Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kibírhatatlan rabságnak...

Kibírhatatlan rabságnak tartom a munkát. Milyen lehetőségeim vannak?

Figyelt kérdés
27 éves nő vagyok, 6 éve dolgozok. Ez idő alatt 9 munkahelyem volt, volt ahol bírtam másfél évig, volt ahol 2 hónapig. Ha jó napom volt, és szerettem amit csinálni kellett, akkor sokszor motivált voltam, 100%-ban odaraktam magam, még túlóráztam is. Ezért úgy gondolom, hogy nem is a munka mint fogalom a probléma forrása. Ami nekem nem megy, az a börtönszerű kötöttség, amit egy átlagos alkalmazotti munkakör okoz. Gyűlölök reggel időre felkelni, borzalmasnak érzem, hogy minden hétköznap megerőszakoljam a testem és lelkem, és munkába induljak, ott pedig jól teljesítsek, bármilyen kedvem is van aznap. Bármilyen egészséges és fiatal is az ember, vannak olyan napok, amikor úgy ébred, hogy betegnek érzi magát, fáradt, kimerült, lelkileg rossz időszakban van. Nem beszélve arról amikor valóban beteg, de a táppénzt a legtöbb helyen nem értik meg. Amikor valami szörnyű történt az életében, nem közeli rokon halálesete, amire ugye nem jár szabi, vagy szakítás. Amikor a munkánál sokkal fontosabb halaszthatatlan dolga lenne. Amikor egyszerűen csak pihenni szeretne legalább aznap. De ezt sehol nem tolerálják, azt hiszik a munkavállaló egy gép, akinek hétfőtől péntekig évtizedeken át a munkájának kell élnie, ha törik, ha szakad. Úgy tesznek mintha rab lennék, az egyetlen amit szájhúzva elfogadnak hiányzásra a táppénz, de azt 1-1 napra nem ad semmilyen orvos. A szabadság meg semmit sem ér, hiszen van 21 napom, amit ők szépen beosztanak, nyáron két hét, télen egy hét, marad pár nap, de azt is hetekkel előre kell jelezni ha kivenném. Ez nem segít azon, hogyha hirtelen valami közbejön, nincs erőm bemenni, vagy lerobbant az autó, vagy más fontos dolgom van. Mivel én ezt nem bírom, többször volt már igazolatlan hiányzásom, amihez úgy állnak hozzá mint valami törvényszegéshez, pedig simán helyettesíthető munkakörökben dolgoztam. Pénzbüntetéssel fenyegetés, kötelező bedolgozás, majd a kiskönyvbe való feltüntetés. Mi ez ha nem rabság egy életen át? Nem tartom magam lustának, volt pár hónap amíg alkalmi munkákat végeztem. Azt nagyon szerettem, akkor mentem amikor én akartam, nem volt gond azzal hogy dolgozni kell 8-10 órát, hiszen én akartam, és tudtam, hogyha akár aznap reggel lemondom a munkát, annak sincs következménye, bár ott ilyet nem is csináltam. De abból nem lehetett megélni egy életen át. Nem tudom milyen megoldás van erre? Sokan egyből a vállalkozással jönnek, de az így cél nélkül, pénz nélkül elég rizikós lenne. Inkább otthonról végezhető, vagy rugalmas munkaidős, vagy olyan alkalmi munkák érdekelnek amikből ha szerényen is, de fennt tudom tartani magam. Örülnék ha nem olyan válaszokat kapnék, hogy munkakerülő vagyok és a fejemben tegyek rendet, nem hiszem hogy a szabadság utáni vágyam kóros lenne, csak mert nem akarok beállni a mókuskerékbe. Előre is köszönöm a válaszokat!
2018. aug. 13. 18:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
32%
Kezdj vállalkozni. Hasonló cipőben jártam én is, mióta e.v. vagyok, azóta lényegesen könnyebb. Az alkalmazotti lét csak az életképtelen embereknek való, akik nem bírnak kilépni a komfortzónából.
2018. aug. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
47%
Szeretkezz pénzért!
2018. aug. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
30%

Ennek fuss neki újra 1-es.

Mondjuk megnèznèm,hogy egy senior Java fejlesztő mennyire èletkèptelen,vagy egy Architect.

De akkor a managerem is az,ugye?

Cèges Passattal benzin kàrtyàval,de a managing directorom is akkor cèges Bömössel.

Azèrt sok vàllalkozó felèt se keresi meg bruttóban az èn nettómnak.

Sőt 85%-uk örül ha él ès van kaja.


Kèrdező vizsgàld meg.

Mi az amivel szívesen foglalkoznàl,mi a szíved vàgya,mi kell hozzà.

