöm azért tudott jól olaszul, mert korábban táncosnő volt Olaszországban. És pl. mikor hivatalos levelet kellett írni, vagy üzlettársakkal beszélni, akkor nem volt meg a megfelelő színvonal.
2018. nov. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!