Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit szúrtam el ezen az interjún?

Mit szúrtam el ezen az interjún?

Figyelt kérdés

Csupán egy diákmunkáról van szó, pár napra kellett volna beugranom egy recepcióst helyettesíteni. A diákszövetkezet elküldött erre a helyre, hogy egyeztessek ott a HR-essel. Már akkor láttam a meglepődöttségét az arcán, majd szinte rögtön kamuzott egyet, hogy "még délután is várunk a diákszövetkezettől egy másik lányt", amit már akkor tudtam, hogy hazugság mert a diákszövetkezet azt mondta, mivel csak 1 embert kért a cég pár napra, csak az én CV-met küldték ki a cégnek. Meg egyébként is, telefonon egyeztettem ennek a cégnek a HR-esével és akkor kábé 10 percig mondta a dolgokat, hogy mi lesz majd a feladatom (nem feltételes időben)...


Szóval lényegében már megérkezésemkor tudtam, hogy ebből nem lesz semmi, de azért behívott "beszélgetni", angolul. Itt oldódott a hangulat, kedvesebb lett, teljesen random dolgokról beszélgettünk, kezdett szimpatikus is lenne. Aztán a végén mondta, hogy "majd hív", annak függvényében, hogy a másik "interjúalany" milyen lesz.

Persze abszolút nem számítottam rá, hogy fog hívni, végül ugyan volt olyan rendes, hogy megeresszen egy hívást, de csak azért, hogy közölte, végül a cég úgy döntött, hogy másképp oldják meg a helyettesítést...


Csak tényleg nem értem, hogy mi volt a baj. Nem voltam elég szimpatikus neki vagy mi... De könyörgöm, ennyire külsőségekre mennek ezek a dolgok? Meg nem is egy rendes állásról lett volna szó, csak 3 nap helyettesítésről.

Tudom, hogy úgy tűnik, hogy túlspilázom a dolgot, de egyrészt szeretném tudni, mit rontottam el, hogy ezen tudjak változtatni, másrészt pedig bánt az egész.

20/L



2018. nov. 27. 15:41
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

A nem cicababák már nem is vonzóak/szépek, mi?

Most ezt nem magam miatt momdom, hanem azoknak a nőknek a nevében, akik melegítőben is szépek és nem "cicababáskodnak"...

2018. nov. 27. 23:03
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát kérdező, pedig sajnos ez így van a mai világban, értékrendben - de gyorsan hozzáteszem, nem értek egyet vele - ha dekoratív vagy, akkor megfelelsz még akkor is, ha nem szorult annyi ész beléd, nem tudsz annyira angolul (nem baj, majd megtanulja-mondják)


Legyél fiatal, mutass jól, a többi nem számít. Én pl. azért lettem 52 évesen válalkozó, mert a kutyának sem kellettem a munkaerőpiacon: hiába van középfokú spanyol nyelvvizsgám, idegenforgalmi ügyintéző végzettségem, (meg még egy csomó más, de nem írom le) tapasztalatom egy csomó mindenben - "öreg vagyok" a munkaerő piac szerint.

Pedig állítom Neked, munka erkölcsben kenterbe verek jó pár fiatalt :-)

Szóval jó lesz, ha felkészülsz a dologra: a munkavállalás, az álláskeresés nem mindig igazságos és nagyon nem úgy működik, ahogy a valóságban az ideális lenne :-(

Sógor - koma, ha nem ért hozzá, akkr is hamarabb bekerül sok helyen, mintha szakember jönne.

2018. nov. 28. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 moozygoo ***** válasza:
100%

"nem cicababák már nem is vonzóak/szépek, mi?

Most ezt nem magam miatt momdom, hanem azoknak a nőknek a nevében, akik melegítőben is szépek és nem "cicababáskodnak"..."

De vonzóak/szépek, viszont recepciós általában elegáns vagy nagyon közell áll a cicababakinézethez, ez ilyen dolog.

Rengeteg dolog megy a külsőségekre főleg az ilyen "kirakati szakmákban", és attól mert csak 3 nap nem fognak csak azért áttérni.

Más helyen még ettől sikerrel járhatsz.

Nem kell ettől összetörni, az élet meg tovább, majd hátha a következőnél felvesznek.

2018. nov. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
Ha csak pár napos munka, nem hosszú, vagyis semmi, minek vagy ideges?!
2018. dec. 8. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Hiába vagy felháborodva, ilyen világban élünk, cicababák kellenek. Manapság tényleg sok helyen a külsőségekre mennek, pláne ahol emberekkel találkozol. Más, ha egy back office területen lennél, mintha konkrétan ügyfeleket kell fogadnod, és általad kialakulna egy vélemény az adott cégről.

Amúgy meg ne becsüld le magad. Az pedig, hogy bejelentik van más jelentkező, egy régi bevált trükk. Azt akarják érzékeltetni, hogy nehogy már elbízd magad, százezreket kérj a melóért - mondván nagyon kell az ember, 800Ftos órabér helyett 1500öt is megadnak, csak legyen ember..

2019. jan. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!