2018. aug. 13. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
32%
Az alkalmazottak életkeptelenek. Képzeld, ismerek nem egy IT szektorban mozgo vallalkozot, ok is csak rohognek, hogy az alkalmazottak fele penzert (igen, a millios fizetes fele penz jelen esetben) dolgoznak, holott sokkal tobbet is kereshetnenek.
2018. aug. 13. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
22%

Èrtelek.

Hàt gondolom akkor neked is VW Passatod van maximum 1 èves,mellette szèp lakàsban laksz,prèmium èteleket eszel.

Az igaz,hogy èrdemes vàllalkozni de előbb le kell rakni az alapokat szèpen,de így van kèsőbb èn is akarok,nekem volt egy vezetőm 32 èvesen lakàsai voltak,homàrt evett,BMW meg volt mindene.


De van egy kèt vàllalkozó ismim akik khmmm,hagyjuk.

Az egyik panelba lakik,2 kocsija van ami egy romhalmaz.

Màsik sràc szobàt bèrel 40.èvesen,akkor ez most hogy van?


De ezek az IT vàllalkozó ismijeid hogy csinàltàk?

Gondolom akkor pazar èletük van.

2018. aug. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
79%

Kérdezö: Milyen szakmád van, mit dolgozol?

Ugyanis ha legfelelö a képzettséged, akkor létezik olyan lehetöség is, hogy otthon dolgozol

2018. aug. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
48%
Kérdező átérzem a helyzeted! Én vállalnék valami részmunkaidős állást. Vagy ha jó nő lennék elmennék prostinak. Ott te osztasz be mindent.
2018. aug. 13. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
94%

Hát én teljes mértékben megértelek, kedves kérdező és mintha magamat olvasnám!!!


Jómagam nem a munkát tartom kibírhatatlan rabságnak, hiszen szorgalmas, mindig jól tanuló, maximalista lélek vagyok, hanem a MUNKAKÖZÖSSÉGET és a MUNKAKÖRÜLMÉNYEKET, valamint és FŐLEG A KÖTÖTTSÉGET!


Én sem bírom, ha időre, ha korlátozva, bebetonozva van az ember (és minden áldott nap jópofiznia kell egy csomó olyan "kollégával", idegbeteg főnökkel, akikkel a való életben szóba sem állna stb. És mindenkitől csak függeni, meg egymást nem segítő, nem tisztelő légkörben az élet háromnegyedét eltölteni: SZÖRNYŰ!!)


IGEN, EZ EGY RABSÁG EGY ÉLETEN ÁT!


Szóval több gondolatoddal is egyetértek és szerintem nem is embernek való ez a mai világ! Az ember nem egy droid, nem egy lelketlen gép, nem tud parancsra pisilni meg 12 órán keresztül egyetlen darab mütyürből százezer példányt összehajtogatni állva stb.


Lehet, hogy ma már jól fizetnek a gyárakban szalag mellett, de az csak zombiknak való, akik nem szeretnek gondolkodni, de egy normális lelkületű/lelkivilágú ember nem bírja sokáig az ilyen monotonitást sem lelkileg sem testileg (ínhüvelygyulladás, látásromlás stb. a következmény és teljes lelki-agyi-érzelmi kiégés, majd leépülés.)


Szóval én is vállalkozáson gondolkodom, mert ha az ember szorgalmas, csak a többivel van gondja, akkor én sem látok sajnos más kiutat....


Továbbtanulni mindig érdemes, csak az a baj, hogy később is előjönnek ugyanezek a problémák, igaz akkor több pénzért szív az ember.


Én is jobban preferálom a szerényebb nívójú, de nyugalmasabb életet.


És én is kíváncsi vagyok a megoldásokra!

2018. aug. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
70%

Tanulj. Menj el egy OKJs tanfolyamra ami érdekel vagy tanulj tovább főiskolán/egyetemen.

Ha jól sejtem minimálbér körüli fizetésed van, azaz könnyen pótolható vagy, a munkaadó úgy van vele, hogy ha nem tetszik neked valami, akkor mehetsz, 100 másik jelentkező közül válogathat majd.

Találd ki, hogy mi az amit szívesen csinálnál, vagy ha nincs ilyen, akkor tanulj olyat, amire nagy a kereslet és jól fizet, pl. programozó, IT szakember. Vannak ingyenes, interneten is elérhető források ha meg akarod ezeket tanulni, vagy veszel könyveket és abból tanulsz ha nem akarsz, nem tudsz tanfolyamra menni.

Lényeg, hogy tanulj tovább főiskolán/egyetemen, tanfolyamon, szerezz olyan tudást, amivel jól kereshetsz. A jól megfizetett, nehezebben pótolható dolgozókkal rendesen viselkednek, megbecsülik.

2018. aug. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
42%
Ha jól nézel ki, akkor Puncs pont hu.
2018. aug. 13. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!