Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Német A1 szinten vagyok, de...

Német A1 szinten vagyok, de gyakorlatilag 80%-ban mindent megértek, vissza válaszolni nemtudok, max angolul. Hogy menjek ki igy újra dolgozni, főleg teljesen egyedül?

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy anno kint dolgoztam Ausztriában, vendéglátásban kb másfél évet. Nem egyedül mentem, sőt olyan helyre vettek fel minket ahol több magyar is volt. Persze idő kellett amig megszoktam, de pár hónap után teljesen természetesen mentem be a kollegák közé akik németül beszéltek. Egymás közt ilyen alap angol szinten beszéltünk, volt hogy németet-angolt keverve kommunikáltunk, de semmilyen mélyebb téma nem került fel soha, tegyük hozzá hogy én sem voltam rajta nagyon a nyelvtanuláson. Ahogy egész nap hallgattam az embereket, szinte teljesen értettem mindent amit beszéltek, bonyolultabb mondatokat is. ( Általánosban 8 évig németet tanultam, de sosem érdekelt). 1-2 hónapja ráálltam a németre, de sajnos nem jutok előrébb, nem merek és nem is tudok beszélni, nagyon nembirom magam rávenni. Tv-ben, Youtube-on bármit nézek németül simán nézem mintha magyarul lenne, értek mindent. Néztem állásokat, és attól félek hogy ha felhivnak vagy ha elmegyek akkor csődöt mondok, mivel feltétel a német nyelv. Angolul kitudom magam fejezni alap szinten, de tudom hogy sok helyen nem szeretik az angolt. Mit tehetnék? Volt már valaki hasomló szituban?

2018. dec. 14. 20:31
 1/1 anonim ***** válasza:

HA muszáj lenne, akkor 2a tudnád szánni magad" a beszédre! Mármint ha tényleg érted, amit beszélnek.

Otthon (MO-on) Tv elött nem fogsz sosem belekezdeni a beszélgetésbe, mert nincs rá szükséged.

Jelentkezz állásokra, elöször olyanokat hívj fel, ami nem annyira fontos - és három-négy hívás után már menni fog a válaszolás is.

2018. dec. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!