Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Beperelhetnek, ha a volt...

Beperelhetnek, ha a volt munkaadómat a HR-esnek negatívan értékelem az interjú során?

Figyelt kérdés
Állást keresek. Amikor kérdeznek, hogy miért jöttem el, vagy hogy mi a véleményem egy-egy munkaadóról, ahol már dolgoztamm, szívesen megmondanám őszintén, mert egyrészt minek takargassam más szennyesét, mikor ők valamilyen módon elérték, hogy el kelljen jönnöm, másrészt pedig miért ne lehetne meg a személyes, szubjektív véleményem egy helyről. Ilyenkor beperelhetnek? Már kicsit elvesztettem a fonalat, hogy manapság hol lehet még őszintén véleményt nyilvánítani.
2018. nov. 26. 21:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
56%

Nem perelhetnek be, és nem is fognak beperelni ha a volt munkaadódat szidod egy állásinterjún. Nyugodtan megteheted, de borítékolhatod is, hogy ott ahol őszintén szidod a volt munkaadóidat nem fognak felvenni. Végighallgatnak, esetleg hümmögnek, vagy neked adnak igazat, majd megköszönik, hogy ott voltál, és majd közlik, hogy mi lesz a végeredmény. Nem fognak alkalmazni.

Hidd el, nagyon sokan szívesen lennének őszinték, de nem abban a világban élünk, hogy ezt megtehessük.

Ma a teljes őszinteség csak hátrányt jelent.

2018. nov. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
49%
Milyen bizalmat várhat el tőled a munkaadó, ha te egy vadidegennek teregeted ki egy másik szennyesét? Ha igazad is van, az interjú nem erre van, hanem egymás megismerésére.
2018. nov. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
56%

Szidni semmi értelme, normálisan el lehet mondani dolgokat, amik nem esnek titkos kategóriába.


Megmondhatod, hogy nem jöttél ki a munkatársakkal, mert más korosztály voltatok, túl sok túlóra volt, de nem számolták el rendesen, nem kaptad meg a beígért előléptetést, pedig a munkáddal meg voltak elégedve stb.


Nem kell részletezni, fél mondatban normálisan elintézed és kész.


Vagy csak annyit mondasz, hogy új kihívásokat keresel.

2018. nov. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
13%
2018. nov. 26. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
88%
Nem, de ha akarsz esélyt, TILOS negatívan értékelni AKÁRKIT. Ez ellenszenves, és csak hátrány fog érni elbíráláskor. Ennek nem itt a helye.
2018. nov. 26. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
85%

A régi munkáltatód nem fog beperelni, és az új munkahely HR-ese nem fog felvenni, ennyi.

Ha a régi munkahelyedről kérdeznek, a helyes válasz max annyi lehet, hogy nagyon jó kapcsolat volt a kollégáiddal, de ljöttél, mert nem voltál bejelentve, vagy nem fizették ki a túlórát, de ezt is csak félmondatban. Ha szennyest akarsz teregetni, akkor menj haza, és otthon tedd, vagy menj a rendőrségre/NAV-hoz/akárhová, és jelentsd fel őket. Az esetleges új munkahelyed nem megfelelő hely erre.

2018. nov. 27. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
71%

Egyetértek az előttem szólókkal.


Én azonnali hatállyal jöttem el az előző helyemről, megkérdezték miért. A sok szemétséget nem taglaltam, hogy mivel akartak kinyírni azért, hogy ne kelljen végkielégítést fizetniük. Egyszerűen közöltem, hónapok óta nem fizettek határidőben bért, még most is tartoznak. Munkaügyi per van folyamatban. Kb. ennyi.

Az új helyen dolgozom már évek óta.

2018. nov. 27. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
71%

"Mondj igazat és betörik a fejed" mondja jól ismert közmondás is.


A HR-eseket nem a volt munkahelyeid érdeklik igazán, hanem a te hozzáállásod a volt munkahelyedhez.


Ha negatívakat mondasz a volt munkahelyedről, akkor nyomban tudni fogják, hogy őket sem fogod kímélni a következő helyen, ha tőlük tovább állsz.


Szóval ők egyáltalán nem a volt munkahelyedre, sokkal inkább a te lojalitásodra kíváncsiak a volt munkaadódhoz.


Tehát, jobb ügyesen átsiklani, kikerülni a kérdést és egy "VÁLTANI SZERETNÉK, mivel TEMPÓSABB KÖRNYEZETRE VÁGYOK" kijelentéssel átlépni a kérdést.


Általában ebből értenek, mivel nagyon jól tudják, hogy az ilyen válaszokkal az előző munkaadódat próbálod mentegetni, hogy ne keltsd rossz hírüket.


Meg is szoktak ennyivel elégedni, mivel veszik a lapot, hogy ezzel a hozzáállásoddal őket sem fogod kibeszélni, ha esetleg majd tőlük is tovább állsz.

2018. nov. 27. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 TappancsMancs ***** válasza:
66%
Tárgyilagosan és röviden el lehet mondani, de nem szidalmazva és trágár kifejezésekkel. Például, hogy a vezető mindenkivel kiabált és tűrhetetlen viselkedése volt... De ne szidalmazd. És csak röviden. A HR-es ha erről kérdez akkor csak az indok érdekli és nem akar csámcsogni veled ilyeneken.
2018. nov. 27. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
48%

"Például, hogy a vezető mindenkivel kiabált és tűrhetetlen viselkedése volt."


én inkább úgy fogalmaznék hogy nem működött a csapatmunka, így pedig nehéz megoldani a feladatokat, számodra viszont fontos az együttműködés és a közös munka.

2018. nov. 27. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!