Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melósként jobban keresek,...

Melósként jobban keresek, mint amennyit mérnökként keresnék?

Figyelt kérdés

Jelenleg CNC marógépet kezelek, meg programozok is. (Csak programírás) 2 műszak van, bejövök havi 2X szombaton, az dupla órabér, és így meg van a 320-330. (Nettó, mondjuk ebben már cafeteria is van, az 15 ezer).

Nyelvvizsgám van, pontjaim is meg lennének gépészmérnökire, (levelezőn).

De most komolyan megérné? Gépészmérnökként is össze teszem a két kezem ha ennyit keresek, túlóra nélkül 300 ha meg van akkor már azért egyesek ölnének. És akkor ezért megérné szenvedni 7 félévet? Megérné 7*330 ezer? (Főleg úgy, hogy csak diákhitelből tudnám csak fedezni, és akkor jóval többet kellene visszafizetnem).

Így sem kell megszakadnom. Előnye annyi lenne, hogy főnöknek szólítanak, nem kell munkaruhába átöltöznöm minden nap és vissza, egy műszak, feltehetően 8-tól d.u 4-ig. Nem igazán fizikai munka. De ennyi pozitívum elég arra, hogy belevágjak?

Ti mit gondoltok erről?

Mérnök vs melós?



2018. nov. 22. 15:02
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
100%
Én pályakezdő gépészmérnök vagyok, idén januárban kezdtem. Egy budapesti autóipari multinál dolgozom. Jelenleg a fizetésem úgy néz ki, hogy netto 270 az alapbérem, amihez még jön 30 cafeteria és altalában 30 túlórapénz(150%-kal fizetik)
2018. nov. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
100%
#21-es vagyok. Az lemaradt, hogy évente 2-szer még van bónusz ~180 ezer forint környékén. Szóval azt lebontva még +30 havonta, így már olyan 360 környékén vagyok.
2018. nov. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:

Szia. 16- os vagyok. Igaz, nem a saját nevemben tudok beszélni, mert én még diploma előtt állok. De ahol pl a férjem dolgozik, ott 450 000 bruttó a gyakorlat nélküli kezdő mérnökök kezdő fizetése. Erre jön még nekik is a cafetéria és évente 2- szer a bónusz, ami a fizetésük 75 %- a.

Lehet, hogy te is haza viszel most ennyit. De nem gondolod, hogy egy idő után már nem lesz feljebb? Úgy értem, hogy nem gondolod, hogy megrekedsz egy idő után és nem tudsz tovább, esetleg feljebb lépni?

2018. nov. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 A kérdező kommentje:

Hát, ha elvégezném az msc-t is, akkor lehetnék (egy idő után) mondjuk főmérnök vagy mérnökségi csoportvezető.

Ha tippelnem kellene, az már hazavihet 600-700 ezret egy hónap nettóban, és valószínűleg a munkaidő is még rugalmasabb lenne, mondjuk kötetlen.

Úgy már lenne értelme.

Hát, végülis azért még gondolkodom rajta, de egyre jobban hajlok a dolog felé. Főleg ha épp olyan program megy, ami megy 10-20 percig, akkor még munka közben is tudok tanulni.

2018. nov. 27. 16:56
 25/32 anonim ***** válasza:
53%

16- os vagyok ismét :)

Igen, annyit hazavisznek, de lehet, hogy még keveset is mondtál. A munkaidőt nem gondolnám rugalmasabbnak. Ahol a férjem dolgozik, ott általában a főnök tovább bent van, viszont ő nem is csúszhatja le azokat a plusz órákat és nem is fizetik ki neki. Nehogy félre értsd, nem akarlak lebeszélni, sőt...Szerintem nagyon jó ötlet, hogy tanulni szeretnél. Én is levelezőn tanulok, megküzdők pár tárggyal, de úgy gondolom, hogy kifizetődik majd a ráfordított idő.

