Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Csak a logisztikában lehetetle...

Csak a logisztikában lehetetlenítik el ennyire az emberek magánéletét vagy más szakmákban is hasonló a helyzet?

Figyelt kérdés
Logisztikus végzettséggel, már lassan fél éve dolgozom egy cégnél. A munkaköröm félig fizikai, félig adminisztratív. Három műszakban dolgozom nyolc órában. Egy pillanatnyi megállás nincs, vc-re is max kétszer van időm kimenni egy nap. Nagyon kimerítő. A túlórák szinte mindennaposak. Általában 10 órát simán bent vagyok de van, hogy 12-t is. Ez délutános műszaknál különösen rossz, mikor 10 helyett éjfélig, 1-ig kell bent maradnom, és éjszakaival kell hazavergődnöm. Mikor alapból több mint egy óra az utazás. Hétfő-péntek az alap, de az esetek 80%-ában hétvégén is bent kell lennem, amit túlóraként számolnak el. Ha van havonta egy szabad hétvégém már örülhetek, de egyébként vagy szombaton vagy vasárnap bent vagyok. Szombaton ráadásul hosszúzni kell, mert az fixen 13 órás. Szóval a fizetés jó, de a magánélet számomra nem létező fogalom, mióta itt dolgozom. Gyakorlatilag a raktárban élek, és a lakás csak a második otthonom. Barátnőmmel együtt lakunk albérletben, de gyakorlatilag csak a délelőttös heteimen tudunk esténként némi minőségi együttlétet tölteni. Amikor délutános vagyok, gyakorlatilag nem is látom. Éjszakás heteken meg szintén csak késő délután egy közös gyors vacsira van időnk. Az egy hétvégi szabadnapom meg elmegy a házimunkára. Takarítás, nagy bevásárlás stb. Anyámékkal, és a tesóimmal is nagyon lecsökkent a kapcsolattartás. Haverokat meg már hónapok óta alig láttam. Ha szombaton van munka, már semmi erőm bárkivel is találkozni műszak után. Ha a szombatom szabad, még jobb a helyzet, de olyankor meg gyakran egy sört se merek meginni, mert vasárnap reggel fújni kell a melóba azt a rohadt szondát. Régen rendszeresen futottam, kondiztam. Most már ezek is teljesen kiestek az életemből. Meddig lehet bírni ezt az életmódot?

2018. dec. 10. 00:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem elég gyakori máshol is, de talán nem ennyire durván. Én a helyedben keresnék más munkahelyet.
2018. dec. 10. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 TappancsMancs ***** válasza:
100%

Ez nem konkrétan A logisztika sajátossága, hanem a munkaidőből következik. Semmi köze a logisztikához. A három műszak és túlórák az amire valójában van panaszod.


Sajnos erre én is csak a munkahely váltást látom megoldásnak, mert ugyan lehetne mondani, hogy próbáld megbeszélni a csak délelőttös műszakot, de kétlem, hogy lenne eredménye.

2018. dec. 10. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Számfejtünk ilyen céget, emberhiány van, csak így tudják megoldani.
2018. dec. 10. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hát igen, az emberhiány valóban elég súlyos nálunk. Próbáltam már beszélni a főnökkel, hogy találjunk valami megoldást, de nem tudja máshogy megoldani. Ő venne fel embert, de a felsőbb vezetők nem akarnak.
2018. dec. 11. 17:40
 5/5 anonim ***** válasza:

Akkor nem azért nincs több kolléga, mert nem akar senki hozzátok menni, nincs kit felvenni, hanem a felsővezetes így spórol, hogy te választhatsz, hogy tulorazol-e?


Milyen fizikai ilyen időbeli leterheltségét a jó fizetés? Barátnőd, hogy viseli, mig nem vagy otthon mit csinál?

2018. dec. 14. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!