Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ti elvállalnátok egy olyan...

Girlll3 kérdése:

Ti elvállalnátok egy olyan munkát, ahol túlórázni kell, és a garantált szakmai minimálbért se adják meg?

Figyelt kérdés
Konkrétan 110 ezret fizetnének.

2018. nov. 30. 18:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ha mellette lenne más forrásból még havi 100-am.

Vagy ha mellette 100%-ig fizetnék a lakásom kiadásait.

Vagy suli mellett.

Vagy ha biztosítanák a szállást, napi 2 meleg kaját, és a munka bikinimodellek olajozása lenne.

Vagy ha 4 órás meló lenne, túlórával 5, és Ferrari tesztpilóta lennék Olaszországban.

2018. nov. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Mi lett a második próbanapoddal?

Kifizették az első napodat? Ugyanarról a helyről beszélünk?

2018. nov. 30. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
2-es! Kifizették. 10 ezer ft-ot kaptam két napra. Ugyanaz a hely, igen. De most kitalálta a fönök, hogy 130 ezer Ft helyett csak 110-et fizetne, mert még pályakezdő vagyok, s most semmilyen kedvezményt nem kapnak utánam, meg mert bérfeszültséget szülne a kollégák közt a 130-140 ezer forintos fizetés.... S azzal jött, hogy próbaidő után emelnék a fizum.
2018. nov. 30. 22:08
 4/11 anonim ***** válasza:
84%

JÉZUS! NEM!


Éhen akarsz halni?:( 150 nettó alatt ne vállalj el semmit, 2018-ban. Ha van még felhalmozott tőkéd, keresgess tovább. 110-nél könnyű jobbat találni...

ha nincs semmi, akkor 110 is több, mint a semmi. De bármennyi is az életkorod, ennél már mindenki többet érdemel. 168 óra munkaért. (Ha részmunkaidő csak, akkor nem szóltam)

2018. nov. 30. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

4#

Gyere az ország keleti részébe és látnád hogy 150 ezres fizut nem is olyan könnyű összehoznod ha nem droidmunkás vagy 3 műszakban...:/

2018. dec. 1. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
#5 keleti vagyok én is (szabolcsi), pontosabban voltam... pont a lehetőségek miatt jöttem Bp-re. ennek persze már jónéhány éve. A megoldás tehát, hogy el kell költözni ez esetben, oda ahol jól fizetnek, persze ha család és gyerekek is vannak a képletben, akkor nem tudok nyilatkozni (költözés családostul?). Engem semmi se kötött akkor vidékre.
2018. dec. 1. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Pesti vagyok! Diplomás és nyelvet is tudok! És mégis szenvedek....
2018. dec. 1. 11:41
 8/11 anonim ***** válasza:

Én úgymond "túlórát" akármikor elvállalnék (vállakozó vagyok, abban meg az a jó, hogy el tudod dönteni, hogy a nap melyik 24 órájában dolgozol :)), minimálbért viszont még önmagában sem, távolról sem, nem hogy még túlórákkal együtt...

Mondjuk szerintem a minimálbér már önmagában kimeríti a rabszolgatartás definícióját; az pedig, hogy diplomás vagy, önmagában semmit nem jelent (lehet büfészak is), nyelvtudás pedig szerintem alapkövetelmény kellene, hogy legyen, bár persze ha valahol nincs rá szükség, akkor nem oszt, nem szoroz.

Apropó, milyen területről van szó?

2018. dec. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Büfészaknak ne hívja senki egyik szakot sem, amíg nem tudja mit jelent egy-egy szak, miket oktatnak. Milyen terület? Kereskedelmi asszisztens pozíció.... Játékboltban. Levelezés, fordítás, adminisztráció
2018. dec. 1. 12:11
 10/11 anonim ***** válasza:

#9

A büfészak mindössze annyit jelent, hogy javarészt olyan tudást ad a szak, ami per pillanat nem kelendő a piacon ezért mehetsz tudást nem igénylő helyre dolgozni. Ez egyetemet végzettek körében részben a gyorsétterem szokott lenni, innen az elnevezés; szerintem nem kell továbbgondolni, csak egy kifejezés.

Levelezés, fordítás, adminisztráció szerintem magyarországi viszonylatok között pályakezdőként megér egy minimálbért túlóra nélkül is amíg belejössz, úgyhogy én szerintem nem vállalnám el, max rövidebb/közepesebb távon, ha nagyon nincs más lehetőség.

2018. dec. 1. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!