2018. nov. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
0%
Valószínűleg könnyebb magyaron kívül semmilyen nyelven nem boldoguló mérnököt vadászni, mint jó szakmunkást találni, így a bérigények is elszálltak eléggé. Amikor a szaki kimegy és egy full magyar brigádban találja magát ingyen szálláson, a mérnök meg nincs kint hol lakjon és nem tolerálják a nagyon hézagos nyelvtudását, mert folyamatosan pofáznának hozzá meg kérdezgetnék ugye.
2018. nov. 28. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
100%

Mérnökként illik legalább angolul normálisan kommunikálni, ez tök alap dolog szerintem. Anélkül senki ne is várjon jó fizetést, mert elég ritka dolog, max valami nagyon speckó tudással.

A mérnöki szakmához hozzátartozik a kommunikáció is.

Szakmunkásként pedig persze, tudsz nyelvtudás nélkül is dolgozni, elég ha egy valaki el tudja neked mondani, hogy mit kell csinálni, utána csinálod. De ezt ne hasonlítsuk egy idegen nyelven nem beszélő mérnökhöz és annak fizetéséhez, mert egy kiemelkedően jól kereső szakmunkás nem hasonlítható össze egy szarul kereső mérnökkel, hiszen két végletről beszélünk. Ha az átlagot nézzük, látszani fog a különbség, főleg 5-10 év munkatapasztalat után.

2018. nov. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
Köszönjük az ismeretterjesztést, ezt szerintem mindenki látja, én azt írtam, hogy az itthon maradtak többsége milyen és miért ilyen.
2018. nov. 30. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 bicsirli válasza:

20 evesen fejeztem be a CNC szakkepzest technikumba utana egybol kijottem Angliaba. Havi netto 700ezer volt a kezdo most 4 evre ra 1 million folott hozok haza.

Kenyelmesen 9-5 munkabeosztassal.

Egy mernoki vegzetseggel egy kicsivel (talan) ha jobban lehet keresni idekint.

Nyugat europaba mar 10 eve felzarkozott a szakmunkas ber a diplomashoz kepest.

magyarorszagi szempontbol talan most kezdodott el.

2018. dec. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 xpeterx1995x válasza:

Azért álljunk meg, meg egy fél pillanatra egy kicsit.

Azért mert egyetemre felvesznek nem jelenti azt is el is végzed, vagy azt hogy időbe ebbe is gondolj bele.

Hozzáteszem nekem is megvan a CNC programozói sőt a technikusi is mellette én így jöttem egyetemre, sőt dolgoztam marógépeken előtte. Hogy miért jöttem?

Jól hangzik ez a netto 300e, szakmunkásként, DEEE az hogy mennyire vagy fáradt nem hiszem hogy nem vagy az nálunk elég megterhelő volt, úgyis hogy volt amikor 3 műszakba írtunk programot mert 1 megcsinálta a felfogást (készüléket kimarta) a másik megírta a programot plusz felszerzámozta a harmadik meg ráengedte :) és azért nagyon sokszor idegörlő volt mikor a 3.dik szerszám baszódik el és 2. van a gépbe és írhatod át 3.órakor az egészet meg gondolkozol mit csinálj...Emellett egész nap tiszta olaj/hűtővíz folyadékos leszel még ha legjobban figyelsz is (én allergiás lettem rá idővel), illetve nem mindegy hogy egy klimatizált szobába ülsz egy gép előtt egy bőr székbe vagy a gép előtt ülsz már 10. órája a cipő töri a lábad és még 53 foknak érzed az egészet nyáron...Hogy megéri-e tanulni? Fejlődik a technika egyre kevesebb gépkezelő fog kelleni már mi a kis sorozatokra is robotokat kezdünk használni. Mérnökként mindig lesz munkád, az hogy kezdőként kb ugyanannyit kapsz mint most ami nem igaz mert van tapasztalatod így simán el tudod adni magad egy magasabb fizetésért, DE 1-2 éven belül az a diploma még mindig növelni fogja a fizetésed, míg gépkezelőként nem fog annyit nőni a szakmunkás béred...Illetve jobban is tudsz felfelé lépni a ranglétrán ha van egy CNC szakmád meg egy mérnökid mellet nagyon jónak kell lenni-e a kollégádnak hogy lenyomjon :)

2019. jan. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!