Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Migrációs diplomával mennyit...

Migrációs diplomával mennyit lehez keresni?

Figyelt kérdés

2018. nov. 10. 14:33
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Csak "migrációs diploma" meg politológia diploma létezik, semmi más? Nem is tudtam.
2018. nov. 10. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim válasza:
Ha engem kérdezel, jobb. :D Majd meglátod, mikor az egyetemen 5,0-ás átlaggal 24 ezer forintot fogsz kapni ösztöndíjként, cserébe heti kettő-négy tesin és a mindennapi reggel 7:20-as sorakozón pótolhatod a nehéz fizikai munkát is.
2018. nov. 10. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Rémítsen meg az a 7:20-as sorakozó?A gyárban 6-kor kezdődik a műszak :P

Nem tudom,akkor mondj egy másik szakot ami jó lenne nekem.A történelem és a politika érdekel,politikával kapcsolatos területen akarok dolgozni.Matekból és fizikából hülye vagyok,minta föld,nem is érdekelnek.A műszaki karok kiesnek.

2018. nov. 10. 19:15
 14/22 anonim válasza:

Tudod mit?! Jelentkezz! Pont ilyen emberekre van szükség. Az első 2 hónap órái és alaki foglalkozásai után majd emlékezz vissza, mit mondtunk.

Az sem árt, ha felkészülsz, hogy egy kicsit komolyabb szellemi képességekre lesz szükséged a jogi tárgyakhoz, mint ami itt a kommentjeidből lejön.

Ha esetleg eljutsz odáig, akkor pedig sok sikert a hivatali munkához. Kívánom, hogy te legyél az üdítő kivétel, aki abba a kb. 5-10%-ba tartozik és élvezi a munkát.

2018. nov. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Nem tudom miért kell ilyen lekezelő stílusban beszélni.

Nem akarok 3 műszakban havi minimálbérért rakodómunkásként nehéz fizikai munkát végezni.Nem hinném,hogy a hivatali munka rosszabb lenne ennél.

Meg nem mondtatok semmi más szakot,mire érdemes lenne ehelyett jelentkeznem.

2018. nov. 11. 18:50
 16/22 A kérdező kommentje:
Inkább megyek alaki foglalkozásokra,mint 12 órázzak a gyárban.Meg hogy egyik nap délutánoskémt dolgozzak este 10-ig,másnap meg délelötti műszakra menjek reggel 6-ra..
2018. nov. 11. 18:51
 17/22 anonim ***** válasza:
Menjél. Ne ismeretlenektől kérj tanácsot arra hogy mit tanulj, hisz itt senki sem ismer, te tudod hogy mi érdekelhet. Azt válaszd ami szerinted jobb mint a másik lehetőséged. Mondjuk pont a viszonylag haszontalan dolgok érdekelnek csak amiből rendesen nem lehet megélni vagy rohadt nagy szerencse kell hozzá.
2018. nov. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim válasza:

Az előttem szóló leírt mindent. Ha ezt látod jónak, menj erre. De itt is lesz, hogy reggel 6-ra kell menned és olyan is, hogy este 10-kor végzel. Műszakpótlék és túlóra pénz viszont nem jár érte.

És akkor álljon itt néhány olyan szak, amit humán beállítottsággal, politika iránti érdeklődéssel érdemes megnézni:

Jogász: sokkal szélesebb mozgásteret ad, de simán el lehet vele helyezkedni politikai területen. (Igen, nehéz bekerülni, nehéz elvégezni, de nagyjából 60-70%-át az általad válssztott szakon is tanulod.)

Nemzetközi kapcsolatok/tanulmányok: szintén lehetősèget biztosít a politikához közel álló területeken elhelyezkedni és nem köt egy jelenleg borzalmasan rosszul működő hivatalhoz.

Közigazgatás-szervező: lásd előző pont.

NKE-NETK szinte bármelyik alapszakja: lásd előző kettő.

Az NKE-ÁKK 5 éves, osztatlan, doktori címet adó, államigazgatási képzése: lásd fentebb.


Most nem folytatom a sort, de bármilyen "társ"szak jobb annál, mint ami egy konkrér helyhez köt. Mert addig oké, hogy 3-4 évig a pénztárcád is bánja, ha eljössz, de igazából utána sincs mozgástered, annyira speciális végzettséget ad a szak.

2018. nov. 12. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Az ÁKK-s szakok jobbak lennének?Úgy tudom azzal is csak valami hasonló hivatalba tudnék elhelyezkedni,de valószínűleg elhelyezkedni sem tudnékvele.Meg ÁKK-n nem adnak kollégiumot,se ösztöndíjat.Mehetnék albérletbe,aztán fizethetném nettó 120-as fizetésből a milliós diákhitelt..

Jogásznak meg nincs elég pontom.383 pontom van.

Egyébként első helyre igazgatásrendészeti rendőr alapszakot jelölném meg,de szar a szemem,100% hogy nem vesznek fel

2018. nov. 13. 14:34
 20/22 anonim válasza:

Az ÁKK-n pont ugyanúgy adnak kollégiumot, mint az RTK-n civil szakosként. Ösztöndíjat is, a tanulmányi eredményeid függvényében, az RTK-n ez annyiban más, hogy 9800,- Ft-ot kapsz alapból. De azt kétlem, hogy abból megélsz... ÁKK-s szakok mellett tudsz dolgozni, RTK-n beledöglesz, ha a suli mellett akarsz dolgozni. A "migrációs" diploma csak a BMH-hoz jó, az ÁKK-s kormányhivatalokhoz, önkormányzatokhoz, minisztériumokhoz, központi hivatalokhoz, stb... A biztos munkáról meg csak annyit, hogy pont idén esett meg, hogy a "migrációs" diplomával rendelkezők nem kaptak állást. Mondhatnád erre, hogy de ott a szerződés, ami így is van, csak annak semmi következménye nincs, ha a hivatal szegi meg és hát létszámstop volt/van.

De látom felesleges itt bárkinek is a száját tépnie, te úgyis jobban tudod tájékozódás nélkül is. Ha nem ajánlanak szakokat, az a baj, ha ajánlanak, keresed a kifogást.

Lehet, hogy érdemes lenne körülnézned az okj-s képzések, felsőfokú szakképzések között is.

Röhejesnek tartom, ahogy tudatlanul (mert a szakról, feltételekről láthatóan semmit nem tudsz) ragaszkodsz az álláspontodhoz és mindenre csak kifogást keresel. Ha ezt akarod csinálni, csináld ezt, a fizetést megtudtad, a többibe meg felesleges volt belemenned, mert úgysem érdekel az itt válaszolók véleménye és tapasztalata.

2018. nov. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!