Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire lehet releváns 2...

Mennyire lehet releváns 2 hónap tapasztalat?

Figyelt kérdés

A diplomámhoz kapcsolódó, csak alacsonyabb munkakörben helyezkedtem el, de két hónap után úgy döntöttem hogy eljovok, mivel máshogy nem tudtam volna időben elvegézni az egyetemet. Tudtak a tanulmányaimról, nem kértem kifejezett támogatást vagy kivételélezést, de kiderült hogy még a vizsga napjára sem hajlandóak elengedni, szabadságra sem. Ezek tudatában eljöttem. Miután végeztem, mennyire lesz releváns 2 hónap tapasztalat? Mennyit nyom a latba? Érdemes beírnom az önéletrajzomba egyáltalán? Azért vetődött fel bennem, mert nem szeretném azt a hatást kelteni hogy "büdös volt a munka" és amiatt jöttem el. Ha rákérdeznek, elmondhatom őszintén? Vagy átlátszó dumának tűnik? Tényleg így történt, de nem tudom elhinnék e.


Köszi a választ!



2018. dec. 6. 20:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én az egyenes út híve vagyok: ha így volt, akkor így mondd el. Ha nem hiszik el, az az Ő bajuk.

Elmondod, hogy nem engedtek el és nem tudtad volna elvégezni az egyetemet- ha nem értik meg, akkor meg az úgysem a megfelelő munkahely.

2018. dec. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én nem írnám be, de ha rákérdeznek, említsd meg. Abszolút nem releváns, 2-3 év munkatapasztalat alatt pályakezdőnek számítasz.
2018. dec. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
76%
Én se írnám bele. Előnye nincs, mert 2 hónap tapasztalattal nem vagy előrébb, hátránya viszont van, mert nem mutat jól az önéletrajzban. Utóbbi esetben lehet még odáig se jutnál el, hogy szóban elmondd, miért volt csak 2 hónap munkaviszonyod.
2018. dec. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Beleìrnàm,de úgy,hogy azt írnám szakmai gyakorlat volt az egyetemi diplomához kellett.

Szerintem ez jó lehet.

2018. dec. 7. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Max szakmai gyakorlatnak írd be, de vigyázz, mert benne van a kalapban hogy felhívják az ottaniakat.

Egyébként hagyd ki. Már 10 éve dolgozok de az első 2 hónap nekem is jobbára szöszölés - betanulsz, beskálázod a kollégákat, munkamorált, folyamatokat... Ezt a munkáltató is tudja. Ha fél-1 év lenne, már más, de két hónap nem lényeges.

2018. dec. 7. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

"Beleìrnàm,de úgy,hogy azt írnám szakmai gyakorlat volt az egyetemi diplomához kellett."

Azért a HR-eseket se kell teljesen hülyének nézni. Alapvetően nem toborzás-kiválasztással foglalkozom, de így is 80-90%-ban tisztában vagyok vele, hogy melyik képzési területhez milyen kötelező szakmai gyakorlatok tartoznak a felsőoktatásban. Ha pedig nagy ritkán interjúztatnom is kell, és nem vagyok benne biztos, hogy az önéletrajzban feltüntetett szakokhoz milyen gyakorlat tartozik, akkor utána nézek, nem akarok hülyét csinálni magamból. HR-esként mondom azt, hogy felesleges beleírni. Ha az interjún megkérdezik, akkor célszerű megemlíteni, mert a semminél több. Ha minimálisan is számítani fog, úgyis rá fognak kérdezni, hogy miért csak 2 hónap volt.

2018. dec. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 TappancsMancs ***** válasza:

Mindent ami akár kicsit is számít írj bele, több mint a semmi. Azt meg hogy miért csak két hónap elég akkor mondani, ha kérdezik tőled. A HR-est elsősorban nem az fogja érdekelni miért jöttél el, hanem mit tudsz, bármi is az. Ha érdekli mondod, hogy volt, és érthető is az indokod. Lehet meg se kérdezi, mert nem elsődleges.


Miért ne hinnék el? Hidd el egy HR-es is találkozott már furcsa cégekkel.

2018. dec. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!