Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 21 Évesen pályakezdőként nem...

21 Évesen pályakezdőként nem találok munkát kezdek kétségbe esni, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Idén végeztem a sulival van szakmám és érettségim is. Szeretnék a szakmámban dolgozni, de a környező városokban nincs rá nagyon lehetőség mivel pályakezdő vagyok. Kezdek kétségbe esni mivel pár hónapja itthon vagyok és a szüleim tartanak el nem mondják de kezdem tehernek érezni magam. Persze tudják hogy most év vége fele már kevés a lehetőség. Van, vagy volt már más is hasonló helyzetben? Ti hogyan vészeltétek át? Egy kis lelki támogatás jól esne.

2018. nov. 23. 12:55
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:
Logisztikai és szállítmányozási ügyintéző vagyok. :)
2018. nov. 24. 11:36
 12/31 anonim ***** válasza:

Hát akkor nagyon feküdj rá a nyelvtanulásra - mert egyébként nem is lesz sok esélyed, Egy sima OKJ-s logisztikával csak magas szintű nyeltudással tudnál pályakezdőként elhelyezkedni.

Vagy raktárosnak - azt viszont keresnek több helyen is.

2018. nov. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:

Pedig az nem rossz szakma.


En anno naaaagyon valogattam...mondom nagyon. Sehova nem vettek fel, es sokaig nem volt allasom. Ha elmentem volna akar egy boltba (nem spar, vagy hasonlok), ahol ket muszak van, delelott siman mehettem volna a vagyott interjukra, de valogattam.


Ne ess ketsegbe, de ne is hagyd a dolgokat. A munkatapasztalat is nagyon sokat szamit, nem csak a szakmai. Ertekelni fogjak, ha van munkatapasztalatod hidd el!

2018. nov. 25. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:
Persze olyan lehetőségek vannak hogy a sorra 3 műszakban minimálbérért, de nem azért tanultam hogy oda jussak segéd munkásnak. Alapszinten beszélem az angolt és közben tanulok is hogy jobban mennyen. Dolgoztam már több helyen diák ként meg rendesen is és csak nagyon negatív tapasztalataim vannak. Csak az nyugtalanít hogy egy kis idő lesz mire találok valami rendeset.
2018. nov. 26. 15:51
 15/31 anonim ***** válasza:

Mondtam már, keress raktáros állást, pl akár a gyárban, vagy valami kisebb cégnél.

De mint írtam, elindulsz, akár eladóként is találhatnál állást - szerintem.

De otthon ülve biztos nem lesz állásod.

Az még nem derült ki, hogy mit tettél eddig az álláskeresésért?

2018. nov. 26. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:
Folyamatosan nézem az állás hirdetéseket, Profession, jooble, újságokban beküldtem az önéletrajzom pár nagyobb céghez, lényegében már sok helyre jelentkeztem, de a legtöbb hirdetésről kiderült hogy már betöltötték csak fent maradt az oldalon.
2018. nov. 27. 11:14
 17/31 anonim ***** válasza:
28%

Akkor most harmadszor is leírom: ha dolgozni akarsz, INDULJ MEG!! vedd a lábad a nyakadba és mozdulj ki a szobából, mert napi 100 elküldött önéletrajzból jó, ha 1 betalál.

Menj, járd a közeli várost, nézd a kirakatokat, keresd a munkát! :-)

Pályakezdőként otthonról nem fog megtalálni a munka - rengeteg OKJ-s logisztikus van - épp ezért a fiam pl. pont nem azt végezte el (pedig pestiek vagyunk) hanem a kereskedő szakot. Nem is kellett neki munkát keresni... :-)

2018. nov. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim válasza:
100%
Hasonló helyzetben vagyok mint te, csak én pedagógus diplomával a kezemben. Nem egyszerű elhelyezkedni, jelenleg napi bejelentéssel dolgozom egy szépségszalon recepciósaként, minimálbérért, de még mindig több, mintha otthon lennék csak. Naponta többször nézegettem az állás portálokat, sok helyre beadtam a jelentkezésemet, rengeteg elutasítást kaptam, de végül nemrég kaptam egy telefonhívást, hogy valakitől megkapták az önéletrajzomat és szeretnének behívni interjúra. Azóta meg is kaptam az állást, jövő hónapban kezdek, végre rendes fizetésért. Kitartást kívánok neked, én ugyanezen mentem keresztül, rengetegszer estem kétségbe, de fel a fejjel, eljön a te időd is! :)
2018. nov. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
85%

