Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Elte BTK Germanisztika Német...

Elte BTK Germanisztika Német szakkal milyen lehetőségeim vannak?

Figyelt kérdés
E-melett van angol B2-es és egy "Alapszintű" japán de semmi szakmám nincs, tolmács, fordító mesterképzést nem végeztem el és 28 éves vagyok :S Későn jelentkeztem egyetemre sajnos és kicsit túlkoros voltam jelentkezésnél...

2018. nov. 27. 19:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Lesz ki lehurrog de - SSC. Ha ügyes vagy nem is telefonos melóba vesznek fel hanem kitanulhatsz valamit pld. logisztika, SAP üzemeltetés. Ha nulla tapasztalatod nincs, akkor is 280-320-as nettó kezdőfizu. Ha vmi adminisztratív ismeretséged van, akkor 300-330 körül.

sscheroes.com-on érdemes körülnézned.


10 éve ilyen helyeken kezdtem angol-német szakos Ba diplomával, ma ITban dolgozok.

2018. nov. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha jól értelmezem van diplomád (az is bőven elég, ha csak BSC). Ilyen esetben legegyszerűbb: fogod, lerakod a TEFL, utána baromi sok helyre tudsz menni angol tanárnak, főleg ázsiába. Igen, Japánba is. Nem, már baromi nem engedik erőltetni sehol se az anyanyelvűeket, egy nem anyanyelvű is ugyanolyan eséllyel rúg labdába.
2018. nov. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A gond az, hogy németből van diplomám és angolból csak B2-es van. Amúgy ez jó ötlet :O Bér kiváncsi lennék mennyire kiváncsiak a Német nyelvre a Japánok....
2018. nov. 29. 18:45
 4/5 anonim ***** válasza:

Én német kéttanba jártam anno és nemegyszer jöttek ide japán nemzetiségű "vándortanárok", akik perfektül beszéltek németül.


De amúgy igen, amit az első mond, bár nem éppen a legizgalmasabb munka, de nyelvszakosok körében ez a legnépszerűbb...

2018. nov. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem érted, tojnak rá a diplomádra. Nem a diplomáddal fogsz tudni elhelyezkedni angol tanárként külföldön, hanem a TEFL vizsgáddal. Diploma csak a jogi dolgok miatt kell, mivel sok helyen már bevezették, hogy csak diplomásokat lehet felvenni TEFL vizsgával (óriási pofon érte őket mikor rájöttek, hogy a sok anyanyelvű valójában többségében pincérek, stbk voltak). Nem fogják nézni miből van diplomád, legfeljebb előnyt jelent, mert lehet német tanárként is foglalkoztatnak majd vagy német magánórákat is adhatsz majd.
2018. nov. 30. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!