Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 21 Évesen pályakezdőként nem...

21 Évesen pályakezdőként nem találok munkát kezdek kétségbe esni, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Idén végeztem a sulival van szakmám és érettségim is. Szeretnék a szakmámban dolgozni, de a környező városokban nincs rá nagyon lehetőség mivel pályakezdő vagyok. Kezdek kétségbe esni mivel pár hónapja itthon vagyok és a szüleim tartanak el nem mondják de kezdem tehernek érezni magam. Persze tudják hogy most év vége fele már kevés a lehetőség. Van, vagy volt már más is hasonló helyzetben? Ti hogyan vészeltétek át? Egy kis lelki támogatás jól esne.

2018. nov. 23. 12:55
1 2 3 4
 1/31 anonim válasza:
100%
Mi a szakmád!
2018. nov. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim válasza:
100%
Úgy értem mi a szakmád? ;)
2018. nov. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%

Hát, először is ne ess kétségbe...

Jelentkezz, járj utána, érdeklődj, nézelődj. Ha látják otthon a szüleid, hogy nem csak a napot lopod, akkor nem fognak kiakadni.

Igyekezz segíteni nekik a házimunkában, bevásárlásban, ház körüli teendőkben.


Mindenki volt pályakezdő, fogsz találni valamit.

2018. nov. 23. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
91%
Nekem az első munkám gépészmérnök diplomával, 3.5 T dobozos furgonnal történő sofőrködés volt 8 hónapig. Jól fizetett, nem kellett megszakadnom, legrosszabb esetben is már délután 4 kor otthon voltam. Közben pedig keresgéltem, több kevesebb sikerrel.
2018. nov. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
89%

"Persze tudják hogy most év vége fele már kevés a lehetőség."


Attól függ... Mondjuk ha nem ragaszkodsz a szakmádhoz - amiről nem tudjuk, hogy mi - akkor pl. karácsony előtt rengeteg üzlet keres eladót, hogy bírják a nagy karácsonyi rohamot.

Indulj neki a városban és nézegesd a kirakatokat: sok helyen csak a bolt ablakában hirdetik, hogy eladót keresnek.

"Menj be, kérdezd meg" :D (ez egy szlogen volt egy reklámban)

Ha amúgy is otthon vagy egész nap, akkor ez simán belefér, hogy egy kicsit menj a munka után.

Ha nem is lesz így a szakmádban gyakorlatod, de legalább már munkatapasztalatod lesz - így utána könnyebben el tudsz helyezkedni.

Vagy ha nem megy hosszútávra, akkor akár egyszerűsített foglalkoztatásban - alkalmi munka, napi bejelentéssel.

Jut eszembe: a TB-t fizetitek? Nehogy aztán összegyűljön is egyszerre kelljen sokat fizetni...

2018. nov. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%

5-ös vagyok, de ez még kikívánkozik:


" nem találok munkát kezdek kétségbe esni, mit tegyek?"


Ne ess kétségbe! .... attól nem lesz munkád :D


Félretéve a viccet - igazából nem derült ki, hogy mily módon próbáltál állást keresni - de egy dolgot tudnod kell: az álláskeresés kemény "munka, szívósan kell hozzáállni - nem a sült galambot várni - és nem lelombozódni, ha a 28.-ik helyről utasítanak el vagy nem szólnak vissza.

2018. nov. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
75%
Miért nem dolgozol addig mást? Közben tudsz keresni, és ha találsz felmondasz.
2018. nov. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
84%
El kell költözni, vagy nem szakmába dolgozni
2018. nov. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
27%
Kicsit amúgy kifogás szagot érzek. Ha valaki hónapok óta nem talál munkát a szakmában, és nem akar teher lenni, az miért nem megy el dolgozni másban?
2018. nov. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 TappancsMancs ***** válasza:

Az előttem válaszolók lényegében el is mondtak minden fontosat, egy dolgot tennék hozzá. Interneten olvass el mindent az "önéletrajz"" és "állásinterjú" területen, mert ha valaki normálisabban meg tud írni egy önéletrajzot már bizony az is jó pont.


Az álláskeresés amúgy meg nem olyan mintha lemennénk az üzletbe kaját venni, ez idő kérdése is. Általában akik keresnek aktívan azoknak is 1-2-3 hónapba is simán beletelhet, ez a minimum kb.


Lehet addig is képezned magad önállóan a szakmádban, amit bele is írhatsz az önéletrajzba, feltéve, hogy jelent is annyit ami már számít. Kérdés persze mi a szakmád, de elméletet szinte bármiben fejleszthetsz és érdemes is, akár fizikai akár szellemi munkáról van szó.

2018. nov. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!