Végül is van megoldás.Elmész 3 műszakba egy gyárba! Lehet utálni fogod, de havi min nettó 100000 et kapsz, ami bőven sok úgy, hogy anyádék tartanak el. Ráadásul nem kell kunyerálnod, ha akarsz egy pizzát enni vagy a haverjaiddal moziba menni.

Legalább lesz mivel kitöltened az önéletrajzod! Én sok embert vettem fel, és sok pályakezdőt is. Viszont olyant egyet sem aki nem csinált semmit akár egy évig, mert várta a tökéletes szakmájához illő munkát. Célszerű beleírnod az önéletrajzodba a diákmunkáidat lehetőleg csak azt ahol hosszabb ideig dolgoztál. Legalább látják rajtad, te dolgozni is akarsz. Most nem arcoskodok, de most már 7 éve foglalkozok emberekkel középvezetőként, és kb 2 év elég volt, ahhoz, hogy leszűrjem valaki be fog válni vagy nem.

Így a hozzá állásod nagyon fontos, és ne kamuzz mert néhány kereszt kérdés és belebuksz, meg látszani is fog rajtad.

2018. nov. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
49%

Ne aggódj, én is hasonlóképp vagyok ezzel, csak hát ugye én már 28 éves vagyok :D Meg lehet szokni egy idő után, hogy délben kelek nem csinálok semmi hasznosat. Ha apám nem tartana el akkor fogalmam sincs mi lenne :S

Hátrányom az, hogy túlképzett vagyok - informatikus könyvtáros diplomával rendelkezem... büfé szakma kihalásos alapon működik volt csoporttársaim:

50% külföldön

30% pesten másik szakmában

20% könyvtárosként

dolgozik.

Szóval van egy diplomám ami semmire se jó mivel havonta

egyszer hirdetnek az egész megyében könyvtáros állást mondanom sem kell mekkora a túljelentkezés...

És ezzel a csodás mesés diplomával mivel túlképzettnek számítok 2-3 műszakos gyárakba se vesznek fel :) cuki ugye? na jó... némelyik 3 műszakos gyárban itt pécs környékén (itt lakok) felvennének na de 3 műszak miatt nem fogom vállalni, nem leszek zombi a kevés pénzért. 2 műszakos lenne azt már vállalnám csak hát oda meg nem hívnak vissza... ez a helyzet. 28 évesen van körülbelül 2 év munkaviszonyom. ez az ország selejtes de nagyon főleg a fiatalok számára nincs semmi lehetőség.

Külföldre nem engednek ugye pedig van angol, német középfokú nyelvvizsgám mert hogy a rokonaim azzal a mély értelmiségi érvvel jönnek mindig hogy "itt maradsz mert mi magyarok vagyunk, magyarországon kell dolgoznod" főleg a nagypapám hajtogatja mindig ezt... tulajdonképpen igaza van sajnos magyar vagyok én is... nekem is gyűlölködnöm kéne, szidni a kissebségeket meg a migránsokat ahogy ők teszik és a fideszre szavazni.


Már a rosszullét kerülget mikor hétvégente meg ünnepekkor a nagy családi ebédnél azt kell hallgatnom hogy a nálam 2-3 évvel fiatalabb unokatestvérem és az egész család kivéve az apámat meg az öcsémet, hogy meséli hogy ő mennyit dolgozik így meg úgy mindjárt megszerzi a diplomáját és igazgató lesz (25 évesen)

A munka hősei :D marhára irritáló tud lenni ilyenkor kimegyek rágyújtok és nyelem a békákat amíg ők dicsekednek... ez van ez jutott nekem meg még a fiatalok nagyrészének.


Szóval így vészelem át a helyzetet. Rosszul érzed magad? ne aggódj lesz még ennél rosszabb is ha idősebb leszel...

2018. nov. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!